Skocz do zawartości

Komputer do 8000 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry, PH, Corel, C4D, stream ect
  • Maksymalna kwota : 8000 zł +/- 200 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : W piątek 
  • Których części potrzebuję : Wszystkiego 
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Jeżeli będzie taka opcja
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Nie mam
  • Specjalne wymagania : Byle nie zamawiane z morele.net 
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Brak
  • Własna propozycja zestawu : Spis poniżej 

Inne :

 

Witam,

 

Ostatnio zamówiłem sobie sprzęt z morele ( 10.08.2017) w między czasie (24.08) kiedy przyszedł odesłałem go na gwarancje po czym dziś (12.09.2017) wrócił z gwarancji wciąż nie sprawny. Postanowiłem oddać w cho*** i tyle. Dlatego poszukuję kombajnu do grafiki i grania. Po wstępnych oględzinach znalazłem takie oto podzespoły:

 

ASRock Z270 TAICHI

Procesor Intel Core i7-7700K 4.2 GHz

Corsair 8GB 3000MHz Vengeance LPX Black CL15 (2x4GB)

Dysk Toshiba P300 HDWD110UZSVA 3,5" 1TB

SilentiumPC Aquarius X70T Pure Black RGB

SilentiumPC 650W Supremo FM2 Gold

LG 24MP59G

be quiet! Dark Rock 3

SanDisk 120GB 2,5'' SATA SSD Plus

ASUS GeForce GTX 1080Ti Strix ROG 11GB 

=

8 189,00 zł

 

Dodam iż są to części z x-komu. 

 

Czy wszystko ze sobą pasuje itp ? Czy jakieś zamienniki równie dobre ( o ile wyżej wymienione są dobre). 

 

Wiem iż to kolejny tego typu temat ale między innymi piszę go ku przestrodze aby nie zamawiać z morele.net 

 

Pozdrawiam

 

E.Chrobot :) 

 

 

P.S

 

Edytuje bo zapomniałem o grafice ^^

Edytowane przez ChrobotEryk
Link to post
Share on other sites

Do grania jak najbardziej, co do Grafiki jak to sam ująłeś, to nie specjalnie [wszystko zależny ile tej grafiki i jakiego typu].

Jeśli zajmujesz się częściej obróbką foto/video jakieś domowe wypieki 3D itd. to 8GB w dwóch kościach to strasznie mało, wybacz ale standard to 16GB [już nie będę wspominał że przy niektórych grach 8GB to już mało] - najlepiej mieć coś w okolicach 32GB lub np. jak ja 24GB :) + 8GB plik stronicowania [niby zbędna rzecz ale się czasem przydaje]. 

 

Jeśli więcej grasz niż bawisz się grafika to 7700K jest dobrym wyborem, ale jeśli jednak więcej grzebiesz to nie wiem czy 1700X niebyły lepszym wyborem [tańszy więcej rdzeni po OC praktycznie to samo co 1800X], bo coś z większa ilością rdzeni od Intela to od razu cena w górę.

 

Dyski - Ten SSD taki sobie ciut przymały, ale na system wystarczy, gorzej z tą Tośką [różne się słyszało opinie o nich], ja np. ostatnio przeskoczyłem z WD 1TB EZEX [bo się wysypał] na WD 2TB PURZ [niby wolniejsze obroty, ale na magazyn ideał]. W cenie tej Tosi znajdziesz dobre 1TB od WD lub jakiś ciekawy model od Seagate [nie nie sugeruj się tym że kiedyś tam wyszła ta niedorzeczna analiza że Seagate szybciej padają, bo od tamtego czasu WD zdążył zjechać z jakością do poziomu Seagate]. Od siebie po prostu mówię że nie polecam Toshiby jako HDD.

 

Monitor no cóż padaka, ale w tym budżecie nie ma co liczyć na jakieś QHD w 60/75Hz lub coś lepszego wiec rozumiem wybór - choć i tak szczerze powiedziawszy nie polecam tanich matryc IPS od LG bo to prawie poziom TN :| [w wyższych modelach jest ok ale w niskich IPS od LG to poziom TN].

