Skocz do zawartości

LG 24GM77 vs. LG 24GM79G


Recommended Posts

Witam,

powoli zbieram na 144Hz monitor i od jakiegoś czasu byłem nastawiony na LG 24GM77, który został mi polecony tutaj na forum jak i również widziałem że na zagranicznych forach jest polecany jako najlepszy z najtańszych 144Hz monitorów (do ok. 1300zł).

Wczoraj zupełnie przypadkiem natknąłem się na LG 24GM79G, który z tego co rozumiem jest nowszą wersją 24GM77.

 

Róznica w cenie to zaledwie 30zł (24GM77 kosztuje 1169zł, a 24GM79G kosztuje 1199zł), a wydają się to być prawie take same monitory, z tym że 24GM79G ma dodatkowo FreeSync i wspiera HDMI 2.0 w przeciwieństwie do HDMI 1.4 w 24GM77.

 

Z tego co też wyczytałem, to:

LG 24GM77 posiada złącza: D-Sub, DVI-D, 2x HDMI 1.4, USB 3.0 (1up/2down), Display Port.

LG 24GM79G posiada złącza:  2x HDMI 2.0, Display Port 1.2 oraz USB 3.0 (1up/2down).

Czy jest to jakiś minus dla tej drugiej wersji? Wyklucza go jakoś przyszłościowo mniejsza ilość złącz, czy zwyczajnie zostały usunięte zbędne stare wejścia z których przestaje się korzystać?

 

Dodatkowo 24GM79G jest trochę mniejszy i trochę lżejszy według opisów (chyba po prostu węższe ramki, a ekran taki sam?).

 

Zastanawia mnie też czas reakcji matrycy, bo to różnie podawane jest. Niby 24GM77 ma 1ms, a 24GM79G ma 5ms, ale GTG podają w obu 1ms ;p Matryca niby ta sama, czyli mam to rozumieć, że czas reakcji jest ten sam, a zwyczajnie podane jest różnie? Bo na jednej stronie porównawczej widać, że GTG mają oba 1ms, za to średni czas reakcji jest 6ms dla 24GM77, a 5ms dla 24GM79G.

 

Jak jeszcze nie zauważyłem jakichś różnic które mogą mieć wpływ na jakość któregoś z monitorów to prosiłbym też o wskazanie.

 

Mam nadzieję, że ktoś jakoś rozwiąże moje problemy, pozdrawiam ;p

Link to post
Share on other sites

Patrząc na interfejsy oraz to że dostajesz FreeSync za 30 zł więcej wybór dla mnie byłby oczywisty, te 5 i 1  ms miedzy bajki możesz włożyć, sam panel monitora szybkim nie czyni liczy się elektronika, a to że idziemy w miniaturyzacje to i ciężar i ilość elektroniki wewnątrz się zmniejsza.

 

Tu masz recenzje:

http://www.144hzmonitors.com/reviews/lg-24gm79g-preview-freesync-full-hd-144hz-gaming-monitor/

https://www.limscave.com/viewtopic.php?f=13&t=103

 

pozdrawiam

Edytowane przez xernos2
Link to post
Share on other sites

@@xernos2, dzięki za recenzje przeczytałem i wnioski jakieś też wyciągnąłem. 

Napisali w jednej z recenzji do jakiej podałeś linki, że 24GM79G ma 5ms reakcję, a 1ms tylko z włączonym Motion Blur 240, a jakoś nie planuję z tego korzystać bo Motion Blur to z tego co mi wiadomo rzecz której warto unikać ;d 

Piszesz żeby to w bajki włożyć, ale jednak szybkość reakcji matrycy chyba jest dość ważna w "szybkich" grach i skoro można szukać jak najniższej to czemu by nie ;p W obecnym 60Hz monitorze mam 1ms reakcji i chciałbym żeby tak też było w 144Hzowym.

 

Co do FreeSync to ja i tak mam od roku GTX 1060 6GB i jeszcze przez minimum 2 lata nie planuję zmieniać, więc to byłby tylko dodatek, ale za 30zł to myślę że lepiej żeby było niż nie. Może coś się pozmienia jeszcze, a poza tym planuję monitor mieć na jak najdłużej, chociażby te 5 lat ;p więc do tej pory może się w coś od czerwonych zaopatrzę, a to tylko 30zł więcej niż za monitor bez tego bajeru. 

 

A co do interfejsów to coś się zmieniło i nie zauważyłem? Widziałem że tutaj można celownik w samym monitorze ustawić, nie wiem czy w 24GM77 też to było. Niby szczegół, ale w sumie może się przyda (są małe nie tak jak w innych monitorach z tego co widziałem). 

