Skocz do zawartości

Poszukuję obudowy marzeń.


Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Zamierzam kupić nową obudowę ponieważ moja obecna już mi się znudziła. Obudową na którą choruję jest Fractal Design Define XL R2. Ma tylko jedną wadę która mnie powstrzymuje przed jej kupnem - brak piwnicy na zasilacz. Stąd moje pytanko do Was. Czy jest na rynku jakaś obudowa stylistycznie jak najbardziej zbliżona do w/w, najlepiej gdyby również była wyciszona z piwnicą na zasilacz? Oczywiście w podobnej cenie oraz wymiarach do w/w.

Edytowane przez raventes
Link to post
Share on other sites

Witam,

Zobacz sobie obudowy od firmy phanteks:

Enthoo Pro

lub wieksza:

Enthoo Primo

 

Akurat posiadam R5 od fractala i porównywanie tych dwoch modeli - wygląd zewnętrzny R5 bardziej mi sie podoba, i jest trochę ciszej. Pro zdecydowanie ma lepszy przepływ powietrza (a nawet większy potencjał, jeśli zastąpisz przednie 200 mm ), układ jest znacznie bardziej wszechstronny  a wnętrze lepiej wygląda i lepszy jest cable managment

Co nie wezmiesz bedziesz zadowolony

 

Moze tanszy NZXT H440 ?

Edytowane przez R4DZ1K
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Polecam obudowę:

LEXA BLACKLINE EDITION - BLUE

https://www.purepc.pl/o_serwisie/konkurs_nzxt

 

Używam NZXT LEXA BLACKLINE EDITION  od kilkunastu lat i uważam że jest to najlepsza obudowa.

Wspaniały wygląd i wszystko idealne.

 

Jest to produkt USA.

Polecam -- wypasiona na maxa. :)

Edytowane przez NelsonPL
Link to post
Share on other sites

Może Corsair 600Q? Minimalistyczny design, brak okna, 4 usb na górze. Co prawda nie ma piwnicy, ale ma za to "poddasze" na zasilacz, co jest w sumie ciekawym rozwiązaniem. Ale nie wchodzą płyty XL-ATX, nie wiem, jak bardzo ci na tym zależy (ogólnie obudowy z piwnicą będą mniejsze, bo między innymi o to właśnie chodzi z piwnicami, żeby wyrzucić klatki na dyski z widoku i oszczędzić miejsce.

Link to post
Share on other sites

NelsonPL dzięki za propozycję, ale ta obudowa to zupełnie nie moja bajka ( chodzi o jej wygląd ).

iamnotreal obudowa ładna, niemniej jednak w porównaniu do Fractal Design Define XL R2 znacznie mniejsza, co niestety również ją dyskwalifikuje.

 

Przeglądałem ostatnio wiele obudów i chyba nic podobnego i lepszego od XL R2 nie znajdę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Z braku czasu ostatnio nie byłem zbyt aktywny w temacie... Niemniej miedzy czasie poczytałem trochę o piwnicy i wydaje mi się, że jej obecność w obudowie mija się z celem. Poza tym obecność okna w obudowie również w moim przypadku nie ma sensu ponieważ jednostka stoi w takim miejscu że tylko szafa mogłaby podziwiać wnętrze PC :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...