Skocz do zawartości

Czy zna ktoś sklep internetowy virtualpc.pl


Recommended Posts

Cześć,

Jestem nowy na forum, od jakiegoś czasu szukam dobrej oferty zakupu karty graficznej, ponieważ aktualnie ich ceny są bardzo wysokie. i przypadkiem natrafiłem na sklep http://virtualpc.pl/ gdzie ceny są kuszące, ale boję się kupić bo nie wiem, czy ściema czy naprawdę zrealizują zamówienie.

Po wypełnieniu danych do zamówienia nie ma przekierowania do strony banku z przelewem, nie ma też dostępnej wysyłki za pobraniem. Na maila  przesyłają dane do przelewu.

Niby jest, opcja odbioru osobistego, ale i tak najpierw trzeba zapłacić przelewem.

 

Proszę o opinię czy sklep działa czy to po prostu oszustwo

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wali ściemą. Sam byłem zainteresowany, ale po przeglądnięciu opinii na serwisach ceneo, nokaut etc.:

 

Wszystkie opinie są sprzed 7 lat, na każdym z serwisów, które przeglądałem pojawia się tylko 1,2 opinie wystawione wczoraj/dzisiaj. Każda lakoniczna, pisane w podobnym stylu "jest ok", "polecam, Darek" i inne takie kwiatki. Jak dla mnie to ktoś dorwał się do domeny i próbuje żerować na marce, która faktycznie miała dobre opinie (7 LAT temu!)... Ew. jest to próba nowego systemu dla sklepu, chociaż przy tym layoucie nie wygląda to profesionalnie.

 

Dobrze też, że natrafiłem na twój post. Chociaż wiem, żeby nie zostawiać tam danych...

Link to post
Share on other sites

Sklep jak najbardziej ok. Domena zarejestrowana dawno temu, bo 2017.09.05, więc nie jest to firma, która powstała wczoraj. Firma działa na zasadzie: kupujemy od dostawców drożej -  sprzedajemy taniej.

 

I takie firmy są w porządku, bo nie jak inne, dodają swoje marże i opłaty. Podstawowa zasada uczciwego handlowca:

 

- sprzedać klientowi jak najtaniej.

 

Tak więc jeśli potrafisz myśleć, kupuj od firmy, która oferuje sprzęt poniżej cen rynkowych. Ja bym wziął hurtowo i potem sprzedawał na allegro jeszcze taniej.

Link to post
Share on other sites

Sklep jak najbardziej ok. Domena zarejestrowana dawno temu, bo 2017.09.05, więc nie jest to firma, która powstała wczoraj. Firma działa na zasadzie: kupujemy od dostawców drożej -  sprzedajemy taniej.

 

I takie firmy są w porządku, bo nie jak inne, dodają swoje marże i opłaty. Podstawowa zasada uczciwego handlowca:

 

- sprzedać klientowi jak najtaniej.

 

Tak więc jeśli potrafisz myśleć, kupuj od firmy, która oferuje sprzęt poniżej cen rynkowych. Ja bym wziął hurtowo i potem sprzedawał na allegro jeszcze taniej.

 

Sarkazm naprawdę niskich lotów- sklep ma komentarze sprzed 7 lat na portalach, które wymieniłem wcześniej. Nie jest to 11 dniowa domena, jak wspominasz wyżej.

 

O ile był to sarkazm (czego niestety nie jestem w 100% pewny...)

Edytowane przez zoltreq
Link to post
Share on other sites

Sarkazm jak najbardziej na miejscu, bo śmieszą mnie osoby rzucające się na najtańsze pseudo sklepy. Dzięki temu takie "sklepy" co chwila powstają, bo zawsze uda się znaleźć naiwnych szukających sprzedawców, którzy kupują drożej i sprzedają taniej. Szukanie informacji jest sztuką, więc nie udało Ci się dotrzeć do danych:

 

https://najtanszedomeny.pl/rejestracja-domen

DOMAIN NAME: virtualpc.pl
registrant type: organization
Serwery nazw:
ns1.no-ip.com.
ns2.no-ip.com.
ns3.no-ip.com.
ns4.no-ip.com.
Utworzona: 2017.09.05 16:30:02
Ostatnia modyfikacja: 2017.09.10 14:20:12
renewal date: 2018.09.05 16:30:02

 

Kontakt techniczny:
company: Michau Enterprises Limited
street: Chytron 26, Office 21
city: 1075 Nicosia
location: CY
phone: +357.22761649
Ostatnia modyfikacja: 2012.04.06

 

Wpisz sobie na tej stronie choćby onet.pl, żeby zobaczyć jak wyglądają prawidłowe dane rejestracyjne.

 

Co do opinii sprzed 7 lat... Jak się uruchomi logiczne myślenie, to można dojść do odpowiednich wniosków. Na stronie "sklepu" powinni napisać sobie opinie z lat 80-tych ubiegłego wieku - byliby jeszcze bardziej wiarygodni dla niektórych osób. Jak nie uruchomisz logicznego myślenia, to tłumacz sobie, że przez 7 lat sklep nic nie sprzedał, bo właściciel był na urlopie na Cyprze, gdzie została zarejestrowana domena.

 

Wypełniłeś dane zamówienia? Świetnie! Choć po tym wątku u nich pewnie już nie kupisz, jednak nie będą stratni, bo zyskali przynajmniej dane osobowe.

 

Obserwuj tą stronę i czekaj jak niedługo zniknie.

Link to post
Share on other sites

Człowieku, potrafisz Ty czytać ze zrozumieniem?

 

1. Po cholerę te osobiste wywody, przecież w pierwszym poście napisałem, że też znalazłem ten sklep, ale DANYCH nie wypełniłem.

2. Opinie znajdują się na portalach nokaut, ceneo i inne wyszukiwarki. Proszę, dodaj do nich opinię z lat 80 ubiegłego wieku.Sklep taki istniał i teraz nowy właściciel domeny żeruje na DAWNEJ marce.

3. Nie wyzywaj inncych od idiotów skoro tobie czytanie ze zrozumieniem stwarza problemy!

Link to post
Share on other sites

Nikogo od idiotów nie wyzywam. Pokazałem jak można sprawdzić informację o domenie i co można tam wyczytać. Jeśli jakaś mało rozgarnięta osoba w "internetach" trafi na ten wątek i da jej to do myślenia, dzięki czemu uniknie stracenia pieniędzy, to ten wątek spełni swoje zadanie.

 

Dane wypełnił autor wątku, bo wspomina o mailu od sklepu z numerem konta - do niego skierowany był sarkazm. Czytaj ze zrozumieniem.

 

Ew. jest to próba nowego systemu dla sklepu - takim stwierdzeniem zakładasz, że być może sklep jest ok, tylko się trochę odnowił. Jeszcze piszesz o starych komentarzach i że nie jest to nowa domena, gdzie pokazałem kiedy została wykupiona.

 

No ja dziękuje, ale po moich wypowiedziach chyba nikt nie będzie miał wątpliwości co to wiarygodności tego sklepu, w przeciwieństwie do Twoich wypowiedzi.

 

Lepiej zastosować przejaskrawiony sarkazm i konkrety, niż przypuszczenia, że może sklep się odnowił, albo że nie może to być nowa domena, bo są stare komentarze.

 

Lepiej niech autor się zawstydzi, niż straci kupę kasy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...