Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam! :)

 

Poszukuję programu, który będzie monitorował stan mojej sieci. Chodzi o to, że mój internet jest strasznie niestabilny i chcę to "streścić" internetodawcy. Może to być forma jakiegoś wykresu lub czegoś innego, co podsumowywało by np. upload, ping z okresu kilku ostatnich godzin.

 

Z góry dzięki za pomoc!

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja używam NetWorx [ale to raczej do sprawdzania ilości danych jako przelatują :) ] + Comodo firewall do blokowania niepowołanych połączeń. Nie jest to ani najbezpieczniejsze, ani najszybsze rozwiązanie, ale siedzę na tym zestawie już ponad 3 lata i szczerze nie jest tragicznie.

 

W NetWorx masz Wartości ogólne, dzienne, godzinne, miesięczne, jednym spojrzeniem[czyli streszczenie w szczycie i poza nim w danym dniu, tygodniu, miesiącu i roku]. Daje info na temat ilości danych jak i prędkości używanego łącza [DL/UL].

Ogólnie do jako takiego rozeznania w sprawie ilości dany sieciowych jakie sobie latają jest to dobre rozwiązanie.

 

Jeśli jesteś zainteresowany to program znajdziesz tutaj https://www.softperfect.com/download/, lub możesz poszukać na jakiejś stronie z programami :).

 

---Edit 1---

Sprawdziłem i się okazuję że ostatnia wersja darmowa NetWorx'a to wersja 5.5.0 [łatwo ja znajdziesz] wersja 6.0 jest już płatna. Jeśli interesuję ciebie jaki program ile zużywa sieci to jest jeszcze program Glass Wire [ten kto używa 360 Total Security ten go zna], jest fajny do monitorowania jaki program ile danych przez sieci przerzuca, ale coś kosztem czegoś, nie jest najlżejszy, nie ma pełnej kontroli by np. coś zablokować [ma niby jakaś funkcje firewall'a ale nic ona nie daje] i lubi się wysypywać. Spróbuję go teraz jeszcze raz przetestować :) bo miałem z nim do czynienia jakieś 12-16 miesięcy temu więc może coś się w nim zmieniło.

 

---Edit 2---

 

Glass Wire na tapecie wersja 1.2.1110, i powiem tak, nadal jest to ten sam program który pamiętam z pierwszego testowania, niby fajny niby piękny ale przepuszcza tyle rzeczy [nie rejestruje ruchu sieciowego] że lepiej nawet się nim nie przejmować. Jeśli lubisz mieć otwartych dużo programów które jednocześnie dużo danych w sieci mielą to już w ogóle odpada bo programik potrafi naprawdę CPU zżerać. Jego zawodność i zasobno-żerność wynika z tego że wiąże się on z zaporą systemową windows'a :|. Więc osobiście nie polecam, chyba że rzeczywiście potrzebujesz programu monitorującego jaki program ile danych wysłał/odebrał.

Edytowane przez KuroGa
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...