Skocz do zawartości

Zmienilibyście Mi 5 na coś z lepszym ekranem?


Recommended Posts

Jak w temacie ;) nie szukam zadnych ofert itd bo doskonale wiem, że zmieniając Mi5 na coś innego wezmę coś z wymienionych: mix, mi note 2, rm note 4x (tsa pozostałe po 3-4x droższe ale dużo się funkcji nie traci, a cena śmieszna) 

Nie mogę sie zdecydować czy pozbyć się Mi 5 czy nie, bardzo fajny tel, wydajnościowo to jak dla mnie wszystko na poziomie snapdragona 800 i wyżej jest w zupełności wystarczające ale ten ekran... Strasznie słabo sie na tym ogląda filmy poza domemm, a najgorsze to już jest czytanie czegokolwiek. Nie dość, że mały to jeszcze okropne zimne rażące po oczach kolory, zdecydowanie Mi4c którego miałęm wcześniej miał milion razy lepsze kolory.

 

Jak myślicie warto zmienić na któryś z wymienionych? Note 2 ma amoleda wiec kolory powinny być lepsze, cieplejsze no i wiadomo rozmiar ale czy te dodatkowe 0.5" robi w ogóle różnicę?

Link to post
Share on other sites
doskonale wiem, że zmieniając Mi5 na coś innego wezmę coś z wymienionych: mix, mi note 2, rm note 4x (tsa pozostałe po 3-4x droższe ale dużo się funkcji nie traci, a cena śmieszna) Jak myślicie warto zmienić na któryś z wymienionych? Note 2 ma amoleda wiec kolory powinny być lepsze, cieplejsze no i wiadomo rozmiar ale czy te dodatkowe 0.5" robi w ogóle różnicę?
Osobiście jak najszybciej zmieniłbym malutkiego Mi5 na coś z większym ekranem, ale czemu tylko telefony xiaomi wchodzą w grę, jesteś fanboyem xiaomi? :rolleyes: Już 0.5" zrobi ogromną różnicę na plus. Kieruj się prostą zasadą: im większy ekran tym lepiej. Jak masz wybierać z wyżej wymienionych to tylko Mi Mix jest jedynym słusznym wyborem (chociaż mogli dać jeszcze większy ekran przy so małych ramkach).

 

Edytowane przez simondd
Link to post
Share on other sites

O ile pamiętam, w ustawieniach ekranu jest opcja zmiany temperatury barwowej wyświetlacza. Musi być tez jakiś tryb do czytania. Różnica między 5.15 a 5.7 jest dość spora.

 

Istnieje taka opcje ale serio to źle wygląda, jednak HW się nie przeskoczy ;) tryb czytania jak na każdym jest, ale jak sę przestawi temperature koloru to wygląda jakoś dziwnie.

 

@up nie robi mi marka ale podstawowe wymaganie jest proste musi być MIUI, używam od wersji v2 więc nie będe zmieniał. Tym bardziej, ze jak testowałem stockowy samsunga i czystego andka poprostu wiele niezbędnych funkcji tam brakuje, a instalowanie miliona w połowie działających aplikacji wcinających baterię zeby te braki załatać to nie metoda, a jako, że ostatnio zparzyłem na stabilności MIUI na szajsungu to nie mam po co kolejny raz ryzykować.

Edytowane przez bololabich
Link to post
Share on other sites

Niee to już przegięcie nawet w kieszeń tego nie włożę, a poza tym tania tandeta, 4x jest też tanie ale akurat za cenę jaka ma to dostaje się aż za dużo ;). Chyba mixa skreślę bo sie boje o ceramikę, nosiłbym w etui co prawda, ale mi5 juz mi spadło na beton lekko z 10 razy, bez uszkodzeń bo w etui, ale nie wiadomo jak ceramika by się zachowała. Tak mi jakoś szkoda, moze jeśli bedę miał jakiś wiekszy wpływ w tym tygodniu to wezmę note 2, albo poczekam, aż note 3 stanieje bo nie rozumiem tak wysokiej ceny za telefon pod każdym jednym względem gorszym od note 2.

Link to post
Share on other sites

Wymieniacie modele za ponad 1000zł, to może daruj sobie mi mix, bo szkoda w tych pieniądzach kupić smartfon z tak słabym aparatem.

 

Jeśli priorytetem jest MIUI i duży wyświetlacz to może zamień mi5 na rm4, może w wersji z 4GB ram jeśli czujesz taką potrzebę.

Link to post
Share on other sites

"Promocja", dolicz VAT i masz stówe taniej niż na ali, a na ali masz tip top, wysyłka DHL i gwarancja więc jesli ktoś był tak głupi, żeby skorzystać z takiej promocji...

W prawdzie rzeczywiście jak planowałem udało się trochę zarobić no ale jednak krzywy ekran mnie zraża, w końcu chce coś do filmów i czytania, a do obu jest on wadą wiec jeszcze trochę zostawie i pomyślę co dalej. Pewnei jak mnie jekiś bug zdenerwuje to impulsywnie zamówie Note 2 i jak się nie sprawdzi to na allegro z zyskiem drobnym zawsze można popchnąć.


Też myślalem o 5s+, są relatywnie tanie ale jednak chcę mieć czytnik na froncie (no w mixie można to wybaczyć..). Wiem, że strasznie wybrzydzam, ale w końcu mogę wybrzydzać skoro obecny jest nadal sprawny i można go używać ;)

 
https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Mi5s-plus-Mi-5S-plus-4GB-RAM-64GB-ROM-Mobile-Phone-Snapdragon-821-Quad/311331_32745848215.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...