Skocz do zawartości

Zmiana 3570K 4.7GHZ na 3770K (zegar loteria)


Recommended Posts

Witam. Jak w temacie. Warto robić taką przesiadkę? Mam kupca na swoją i5 za 500zł. Upolowałem też i7 za 750zł z wysyłką i możliwością zwrotu w ciągu 14 dni (nr Batch 3232A więc teoretycznie powinien robić 4.7-4.8 ghz przy maks 1.32v ale nie wiem jak to jest z tym w praniu). Czy jest w ogóle sens przesiadać się na procesor 4/8 pod gry dopłacając do interesu te 250-300zł? Wiem, że Battlefield 1 lubi i7 ale akurat w tą grę nie gram. Do kompletu mam 16GB ramu 2400 cl10 oraz Palit gtx 1060 6GB (2100/9400). Zmiana platformy nie wchodzi na tą chwilę w grę. Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Edytowane przez mesiah1989
Link to post
Share on other sites

Według mnie jest to tylko kwestia tytułów w jakie grasz, jak widać na załączonym filmie, przy takim samym taktowaniu tylko gry wykorzystujące więcej niż cztery watki skorzystają z tej przesiadki. W Wiedźminie różnica FPS to kwestia błędu pomiarowego. W zastosowaniach profesjonalnych zapewne i7 zjada tą i5.



 
Link to post
Share on other sites

Teraz tylko pytanie jak będzie wyglądała obsługa większej ilości wątków w wychodzących grach. Co do wiedźmina 3 widziałem gdzieś niedawno testy w których różnica między [email protected] a [email protected] wynosiła w granicach 10 klatek. W tej chwili w battlefield 1 po aktualizacjach gra na i5 jest niegrywalna z powodu dropów fps. Mam poważny dylemat bo te 250zl to dla mnie sporo kasy na dzień dzisiejszy. Z drugiej strony jak niedługo i5 zacznie się mocniej dławić będę sobie pluł w brodę, że nie zmieniłem procesora kiedy i5 była coś jeszcze warta.

Link to post
Share on other sites

i7 3700k to ostatnia deska dla Ciebie gdyż na ta platformę nie wsadzisz żadnego mocniejszego cpu. ile kasy masz dokładnie na całość. sprzedaj dozbieraj i  kup sobie coś z nowej platformy gdyż ceny pospadały. gdybyś uzbierał z 400zl więcej to  możesz pokosić się o ryzen 5 1500x odblokowany mnożnik 4c8t. na userbenchmark oba cpu praktycznie podobne wyniki jednak nowsza architektura płyta z m2, socket am4 najnowsza podstawka z możliwością rozbudowy tanie  płyty główne. pamiętaj dodatkowo ddr4+2666

Link to post
Share on other sites

Już po rybach. Zamówiłem 3770K. Jeśli dojdzie i nie będzie robił minimum 4.5 ghz przy dobrym napięciu zwrócę go i będę myślał co z tym fantem zrobić. Wolałbym nie zmieniać platformy w tej chwili bo mam sporo innych wydatków. Ogólnie to miałem nic nie zmieniać ale trafił się dobry kupiec który zaproponował 500zł i stąd całe zamieszanie. W licytacji ten procesor ledwo osiągnął 400zł.

 

A wracając do 1500x to według Ciebie jest on lepszy w grach od 3770K? Poi OC obu wydaje mi się, ze to i7 powinien radzić sobie lepiej z powodu wyższego taktowania.


Ok nie było tematu. Przejrzałem ten test: https://www.purepc.pl/procesory/test_procesorow_amd_ryzen_5_1500x_vs_intel_core_i57500

Wychodzi na to, że i7 jest znacząco szybsza w większości gier, a chyba we wszystkich choć trochę (nawet od 1600). 1500x jest często obok 3570 lub nawet i3 zależy od gier. Po OC różnica będzie jeszcze większa (ryzeny się raczej słabo kręcą, przy 3770 jest osiągalne te 4.7ghz zależy od sztuki). Nie kombinuje. Jak trafi się dobra sztuka zostanę na tej platformie jeszcze z rok czy dwa.

Edytowane przez mesiah1989
Link to post
Share on other sites

Robię na 14 więc dam znać zapewne dopiero jutro. Sam jestem ciekaw:) Oby te 4.5 do 1.3v zrobiła.


Miernota się raczej trafiła. Żeby nie wyskakiwały błędy WHEA-Logger w testach muszę mu dać te 1.264v przy 4.5ghz. Nie robiłem mu jeszcze testów w grach. Ogólnie nie udało mi się go ustabilizować na 4.7ghz przy napięciu rzędu 1.3 (bluescreen przy wgrywaniu windy). Zwracać ten egzemplarz i szukać innego czy nie jest źle i zostać przy tym 4.5?

 

Dodam, że w fire strike (1080p) po zmianie procesora wynik zwiększył się z 8500 do 12100 przy tym samy taktowaniu.

Edytowane przez mesiah1989
Link to post
Share on other sites

Robię na 14 więc dam znać zapewne dopiero jutro. Sam jestem ciekaw:) Oby te 4.5 do 1.3v zrobiła.

 

Miernota się raczej trafiła. Żeby nie wyskakiwały błędy WHEA-Logger w testach muszę mu dać te 1.264v przy 4.5ghz. Nie robiłem mu jeszcze testów w grach. Ogólnie nie udało mi się go ustabilizować na 4.7ghz przy napięciu rzędu 1.3 (bluescreen przy wgrywaniu windy). Zwracać ten egzemplarz i szukać innego czy nie jest źle i zostać przy tym 4.5?

 

Dodam, że w fire strike (1080p) po zmianie procesora wynik zwiększył się z 8500 do 12100 przy tym samy taktowaniu.

Dlatego tak tanio zszedł od co ja jeszcze mam jednego samego cepa 3770k co robi 4.5ghz przy 1.16v pełna stabilność wstaje i na 1.14v,to takie małe porównanie twojego z moja sztuką.

Ja coś czuje że te 4.7 nie zrobi nawet na 1.4v,4.6ghz osiąga czy glut nie pozwala lub sama sztuka proc?

Za te kasę(400) siedź na 4.5ghz dobre i to a lepsze sztuki ib są stosunkowo drogie,a najbliższe ryzeny(cenowo w grach nie powalają).

 

Ps:miałem parę sztuk 3770k gdzie OC kończyło się maks 4.4ghz~4.3ghz dodatkowo oskalpowalem je nic w tej kwestii nie pomogło słabe kawałki krzemu,wiec i tak nie jest tragicznie w sumie.;)

Edytowane przez kosiarz66
Link to post
Share on other sites

Co do 4.6 ghz dam Ci odpowiedź jutro bo dobrze nie testowałem (przy 1.288v wywalało mi błąd w IBT). Ogólnie według mnie nie ma co cisnąć go na maksa. W pełni stabilne 4.5ghz robi przy 1.27v i tyle. Takie było mniej więcej moje minimum więc chyba przy nim zostanę bo zawsze mogę trafić gorzej.

Link to post
Share on other sites

To faktycznie słabo trafiłeś. Za cel przy zmianie cpu obrałem [email protected] Testy przechodzi przy 1.264 a ustawiłem sobie na 1.28 dla bezpieczeństwa. Wygląda na to, ze jest w pełni stabilny przy tym ustawieniu. Co sądzicie? Chyba nie warto żonglować bo zawsze mogę trafić gorzej. Nie warto raczej dla tych 200mhz świrować.

Edytowane przez mesiah1989
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...