Skocz do zawartości

Zasilacz do starszego sprzętu


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez smoke,

Recommended Posts

Witam,

Mój zasilacz FSP Group po 2 latach dokonał żywota. Potrzebuję jakiegoś taniego i dobrego sprzętu do starszego kompa, 350W w zupełności starcza. Wiem że nie powinno się oszczędzać na najważnijeszym podzespole, ale  komputer jest używany sporadycznie, 2-3 razy w tygodniu przez starsze osoby. Bardziej chodzi mi o coś, co pochodzi dłużej niż 2 lata. Potrzebuję w nim min. 1 saty + 2 molexy, obudowa ATX. Przeglądnąłem czarną "listę elektrody" i wygląda na to, że najtańszy z renomowanych będzie taki Chieftec IARENA - GPC-350S

To chyba jakiś nowy sprzęt, bo nie mogę znaleźć żadnej opinii. Czy spotkaliście się z tym modelem lub serią *iARENA*? Czy bęzie to coś warte? A może lepiej kupić jakąś używkę wyższej klasy?

 

 

//Tutaj etykieta FPS. Wszystko było w porządku z napięciami? NIe był ani na czarnej ani na białej liście zasilaczy

 

 

tMB4J7Y.jpg

 

 

Edytowane przez RustyCole
Link to post
Share on other sites

Mam tego seasonica, napedza nawet mocniejsza konfiguracje niz twoja (tak sadze). Napiecie stabilne. 11.95V bez obciazenia lini 5V. Po obciazeniu 33 omami, napiecie 12,12V. 5vsb stabilen jak skala. Sztuczne obciazenie w postaci 3 zarowek samochodowych 60W zmniejsza napiecie do 11,90V. 1 zarowka to okolo 5A poboru. Miernik dt9208a. Laczenie rownolegle.

Link to post
Share on other sites

jakiś felerny sie okazał ten FSP

 

Ogólnie FSP to dobra marka zasilaczy? 

 

 

To bardzo ciekawa opcja, zwłaszcza że nówki po 170 chodzą z tego co widzę. Jedyne czego ludzie się czepiają to krótkie kabelki, ale to nie problem, zwłaszcza za taką cenę :-)

I jeszcze 2 lata gwarancji.. Chyba się zdecyduję na ten.

Dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...