Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

100% użycia zewnętrznego HDD i bad sectors

HDD portable

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 ziemniakq

ziemniakq
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 15 wrzesień 2017 - 08:02

Witam

Posiadam dysk twardy SEAGATE już od pół roku i do tego czasu świetnie się sprawował, aż do wczoraj gdy podczas przekopiowywania plików z niego, gdy kopiowanie zacinało się na jednym pliku i trwało po kilkanaście minut. Próbowałem chkdsk i za każdym razem(kilkukrotnie to włączałem) wyskakiwały raporty o kilku naprawionych rekordach i przerwanie z powodu czegoś. Gdy próbowałem po tym wejść na dysk to cały eksplorator zamierał i musiałem odłączyć dysk żeby wszystko wróciło do normy. Czasami gdy podłączałem ten dysk to wszystko podpięte pod usb zostawało odłączone(mysz, klawiatura, karta sieciowa). W końcu po wielu próbach skopiowałem zdjęcia przez Lubuntu na zwykły dysk ale od tego czasu nawet na nim dysk nie działa. W menedżerze zadań pokazuje od razu po podpięciu 100% wykorzystania dysku. W dyskach GNOME pokazuje że dysk jest ok i że jest na nim 26168 błędnych sektorów

Sprawdzany dysk na Lubuntu 17.04 i Windows 10

EDIT: Nie przesuwałem go jak pracował i nigdy mi nie spadł.

Użytkownik ziemniakq edytował ten post 15 wrzesień 2017 - 08:10

• 0

#2 lonialomax

lonialomax
  • Maniak

• 4038 postów

Napisano 15 wrzesień 2017 - 08:46

Pokaż screena SMART z CrystalDiskInfo. Najpierw w programie ustaw system dziesiętny. Wchodzisz w Funkcje, tu w menu funkcje zaawansowane i tu Wartość RAW i zaznacz 10[DEC].

Użytkownik lonialomax edytował ten post 15 wrzesień 2017 - 08:47

• 0

Mobo:  Z370 Aorus Gaming 7 - CPU: i5 9600k@4.8GHz - RAM:16GB  G Skill SniperX F4-3600 C19-8GSXKB - Grafika: GTX 1070 Extreme - Zasilacz: Corsair RM550x - Obudowa Zalman Z3 Plus

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: HDD, portable

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych