Skocz do zawartości

Lenovo y580 dysk ssd w gniazdo m sata ?


Recommended Posts

Witam.Chce zamontować w Lenovo y580 dysk ssd o pojemności 128GB w gniezdzie  m sata a stary dysk zostawić na swoim miejscu. Pytanie brzmi czy będę mógł zainstalować system (windows 7) na dysku ssd w gniezdzie m sata?  Czy da się i co trzeba zmienić w biosie? Nie chcę przenosić systemu z hdd,w grę wchodzi tylko instalacja na ssd. Proszę o pomoc bo jestem mało doświadczonym użytkownikiem komputera i zanim kupie takowy dysk chce mieć pewność że spełni on swoją role.Pozdrawiam  :)  :)

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz zainstalować na nowo system to nic nic ekstra nie będziesz musiał robić. Przy uruchomionym instalatorze formatujesz ta partycje z systemem na HDD a miejsce instalacji wybierasz SSD. Ewentualnie jeśli nie chcesz kasować danych z HDD to nie formatujesz go ale bootloader poda ci wtedy 2 instalacje do wyboru przy uruchomieniu laptopa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Swoją drogą przenieś lepiej HDD w miejsce napędu, bo tam gdzie jest domyślnie dysk to go ugotujesz. Mam ten laptop i wiem co mówię SSD pracuje przy 50-60 stopniach.

Link to post
Share on other sites

No już usmażyłem dysk HDD  :(  Dla tego chcę zamontować ssd  w porcie msata by system odzyskał szybkość działania a stary podpieczony HDD będzie na magazynowanie danych  :)

Powiem wam że czytam tematy i czytam i coraz miej wiem :(

Proszę powiedzcie jaki dysk 120-128GB kupić by pasował pod to wejście?  

Taki np. może być -

DYSK MSATA KINGSTON SMS200S3/120G SATA III

 

Informacje o produkcie

MODEL : KINGSTON Kod: C9853010 P/N: SMS200S3/120G

 

Pojemność pamięci FLASH 120 GB Interfejs Mini SATA Pobór mocy (praca/spoczynek) 1,8/0,4 Wat Szerokość 30 mm Długość 50,88 mm Masa netto 0,069 kg Funkcje dodatkowe

 

  • Obsługa TRIM
  • Kontroler LSI SandForce
  • Obsługa Intel SRT
  • S.M.A.R.T. (Self Monitoring Analysis and Reporting Technology)

Prędkości Szybkość interfejsu dysku 600 MB/s Szybkość odczytu 550 MB/s Szybkość zapisu 520 MB/s                                                                                                                                  

 


Bardzo prosił bym o pomoc w doborze dysku do mojego Lenovo Y580  :)

Sam już nie wiem czy mam złącze msata czy m2  :(

Dyski 240GB też wchodzą w grę  :)

Dodam zdjęcia może ktoś pomoże  :)

 

http://i1290.photobucket.com/albums/b525/Redix6/IMG_20170910_105828_zpsw54dqqyj.jpg

http://i1290.photobucket.com/albums/b525/Redix6/IMG_20170910_105836_zps6a5q0pbt.jpg

Edytowane przez Redix6
Link to post
Share on other sites

To jest złącze m.sata więc dysk który podałeś będzie pasował. Generalnie wybór będzie słaby https://www.x-kom.pl/g-5/c/1779-dyski-ssd.html?f[1731][18826]=1

 

Jak zobaczysz te ceny to możesz dostać palpitacji serca podobnie jak ja gdy zobaczyłem ceny na M.2 2242 prawie padłem :D. A co najlepsze tych dysków będzie coraz mniej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki :) będę musiał pomyśleć jeśli jest nad czym w ogóle :)


Przepraszam że wam truje ale mam jeszcze jedno pytanie :)  Czy wywalenie napędu DVD i wsadzenie tam dysku to lepsza opcja?

No wiecie,lepsze prędkości i lepszy wybór dysków ? 

Jakie tam wchodzą dyski bo pojęcia nie mam,jakie złącze i wielkość?

Może polecicie jakiś dysk w miejsce napędu?

Link to post
Share on other sites

Wywalasz napęd DVD, kupujesz caddy na HDD(najprawdopodobniej masz tam sata-sata):
Wholesale-5ps-Lot-12-7mm-SATA-SATA-2nd-HDo niego wkładasz swój obecny hdd i montujesz w miejsce DVD romu, a w miejsce gdzie miałeś dysk HDD wsadzasz tam normalnego SSD na sata których wybór i dostępność jest całkiem spora.

Edytowane przez joggy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

I tak by można zwiększać budżet w nieskończoność.... Chciał do 400zł więc dałem propozycję.

Edytowane przez CrisPell
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jeszcze raz proszę o pomoc :) Przemyślałem sprawę dysku ssd i mam wątpliwości czy mi zwykłemu kowalskiemu warto do starszego laptopa lenovo Y580  montować drogi dla mnie dysk? Laptop muli tylko przy starcie bo ma upieczony dysk hdd ! Może wystarczy kupić dysk hdd o wyższej prędkości obrotowej i umieścić go zamiast napędu DVD ? By ponownie się nie usmażył jak dysk seryjny.

Dyski hdd są teraz strasznie tanie, taki WD Blue kosztuje dobre 200zł. Albo Toshiba P300190zł.

   Czy opłaca się do podstawowych zadań codziennych montować taki dysk czy od razu kupić dysk ssd ?   Podpowiedzcie co zrobić waszym zdaniem? Podkreślam że mega wydajności i szybkości nie łaknę,wystarczy że będzie śmigać jak po kupnie. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Redix6
Link to post
Share on other sites

Gdybym miał wybierać pomiędzy komputerem z i7 + hdd vs laptop na pentiumie z ssd- wybrałbym laptopa.

Ostatnio miałem taki wybór do użytku na tydzień.

SSD to ogromny boost na co dzień. Moim zdaniem- kompromis, na allegro jak dobrze pamiętam są jeszcze 64GB SSD na msate za bodajże 80zł, przy obecnych cenach dysków cena bajka, na system sterowniki i podstawowe aplikacje starczy, reszte wrzucisz na HDD, 500gb w używce w ładnym stanie to chyba 60zł, terabajt za 100-110 bez problemu do ugrania, jak masz stary dysk to po prostu zachowaj. Polecam dobre używki, w tego laptopa więcej po prostu nie trzeba bo jego wartość to i tak juz chyba poniżej tysiak. 

Link to post
Share on other sites

Polecam dobre używki, w tego laptopa więcej po prostu nie trzeba bo jego wartość to i tak juz chyba poniżej tysiak.

Przykre, ale prawdziwe. Sam kupiłem tego laptopa i jego wartość względem podzespołów wydaje się żenująca, a do tych 2 tyś nie ma właściwie nic szczególnie lepszego od 660m. Gorsze nawet ludzie wciskają za więcej.

 

@topic

Z tymże ciekaw jestem jak go kupisz skoro jest niedostępny.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...