Skocz do zawartości

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez spidster135,

Recommended Posts

Witam, mam problem z strem'em za pomocą OBS Studo 20.0.1. Próby były wykonywane na youtube gaming i twitch przy grach nie bardzo wymagających (War Thunder, PayDay 2) na niskich ustawieniach. Problem polega na tym że ja gram płynnie choć czasem mam spadki i małe ścinki ale obraz dochodzący do serwisu przycina się gdy na ekranie jest więcej akcji i jest dynamiczniej, przykładowo dopóki biegałem w PAYDAY 2 po mapie było ok, ale gdy podczas walki było więcej przeciwników już obraz się zacinał mimo że ja płynnie działałem.

Oto moja konfiguracja OBS Studio, łącze i podzespoły:

Internet: 

0PHofY2.png

Ustawienia OBS Studio 20.0.1: 

mQdXfCR.pngOYUUywV.png

hO72Uem.png

 

 

Mój sprzęt: 

  • Procesor: Intel Core i7-4710HQ (4 rdzenie, od 2.50 GHz do 3.50 GHz, 6 MB cache)
  • Pamięć: HyperX Impact 2x8 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)
  • Grafika: + Intel HD Graphics 4600, NVIDIA GeForce GTX 860M
  • Dysk: Samsung SSD 840 EVO 120GB i HDD 1000 GB SATA 7200 obr.
  • System Windows 10 Pro x64

 

Ogólnie podczas streamu zużycie procesora stoi na poziomie 20-30%. Prosiłbym o rady dotyczące zmiany konfiguracji ustawień OBS Studio 20.0.1, ewentualne pomysły co może być przyczyną problemu. Proszę o szybką, profesjonalna pomoc i oszczędzenie sobie zbędnych komentarzy. W internecie widziałem wiele poradników ale są one w żadnym stopniu pomocne, bądź do starszych znacząco różniących się wersji OBS. Jak będzie trzeba więcej informacji to piszcie na wszystko postaram się odpowiedzieć. Pozdrawiam!

Edytowane przez Hehson
Link to post
Share on other sites

Miałem tez ustawioną 3500 i było tak samo bo yt dawał znać że jest za wysoka.

Ogólnie Twitch i YT mówiło że wszystko jest super oczywiście po zmianie na 3500


^up, ktoś coś?


Czy zakup avermedii pomógłby z problemem?

Edytowane przez Hehson
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

W sumie to sam nie wiem jak działa avermedia ;P Zawsze kojarzyłem ją z urządzeniem które przechwytuje obraz z jednego komputera (nie obciążając go streamem) i przesyła to na drugi komputer, który służy do samego streamowania.

 

Co do samego OBS i przycinek to wydaje mi się że to wina procesora. Co prawda streamerem nie jestem, ale kiedyś próbowałem się pobawić OBS i miałem dość podobnie przy enkodowaniu x264 (mam i5 6600). Spróbuj przez enkoder karty graficznej (w nvidii to chyba nvenc 264 czy coś takiego). Obraz będzie mniej ostry, ale przynajmniej płynny, a przynajmniej u mnie tak było. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...