Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kupiłem nowego laptopa hp z dyskiem wd Green 1 Tb 5400 RPM.

Okazało się że sprzęt nie jest zgodny z opisem w sklapie internetowym, w którym go zamówiłem dlatego postanowiłem go przywrócić do stanu początkowego i zwrócić.

Podczas przywracania komputer został niestety zrestartowany a przywracanie nie zostało zakończone.

 

Po ponownym uruchomieniu ( i automatycznym naprawieniu dysku podczas uruchamiania ) komputer działał wolno. Był spowolniony przez twardy dysk któr w menedżerze zadań wykazywał 100% używanie.

Co ciekawe, mimo że wg menedżera zadań przy 100% zużyciu prędkość dysku wynosiła kilka mb/s dla odczytu i zapisu, program crystaldisc wykazywał prędkości rzędu 100 MB/s dla odczytu i zapisu.

NarzędIe diagnostyczne HP pokazało poprawne przejście testu smart chęci ale pokazywało ostrzeżenie po przejściu testów dst short /optimized itp chęci.

Czy hdd jest uszkodzony czy może wina leży po stronie niesprawnego z powodu restaru software'u

Edytowane przez kuba67
Link to post
Share on other sites

a można toto wypalić z usb?

No bo nie za bardzo zrozumiałem tego FAQ. Trzeba zainstalować sterowniki na komputerze który testujemy, czy jak?

A laptop nie ma napędu na cd

Link to post
Share on other sites

tak, jest nawet instrukcja na benchmarku jak to zrobić. 

Nie, po prostu ustawiasz bootowanie na tego pena (tylko sprawdź czy możesz zmienić w uefi ustawienia kontrolera SATA, z AHCi na IDE)

MHDD pokazuje też SMART, więc mógłbyś też jemu zrobić zdjęcie. 

Link to post
Share on other sites

Udało mi się stworzyć bootowalnego pena z tym mhdd. Na pececie działa jak znalazł tyle że na lapku, mimo że mam ustawione w boot menu priorytet usb a potem hdd to ciągle wywiesza mi się ekran instalacji windowsa... Chyba będę musiał czekać do rana na koniec tej reinstalacji. Ehh

No ale wg testów w biosie to dysk bezproblemowo przeszedł test smart a przy teście short dst check to wyszlło:

' Failure ID: 60BX9R-8Q08Q1-MFPUQJ-60T603

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...