Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie

Posiadam płytę ASROCK Z97 PRO4.

"ASRock wspiera moduły M.2 SATA3 6Gb/s oraz moduły M.2 PCI Express Gen2 x2 10 Gb/s"

Ponieważ mam zajęte wszystkie SATA chciałem podpiąć dysk pod M.2

Dysk służył by do trzymania na nim materiałów i projektów w Premiere.

Czy ma sens podłączenie go do M.2 jeśli tak to jaki polecacie?

 
Link to post
Share on other sites

Przepraszam zapomniałem o kasie:)

Chciałem przeznaczyć +/- 500 zł na dysk  ok 250GB

I7 4790, 32 GB RAM, Nivida GeForce GTX 760, dwa dyski SSD pod SATA 240 gb z systemem, drugi SSD 240gb na cash Premiere i zgrywany materiał, trzy dyski HDD + CD.

Gry - symulator lotu X-Plane 11 całość z fotosceneriami ma 120 BG.

 

Ten dodatkowy dysk SSD służył by do Premiere do projektów i materiału nad którym akurat pracuje i ewentualnie do przeniesienia fotosceneri/danych do X-Plane

Link to post
Share on other sites

szczerze to za 545-569zł kupisz PLEXTOR PX-256M8PeG ( tylko nie wersje z N na końcu, bo ona jest bez radiatora i ma throttling termiczny ), na razie mógłbyś używać go w obecnym porcie m.2, a gdybyś chciał przyśpieszyć go (z ok 900MB/s do ok 1600MB/s), to w przyszłości mógłbyś kupić przejściówkę PCI-e 3.0 x4 -> m.2 (100zł) i wsadzić w to 2 złącze PCI-e. 

Jak masz już 2 SSD, to mógłbyś właśnie dołożyć do szybszego dysku nvme i zobaczyć jak duża będzie różnica, w porównaniu do zwykłych SSD pod AHCI. 

No i tak naprawdę, z zwykłych dysków pod AHCI 256GB, jest tylko jeden w tym budżecie, kosztuje obecnie 400zł i nie jest to super szybka konstrukcja, dlatego myślę że ten szybszy na nvme to ciekawa opcja, zwłaszcza że ty jednak używasz dysków dość mocno.  

Link to post
Share on other sites

motyw jest taki, że na razie możesz bez problemu kupić sam dysk bez przejściówki i użyć tego portu M.2 na płycie (oczywiście ograniczy on max prędkość do ok 900MB/s, ale to i tak bardzo dobry wynik ), Nie musisz wydawać kasy od razu na przejściówkę, oraz gdybyś już kupił przejściówkę, to m.2 + adapter jest o wiele bardziej elastycznym rozwiązaniem. 

 

Plextor 256GB SSD PCI-Express x4
wychodzi do tego drożej, niż dysk + adapter. 
za jego cenę kupisz już samsunga SM961 256GB, co jest znacznie szybszym dyskiem. 

 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...