Skocz do zawartości

LG 24GM77 vs. LG 24GM79G


Recommended Posts

Czy marketing to bym nie powiedział, odświeżanie swoje robi. Niby nie widać takiego przeskoku jak 60>144, ale jednak jest, przynajmniej tak widziałem po opiniach posiadaczy ;p 

 

Co do BLB to nie wiem co to jest, przeczytałem że o przebijające podświetlenie chodzi i czegoś takiego nie zauważyłem ;p 

Link to post
Share on other sites

Heh. Proste jak but, wyłącz światło w pokoju i włącz czarny ekran na monitorze i sprawdź czy wszystko jest podświetlone równolegle.

 

BLB nie widać podczas normalnego użytkowania. 95% lcd ma mniejsze lub większe problemy. Nikt normalny nie siedzi w ciemności i patrzy w ciemność :)  Znam takich jeleni, że im to tak przeszkadzało, że zmieniali lcd 2-3x. To jest nieuniknione, trzeba się z tym pogodzić.

Link to post
Share on other sites

No mi się nie chce z tym bawić bo skoro nigdzie nie widzę takiego defektu to po co mam go szukać na siłę?

 

A co do ruszających się linii odświeżania w poziomie to tak teraz pomyślałem, że wygląda to tak jakby ekran był bardzo drobno uszytym płótnem i się nici lekko ruszają ;p W sumie to widać to delikatnie tylko w nieruszających się miejscach jak pulpit czy przeglądarka, ale jak się o tym nie myśli na siłę to się nie zwraca uwagi. W grach kompletnie nie widać. Nie wiem czy to każdy 144Hz tak ma, czy tylko ten? Bo przy mniejszym odświeżaniu (75Hz) tego nie widać.

Link to post
Share on other sites

BLB nie widać podczas normalnego użytkowania. 95% lcd ma mniejsze lub większe problemy. Nikt normalny nie siedzi w ciemności i patrzy w ciemność :)  Znam takich jeleni, że im to tak przeszkadzało, że zmieniali lcd 2-3x. To jest nieuniknione, trzeba się z tym pogodzić.

HEHE. Poczytaj o problemach w ASUS PG279Q .

Link to post
Share on other sites

HEHE. Poczytaj o problemach w ASUS PG279Q .

 

znam ten problem od ponad roku, mało tego znam kolesia z innego forum co wymieniał ze 3x ten model. Na YT jest filmik jak gość testuje 10 modeli ASUS PG279Q i każdy jeden miał bardzo duże BLB :)

 

 

@up

 

zrób zdjęcie i wrzuć jak to wygląda.

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Naprawiłem ten martwy pixel ściereczką z mikrofibry i jakimś płynem do czyszczenia ekranów. Polecam się na przyszłość jakby ktoś miał martwe pixele  :rotfl:

 

To chyba jakaś mała plamka była, bo nie był czarny tylko taki "tęczowy" w zależności od tego co włączyłem na ekranie. Kupiłem jakiś płyn, teraz przetarłem zanim włączyłem i go nie ma, wczoraj paluchem na ślinę czy koszulką nie chciał zejść :D

 

Możliwe że nie był to brud tylko pixel jakby "zaspał" wczoraj i działał inaczej? Bo w sumie widziałem to tylko wczoraj wieczorem, a wcześniej tego nie było (raczej bym widział). 

Link to post
Share on other sites

Poziome linie? Jednak....

Dzięki za uspokojenie mojego sumienia, bo myślałem że to ze mną jest taki problem :D

Dla mnie te linie to kompletna dyskwalifikacja, podczas grania mi niestety też doskwierały - z tym że drażniły bez zbytniego przyglądania się.

 

Prawdziwe 240 hz - zrobi robotę i to mega, nie jakies udawane ala motion240, tylko naturalne 240 hz.

Widząc różnice miedzy 60/75 a 120/144 bez problemu można stwierdzić "co jeszcze mogloby być plynniejsze". Jednakże to nie jest dla zwykłego zjadacza chleba, co patrzy na myszkę w windowsie.

240 w porownaniu do 144 raczej już nie da nam większej przewagi nad przeciwnikiem - chyba że jesteśmy czołowym graczem e-sportowym z refleksem węża.

Po prostu nadal są w np. CSie takie momenty przy szybkim obracaniu się, że obraz nadal "szarpie". Grafika jest bardzo uboga i widać to bardzo wyraźnie, w innych grach przy tęczy kolorow - może nie byłoby to aż tak widoczne bo wszystko zlewałoby się ze sobą, i oko byłoby bardziej "zdekoncentrowane".

 

Ja do kolorów BenQ juz przywykłem i nie robią mi żadnej różnicy :) niekiedy wręcz mam wrażenie, że są wręcz zbyt przesycone.

 

"BLB" można spokojnie odpuścić, chyba że wada jest przeogromna, ja tylko raz spojrzałem na ekran z czarnym obrazkiem przy mroku w pomieszczeniu.

Powiedziałem do siebie "aha", i poszedłem grać w CSa %-)

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites

@@wid3l3c

No ja te linie to widziałem przez pierwsze 2-3 dni na pulpicie i na niektórych stronach (w zależności od tła), a w CS to może przez pierwsze godziny zwracałem uwagę, ale to przypatrując się na siłę :P Teraz minął tydzień jak go używam i o tych liniach w sumie zapomniałem, czasem spojrzę jak mi się przypomni i się przypatruję, ale kto normalny tak robi :D W CS kompletnie mi nie przeszkadzały.

 

Ogólnie to mam ustawione 144Hz w panelu nvidii i grając ostatnio przez godzinę w Outlasta w 62 FPS (chyba tak ma zablokowane ta gra, bo zmiany ustawień na to nie wpływały - oczywiście v-sync wyłączony ;p) i obraz w ogóle nie szarpał mimo że z przyzwyczajenia do CS obracałem się często dość gwałtownie (szczególnie jak mi jakiś chory pojeb wyskakiwał - nie polecam tej gry ;/). Wiadomo, że gra była wyświetlana w 62fps i płynność była taka sama jak na 60Hz monitorze, ale skoro nie szarpało to tak samo jakbym miał G-Sync czy FreeSync włączony, więc nie wiem po co te tryby są ;P 

 

 

Dla mnie ten monitor jest idealny, jedyne co mógłby mieć to G-Synca zamiast FreeSynca, nawet jeśli miałbym nie używać ale mam po prostu kartę Nvidii ;P No i jakby na siłę tu szukać co jeszcze by mógł mieć to te 240Hz, mimo że 144 to już kosmos :)

 

Z wyglądu też trafił w mój gust, jest z jednej strony prosty i elegancki, a z drugiej strony ma swój pazur z delikatnie gamingowym panelem przycisków. Nie wygląda jak zwykły monitor biurowy, ale też nie wygląda jak taki typowo gamingowy Acer Predator.

Mam tak, że jak sobie stoi wyłączony i wejdę do domu to sobie myślę "ale zaje*isty monitor" :D

Edytowane przez spidster135
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

 

Od 2 dni jestem posiadaczem 

LG 24GM79G

Te linie są zauważalne zwłaszcza jak gram na niskiej rozdzielczości w CS GO.

Mam pytanie lepiej grać na 120 Hz i włączonym motion blur reduction czy na wyłączonym i 144 Hz?

Macie jakieś obserwacje na ten temat?

 

 

Pozdrawiam

 

Ja gram 1280x960 4:3 i mi w CS nie przeszkadzają ;P Wydaje mi się wręcz, że im niższa rozdziałka tym mniej powinny przeszkadzać, bo jednak pixeloza wtedy swoje robi. 

W sumie to być może u Ciebie są akurat bardziej widoczne niż np. u mnie, albo po prostu inaczej na to zwracamy uwagę. Ja przyznam, że gdybym teraz nie wszedł tu z powiadomienia i nie przeczytał o tym, to bym już nie pamiętał o tych liniach :D Kompletnie nie zauważam (mam monitor chyba 3 tydzień). 

 

Co do 144Hz vs. 120Hz + MBR to jak Ci wygodnie. MBR podobno dodaje jakieś 3ms opóźnienia, więc to jest nic (nie to co w xl2411) także to już zależy od tego co lubisz. Dla mnie MBR odpadło tylko i wyłącznie dlatego, że obraz staje się delikatnie ciemniejszy, a jestem przyzwyczajony do bardzo jasnego CS (nawet 1.6 jasności w grze + 100% w monitorze mi było za mało z MBR).

Zobacz czy odczujesz różnicę w płynności i jeśli Ci pasuje ten stopień jasności to czemu by nie korzystać. 

Link to post
Share on other sites

Ja ogólnie to mam problem z wyborem ustawień w CS GO, waham się miedzy bardzo jasnym obrazem a ciemniejszym i nie mogę znaleźć balansu. Tyle że ja gram na 4:3 bez pasków 1024x768. Co do 144 Hz to jest jakiś kosmos, gra chodzi tak płynnie że dalej jestem w szoku.

 

 

Zauważyłem jeszcze że podstawka jest nierówno względem monitora. Zastanawiam się czy go skręcić jeszcze raz bo gdzieś na śrubach nie siadło czy coś. Denerwuje mnie to bo monitor jest na wprost mnie a podstawka pod lekkim skosem. To już mój kolejny PIVOT i dalej nie zrobili czegoś tak banalnego w mojej ocenie.

 

Mianowicie, denerwuje mnie ustawianie idealnego poziomu, dlaczego nie ma pkt 0 np ząbka który daje kliknięcie w momencie obracania monitora informując nam że znalazł się w pozycji 0(poziomie)

 

 

 

Masz jakieś dobre ustawienia kolorów?

Edytowane przez zem666
Link to post
Share on other sites

Ja wolę w CS jasny obraz bo tak się przyzwyczaiłem z Call Of Duty, gdzie było całkiem sporo ciemnych pomieszczeń. Sam musisz dobrać w sumie tak żeby Ci pasowało - nie było za ciemno i też nie raziło w oczy.

 

Co do podstawki to nie wiem, nie zauważyłem, ale sam obrót monitora (jak się nim kręci jak kierownicą) mógłby faktycznie być ząbkowany z jakąś opcją zero, bo trochę się namęczyłem z linijką i mimo to nadal miewam wątpliwości xD

 

Kolory z jakich ja korzystam to:

 

W nvidii mam zaznaczone że inne aplikacje sterują kolorem

W drugiej opcji, mam cyfrową poświatę zwiększoną z 50% do 60%

 

Monitor do przeglądarki, filmów itp na custom i wybrane tak:

Jasność 40

Kontrast 95

Ostrość 100

Super res+ wył

DFC wył

Czas odp: Normal

FreeSync wył

Czerń 25

MBR wył

 

Do CS:GO (i w sumie innych gier fps) tryb Custom (game):

Jasność 85

Kontrast 85

Ostrość 100

Czas Odp Normalny

FreeSync wył

Czerń 70

MBR wył

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...