Skocz do zawartości

Ekspres do kawy do 500zł


Recommended Posts

Do 500zł?

Sprecyzować swoje oczekiwania...

Jak chcesz odmienić smak kawy czy zrezygnować z "mielone sklepowej"to zacznij od młynka elektrycznego z ceramicznymi żarnami ze średniej półki + kawiarka + świeżo palona kawa. W 500 zł się zmieścisz.

Link to post
Share on other sites

Do 500zł?

Sprecyzować swoje oczekiwania...

Jak chcesz odmienić smak kawy czy zrezygnować z "mielone sklepowej"to zacznij od młynka elektrycznego z ceramicznymi żarnami ze średniej półki + kawiarka + świeżo palona kawa. W 500 zł się zmieścisz.

Chce polepszyć smak kawy, i chce ją mieć szybko po prostu z rana, jakiś ekspress  w którym mieści się kubek i robi kawę, może być z jakimiś dodatkami, jak spieniacz mleka i robienie ekspresso, cappuccino, do 500zł chyba nie ma zbytniego wyboru i oczekiwań, czy może się myle?, opłaca się w ogóle do 500zł kupować taki ekspress?

Link to post
Share on other sites

Do tej kwoty możesz się tylko koncentrować na ekspresowe kapsułkowych. Ale ja mam negatywne uczucia co do takiej kawy, bo tak na prawdę nie wiem co w kapsułce jest.

A poza tym kapsułki też swoje kosztują.

Ale to kwestia gustu i smaku.

PS. Może daj jakiś przykład ekspresu, bo ja w tej cenie i o tych wymaganiach nie mogę nic znaleźć...

Link to post
Share on other sites

Do tej kwoty możesz się tylko koncentrować na ekspresowe kapsułkowych. Ale ja mam negatywne uczucia co do takiej kawy, bo tak na prawdę nie wiem co w kapsułce jest.

A poza tym kapsułki też swoje kosztują.

Ale to kwestia gustu i smaku.

PS. Może daj jakiś przykład ekspresu, bo ja w tej cenie i o tych wymaganiach nie mogę nic znaleźć...

np ten https://www.morele.net/ekspres-cisnieniowy-delonghi-ec251b-764904/

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem ekspres ciśnieniowy Delongi na allegro w sferis bodajże poniżej 500 zł, w tym momencie nie widzę w tej cenie.

W każdym razie raczej polecałbym szukać ciśnieniowego, zdecydowanie tańsza eksploatacja - kupujesz swoją ulubioną kawę.

Kawa smakuje zdecydowanie lepiej. Jest tylko jeden problem - napisałeś, że zależy Ci na szybkim zaparzeniu porannej kawy, w przypadku ekspresu kolbowego musisz się liczyć z małą ceremonią przy okazji napełniania i czyszczenia. 

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam mortimer89. To nie jest takie szybkie. Dodam, że sklepowe kawy są przeważnie sa za grubo zmielone, przez co nie wyciąga to całej esencji kawy. Najlepiej mieć pewnego dostawcę który mieli świeżo palone kawy pod espresso (średnio 60 zł/kg).

Odpowiadając: jak kolbowy to nada się.

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam mortimer89. To nie jest takie szybkie. Dodam, że sklepowe kawy są przeważnie sa za grubo zmielone, przez co nie wyciąga to całej esencji kawy. Najlepiej mieć pewnego dostawcę który mieli świeżo palone kawy pod espresso (średnio 60 zł/kg).

Odpowiadając: jak kolbowy to nada się.

Chciałem się ciebie jeszcze zapytać o ten młynek z jakimiś ceramicznymi żarnami, co to dokładnie jest? podlinkować możesz?, chodzi mi o te ceramiczne żarny?

Link to post
Share on other sites

To jest jeden z najtanszych trochę lepszych. Możesz kupić tańszy za 100-150,ale nie ręcze trwałości.

Ręczny napewno nie przyspieszy robienia kawy. A na taki ręczny lepszy trzebaby wydać ponad 100.

Zanim się zdecydujesz poczytaj sobie jeszcze na jakiś forach kawowych.

Link to post
Share on other sites

Ja każdorazowo mielę kawę młynkiem Bosch za 60 zł i nie bardzo widzę czego może takiemu młynkowi brakować. Każdorazowo mam na myśli, bezpośrednio przed zaparzaniem kawy - dochodzi niestety kolejna czynność, ale nie tracimy aromatu.