Jednak coś więcej niż FHD przy pracy z grafiką jest wskazane więc pozwól że może zaproponuję absolutne minimum dell u2515h [minimum ponieważ wszystko co od niego tańsze jest gorsze, a jak wiemy na monitorek dużo pieniążków to nie pozostało w tym budżecie]

 

Ogólnie nie jest źle, sądzę że wybierałeś podzespoły dokładnie pod to do czego chcesz to wykorzystywać, więc ciężko doradzać jakieś konkretniejsze zmiany.

 

Ja np. osobiście pod siebie biorąc wolałbym przyoszczędzić na GPU np. wybrałbym jakieś 1080[bez TI] a więcej dał Ramu i większy monitor i poszedłbym w Ryzen'a 1700, ale ja mam specyficzne wymagania i w tym co robię GPU jest mniej ważne :)

 

To tyle ode mnie, proponuję poczekać na komentarze innych może ktoś coś lepszego doradzi.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Corsair 16GB 3000MHz Vengeance LPX Black CL15 (2x8GB)

SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black

MSI Z270 GAMING M3 (3xPCI-E DDR4 USB3.1/M.2)

BenQ GW2470HM czarny
 

Monitor ten posiadam na uczelni oraz w pracy :) wiec w sumie mogę mieć go w domu:) 

Tak myślę... po co mi okno jak i tak będzie skrzynka stała na ziemi :) Po co mi taka droga płyta główna .. tu mniej tam mniej no i jest 16 gb ramu. Procesor i grafika no.... dużo robię w pracy. Dom to miejsce ewentualnych poprawek oraz osobistej pracy dla siebie więc zostanę przy intelu i 1080 ti :)

P.S 

Po następnej wypłacie można dokupić  lepszy monitor :D i kolejne 16 gb ramu :) : )

Edytowane przez ChrobotEryk
Link to post
Share on other sites

O i tym sposobem znalazłeś najprawdopodobniej najlepsze rozwiązanie dla siebie :), by w niedalekiej przyszłości dorzucić to czego jest mało [mówię o Ramie].

Co do monitora to przecież nie musisz brać tego DELL'a, ale możesz za pół roku dołożyć do tego BenQ lub LG [zależy co wybierzesz] drugi o rozdzielczości 2k lub 4k który głównie będziesz wykorzystywał własnie do tej pracy w domu a resztę do grania :).

 

BTW skrzynkę też zawsze można zmienić po jakimś czasie [przy okazji robiąc porządek z kurzem x) ], ba znam nawet osobę która złożyła [i używała] kompa w dosłownie Kartonie po TV, by po około 4 miesiącach kupić wymarzona obudowę na którą mu zabrakło kasy :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

1 x Intel i7-6800K /3.4GHz, 15MB, BOX, LGA2011-3/
1 x MSI X99A SLI Plus /intel X99, LGA2011-3, DDR4/
1 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600
1 x Corsair 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Vengeance Black
1 x Palit GeForce GTX1080Ti Super JetStream 11GB DDR5 352bit (1670/11000)
1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC
1 x Samsung S24F350FHUX (PLS, 4ms, HDMI)
1 x bequiet! PurePower 10 600W Silver
1 x SilentiumPC Grandis 2 XE1436
1 x NZXT H230 (czarna)

8376 z esc.pl

 

 

Masz 6 jajek i 12 wątków. Oczywiście w samych grach wysoko taktowany 7700K po OC będzie ciut wydajniejszy ale co jak co, era jajek nadchodzi wielkimi krokami. Do tego w przyszłości pamięci do quada i tyle. Nie wiem czy jest sens kupować monitor nowy z sklepu jak ma to być tylko przejściówka. Może jakaś używka z allegro ?

