Skocz do zawartości

[450 zł] Zasilacz 500-550W


Recommended Posts

Cześć i czołem!

 

Obecny zasilacz (XFX 550 W) nota bene swojego czasu mocno zachwalany niestety zaczął wydawać z siebie niepokojące dźwięki. Jak to bywa naprawa się nie opłaca wiec pora rozejrzeć się za zamiennikiem. Rozglądałem się w obecnych tematach ale niestety nie znalazłem nic dotyczących moich "specjalnych wymagań".

 

 

  1. Budżet: 450 zł
  2. Procesor: i5 4690K
  3. Karta Graficzna: HD 7850 // przymiarki na GTX 1060
  4. Czy podkręcasz (CPU i GPU): Y
  5. Czy planujesz multi-GPU (SLI bądź CrossFire): N
  6. Specjalne wymagania: ze względu na bardzo przewiewną obudowę z dużym oknem: cicha praca,  miękkie/dość elastyczne kable zależy mi na dobrej organizacji tychże, pojedyńcza końcówka zasilająca na PCI-E (widziałem jeden zasilacz który miał dwa wyjścia zasilające PCI-E na jednym kablu przez co w obudwie z oknem nie wyglądałoby to estetycznie), długie kable byłyby mile widziane choć zawsze można skorzystać z przedłużki.
  7. Moc: 500-550 W
  8. Własna propozycja:

 be quiet! Straight Power 10 500W - https://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-straight-power-10-500w-bn234-665990/

 

Zasilacze które wstępnie odrzuciłem:

 

Corsair RM550X 550W - bardzo sztywne okablowanie, podwójna końcówka zasilajaca PCI-E 

Corsair CS 550W - sztywne okablowanie, głośny

Thermaltake Toughpower 550W - głośny
 

Thermaltake Smart 530W - ?? - https://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-530w-ps-sps-0530mpcgeu-1-695561/

 

Dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Schludnie ;). Niby można przedłużki, ale to zaś dodatkowe koszty i jeszcze więcej spaghetti. 

 

Ja myślałem o tym żeby zmienić oploty pod kolor obudowy/design. Więcej roboczogodzin, ale mniej kabli.

 

A co sądzisz o samych zasilaczach? :)

Link to post
Share on other sites

No tak takie przedłużki/gotowce to potrafia zrównać się z ceną zasilacza. Tylko jeśli chciałbym robic samemu oploty to kable nadal pozostaną sztywne ;)

 

 

 

A ten wspominany przeze mnie Be Quiet? Ktoś, coś? :) Jakieś doświadczenia, refleksje. 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za informacje, bo tak delikatnie sie ku nie mu skłaniałem. 

 

A oprócz tego RM550x jest jakiś inny zasilacz też z trybem pasywnym i prawidłowymi parametrami ale bez tego "problemu" podwójnej końcówki PCI-E i sztywnych kabli?

 

Bo nie widzi mi sie teraz kupowanie przedłużek, a co dopiero przerabianie/ucinanie w pierwszych miesiącach końcówki na pojedyńczą i zmiana oplotów jak jest jeszcze na gwarancji.

 

/Edit: Wiem że męcze, ale ostatnie pytanie ;)

Edytowane przez Didox
Link to post
Share on other sites

 

 

Nowe karty tego wymagają lepiej jeśli są niż gdyby miałoby ich nie być.
 co przepraszam ? elektrycznie takie coś jest gorsze niż 2 osobne kable, ludzie sobie topili kable przy prądożernych kartach przez takie coś, do tego dochodzą zasilacze z wieloma liniami 12V ale mniejsza.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki chłopaki! Skoro ten Corsair Rm550X jest taki dobry i nie ma bezpośredniej konkurencji [500-550W], a więcej mocy nie potrzeba to go biore. W sumie wyszukałem przedłużke pojedyńcza tylko pod PCI-E i cena nie jest taka koszmarna (ok 30 zł), znośna cena za estetyke :D.

 

https://proline.pl/gelid-przedluzacz-pci-e-6-2pin-30cm-niebieski-ca-8p-07-p941515

 

+ +

Edytowane przez Didox
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...