Ja każdorazowo mielę kawę młynkiem Bosch za 60 zł i nie bardzo widzę czego może takiemu młynkowi brakować. Każdorazowo mam na myśli, bezpośrednio przed zaparzaniem kawy - dochodzi niestety kolejna czynność, ale nie tracimy aromatu.

 

Nie mielisz tylko szatkujesz ostrzami. Aromatu nie tracisz, ale przy takim "mieleniu" przypalasz przy okazji ziarna kawy przez co dodajesz gorzki posmak.

Ale powtarzam to jest kwestia smaku i przyzwyczajenia. Ja wcześniej pijałem zwyklą plujkę i było ok.

Edytowane przez aquila
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Czy rozważałeś zakup ekspresu na kapsułki? Jeśli zdecydujesz się na zakup jednego z abonamentów na kawę, na ekspres możesz otrzymać za symboliczną złotówkę :-). Kawa z kapsułek jest najbliższa smakiem kawie przyrządzonej w kawiarni.

Edytowane przez adivxv
Link to post
Share on other sites

450zł miesięcznie za syf z kapsułki xDD

 

Najlepsze kawy tyle nie kosztują. A tak w ogóle to teraz w Lidlu całkiem spoko ekspres :)

 

Kawe parzy, mleko pieni, 1470w i 15bar wiadomo nie jest to półka ekspresów cisnieniowych gdzie ktoś obeznany w kawie nie poleci modelu poniżej 2000-3000zł ale kawa wychodzi smaczna w zależności od dobrze dobranej kawy, odpowiedniego zmielenia.

 

Wiadomo, że to nie to samo co drip ale dobra kawa i wygoda jak najbardziej zachowana i to za 499zł i gwarancję typu wymiana towaru na nowy w razie problemów. Moim zdaniem drip jest najlepszy pod espresso albo jakaś dobra kawiarka, ale taki ekspresik jak jest bardzo w porządku jak ktoś chce rano albo po południu wypić sobie dużo lepszej kawki niż rozpuszczalna :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Faktycznie te ekspresy kapsułkowe są takie sobie - szczególnie jak ktoś lubi prawidziwą kawę :-) Bardzo wiele osób poleca ekspresy saeco (Philips) natomiast jak sprawdzam ceny to trochę to kosztuje - z drugiej strony jak ktoś tak jak ja pije te 3-4 kawy dziennie to czy ten wydatek nie jest wart swojej ceny?

Sporo osób też kupuje jakieś tanie ekspresy po 200 zł na wyprzedaży można i tak, ale jak ktoś lubi dobrą kawę to trochę mija sie to z celem.

Edytowane przez adivxv
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Planuję teraz zakup ekspresu ciśnieniowego na prezent. Zapewne kolbowy , bo w tej cenie nic innego nie znajdę. Zastanawiam się tylko jaką markę wybrać - Siemens czy Delongi ? Stawiałam na Delonghi , ale ostatnio reklamowali też Siemensa... Tylko czy to dobra marka do ekspresu ?

Link to post
Share on other sites

DeLonghi to producent bardzo dobrych ekspresów i na pewno będziesz zadowolony decydując się na jeden z jego ekspresów. Nie polecam zakupu ekspresu bez spieniacza, mocno zawęża to zakres rodzajów kawy, jakie można przygotować, w polsce mimo wszystko więcej osób pije raczej białe odmiany. W tym budżecie z kolbowych sprawdź sobie  DeLonghi Icona Vintage. 1500 W i 15 Bar, funkcja espresso i cappuccino. 

Link to post
Share on other sites

Witam.

Podłączę się do tematu z następującym pytaniem.

Proszę o podpowiedź dot. ekspresu ciśnieniowego do 4 tys. zł, wstępnie oglądałem Nivona 842 i Militta Barista T Smart. Pytanie który wybrać, a może jakieś sugestie?

Pozdrawiam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Wrzucam tutaj bo uważam, że przed zakupem warto wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę. Ekspresy źle dobrane mogą nam zepsuć całą radość z przygotowania porannej kawy. Każdy kawosz ceni sobie takie chwilę więc czytając ten artykuł...możemy uniknąć ewentualnego błędu.

 

Spam

adivxv

Edytowane przez adivxv
Link to post
Share on other sites
  • adivxv zamknął ten temat
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...