 

Schodząc tutaj do 7700K i Z270 Tomahawk masz ponad 1000 zł na monitor. Tutaj zaczynasz celować już np w WQHD IPS 60 Hz. Dajesz sobie np 27 cali w postaci https://www.morele.net/monitor-benq-gw2765he-950679/

 

PS: Pod 6800K oraz GTX1080 Ti można pomyśleć o nieco przewiewniejszej obudowie bo ten H230 jest z fabrycznym wyciszeniem i pełnym przodem oraz topem więc z przepływem powietrza dość ciężko pod taki sprzęt. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No ja wiem, ja bym to tak widział

 

1 x Intel i7-6800K /3.4GHz, 15MB, BOX, LGA2011-3/1 x MSI X99A SLI /intel X99, LGA2011-3, DDR4/1 x Corsair 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Vengeance Black1 x Thermalright Macho HR-02 X21 x Palit GeForce GTX1080Ti Super JetStream 11GB DDR5 352bit (1670/11000)1 x Phanteks Enthoo Pro M (Acrylic)1 x Corsair RM 650X 650W 135mm Gold modularny1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC1 x LG 24MP58VQ-P (IPS, 5ms, HDMI/DVI)
8478zł
 
H230 to nie jest skrzynka pod takie konfigi, 6800K + 1080TI już potrzebują mieć czym oddychać, dlatego Enthoo Pro M, lepszy PSU, kosztem HDD.
Za 100zł więcej jest P2417H, rok dłuższa gwarancja, regulacja wysokości, ogólnie troszkę lepszy monitor.
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zawsze można iść w Zasilacz Seasonic PRIME Gold 650W albo coś mocniejszego, ale nie czepiałem się zasilacza bo ten wymieniony przez ChrobotEryk jest wystarczający [przynajmniej nie jakiś totalny noname :) ] z tym monitorem z allegro to żeś poszalał, równie dobrze może jakąś używkę z OLX za 50-100PLN wziąć i wyjdzie na to samo :), a takich monitorów sprawnych w FHD na OLX jest zatrzęsienie. Powodem jest ostatnio spopularyzowana migracja z FHD na wyższe rozdziałki, wśród znajomych w ostatnim roku aż 3 osoby pozbywały się 2x/4x FHD kupując w to miejsce 2x 2k i 2x 4k. Jeden poleciał w 21:9 bo jemu potrzebna rozdzielczość w szerokości [zajmuje się pisaniem programów].

 

Kajtek. - w sumie to ChrobotEryk ma niezły wybór pomiędzy 7700k [4 jajka], 6800K [6 jajeczek] i 1700[8 jajeczek], wszystko w podobnych pieniążkach o zbliżonej wydajności [oczywiście 1700 w grach jest dość w tyle za 7700K ale to nie jest znowu tak że jest o 20% mniej FPSów :P a w stosunku do 6800K to różnice są znikome].

 

Ogólnie ma duży wybór i przydałoby się by przejrzał kilka stron z najnowszymi testami CPU 1700 vs 6800K vs 7700K bo to mu więcej powie co jest bardziej opłacalne dla niego. 

 

Od siebie dodam że na żywo widziałem różne gry i programy na 1700[po OC do 3.98] 1800X [po OC i bez OC] 7700K [po OC i bez] i mimo że ryzeny miały widocznie niższy FPS to płynność obrazu częściej znikała na maszynie z 7700K [zajętość CPU u 7700K sięgała 90-100%, u Ryzenów pomiędzy 40-60% więc stwierdziłem że 7700K już teraz potrafi throttlingować na grach].

 

Sam zachęcam do przechodzenia na 6/8 jajek z HT/SMT, bo 4 core to już teraz momentami to jest mało, zwłaszcza jak ktoś kupuje aktualnie blaszaka na więcej jak 2 lata, do czegoś więcej niż gry i internet.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

6800K nowego można dostać za 1500zł, MOBO na X99 tez znajdzie nowe za 850zł tj. już 300zł do monitora. Każdy ma ręce i nogi żeby szukać oszczędności, trafiają się okazje, nowe procki w bdb cenie, podobnie z płytami.

 

Patrząc na opłacalność 7700K względem 6800|K wybór jest w zasadzie prosty, realnie 350zł oszczędności na CPU/MOBO, na X99 mamy 6/12, większe możliwości rozbudowy, nawet kupno używanego 8/10 rdzeniowca, maksymalnie 128GB RAM, więcej złącz SATA pod dyski, do tego lutowane procesory i mniejsze problemy z temperaturami.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...