Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Doszedłem do wniosku, że przydałaby się zmiana dysku u syna w komputerze w rej chwili ma 250 GB z 8MB cache dysk ma około 10 lat i zawsze robił za system.

 

psu: Chieftec 600 albo 650W

mobo: Gigabyte GA-MA790XT-UD4P

cpu: P II X4 965

ram : OCZ GOLD 12GB 1333Hz

gpu: MSI 6850

 

rozważam kupno Iridium Pro 240 GB nawet jak za 2-3 lata zmieni jednostkę to dysk już będzie miał

w Specyfikacji płyty głównej znalazłem informację, że wspiera tryb AHCI co podobno jest bardzo ważne.

 

https://www.manualsl...4p.html?page=47

 

Troszkę poczytałem i zdania są podzielone odnośnie SSD na Sata 2

 

Czy zaproponowane przeze mnie rozwiązanie ma sens ? myślałem aby z czasem kupić 760/950/960/1050 ti i na jakiś czas będę miał go z głowy

Link to post
Share on other sites

Kokosnh a nie za dużo obciąłeś mi z transferu? liczyłem na te teoretyczne 375 MB/s (SATA II 3 Gbit/s) choć nie wiem czy do jego gierek, przeglądarki to odczuję różnicę (twoje 260MB/s a zakładane przeze mnie 375 MB/s)

choć z drugiej strony powinno to lepiej działać niż WD black na sata III (+/- 240MB/s - odczyt ciągły próbka 50 MB WD black 2TB (WD2001FASS)

 

 
Link to post
Share on other sites

realnie transfer po SATA II (3Gb/s) to jakieś 250-260MB/s w odczycie, jak jest to kontroler chipsetowy. 

Ogólnie raczej się nigdy nie używa transferów sekwencyjnych przy normalnym korzystaniu z systemu (wyjątek to starage filmów, czy obrazów), dlatego transfery sekwencyjne nie są wyznacznikiem szybkości SSD. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Goodram Iridium pro siedzi już u mnie z 3 tygodnie (kupiony 22-09) i z perspektywy tego czasu żałuje....... że wcześniej nie kupiłem dysku SSD. Dysk SSD pod Sata II jak najbardziej ma sens (Programy jak i przeglądarka u mnie Chrome zasuwają aż miło ogólnie użytkowanie komputera stało się przyjemne :) Czasem zapominam że u Syna jest  P II 965 :)

 

Dzięki kokosnh za pomoc w podjęciu decyzji

 

 

 

 

 

 

 

 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...