 

 

A co do tych złącz to wiesz może, czy brak D-Sub i DVI-D to wada, czy raczej nie były potrzebne i teraz technika idzie w stronę DisplayPort i HDMI?

Link to post
Share on other sites

Review Updates:

Regarding the Horizontal + moving scanlines from bottom to top. Only visible @ uniform mid-bright image content like grey and when looking very close to it (from a distance of approximately 30cm). I wouldn't say necessarily that this is a "real" disadvantage. It's by far not that visible like the scanlines from the CHG70 or the PG348Q for example. It also isn't possible to capture this on camera. These scanlines are not as usual "scanlines", they are like vertical thin "darker" bars traveling from bottom to top.

 

Toć wierutne bzdury pisze autor recenzji, są one widoczne jak cholera, trzeba być chyba ślepym by ich nie dostrzec i nie z 30 cm, mi siedzącemu w odległości 50-70 cm bardzo przeszkadzały, wrażenie szumienia matrycy.

I faktycznie jest jak pisze, nie da się ich nagrać, bardzo widoczne są np. na menu kontekstowym w Windowsie (ppm).

 

Jak nie będziesz miał zapewnionej możliwości wymiany/zwrotu 24GM79G-B - nie bierz go w ciemno, obejrzyj, podłącz (najlepiej pod laptopa/netbooka) by podać mu jakieś statyczne obrazy (choćby pulpit windowsa) i pooglądaj dokładnie - po HDMI ogarnie do 120 Hz.

 

Natomiast wszystkie softwareowe tweaki czyli funkcje ala black equalizery (korekcja gammy lol), jakieś wyostrzenia kontrastu (powodujące duchy i przekłamania przy krawędziach) to sumarycznie i tak pic na wodę - no ale każdy ma swoje by czymś przyciągnąć.

 

Łatwo przegiąć - dobrze widoczne wokół celownika.

http://img.uwujka.pl/images/20170909_134614.th.jpg

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites

Bo ten czas jest specjalnie mierzony (jak wie przeważnie tylko producent - np. jakie przejścia z jakich barw na jakie są testowane), dodatkowo nie uwzględnia on czasu potrzebnego dla elektroniki na przetworzenie sygnału, dlatego napisałem że można między bajki to włożyć. Większość paneli w monitorach nie jest indywidualnie produkowanych dla jednego producenta czy modelu tylko można je spotkać w kilku podobnych konstrukcjach i producenci różnie je klasyfikują gotowy produkt.

 

W emag.pl masz ten monitor za 1099zł z darmową dostawa w dwie strony (jakbyś się rozmyślił)...

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

@@xernos2, z tego co czytałem to chyba w tych monitorach zarówno LG 24GM77, 24GM79G, BenQ XL2411, ASUS VG248QE czy IIyama G-Master GB2488HSU mają ten sam panel - M240HW01 więc pewnie czas reakcji matrycy jest w nich bardzo zbliżony, a jakość kolorów to już zależy od wnętrza (dlatego też np. taki xl2411 ma słabsze, a 24GM77 lepsze, mimo że panel ten sam). Tak to rozumiem ;P 

 

Co do ceny w e-mag to faktycznie dobra ;p Zamawiać będę za ok. 3 tyg więc jeśli nic się nie zmieni to tam kupię. Ewentualnie spróbuję naciągnąć w x-komie na zrównanie cen z e-magiem bo do x-komu mam w sumie 2 przystanki tramwajem (chociaż z takim monitorem to chyba lepiej tramwajem nie jechać).

Ten e-mag to sprawdzona strona? Nigdy tam nie zamawiałem, zawsze z x-komu, moreli (chociaż z moreli już nie zamierzam więcej) i RTVeuroAGD bo to takie sklepy w których fizycznie byłem.

 

 

Fajna też ta tabelka na stronie limscave.com

 

freesynctournament.png

 

Jakby ktoś nie w temacie kiedyś to przeglądał to autor tabelki nie podał modeli dokładnie bo to te które testował na kanale - najtańsze 144Hz 24" z FreeSyncem więc znaleźć nie trudno. 

Edytowane przez spidster135
Link to post
Share on other sites

 

 

Ten e-mag to sprawdzona strona? Nigdy tam nie zamawiałem, zawsze z x-komu, moreli (chociaż z moreli już nie zamierzam więcej) i RTVeuroAGD bo to takie sklepy w których fizycznie byłem.

 

Emag to dawne Agito przed przejęciem i kupiłem u nich sporo rożnych rzeczy w tym miałem kilka wymian monitorów więc chyba raczej mogę napisać że sprawdzona. Nie było problemów ze zwrotem, dodatkowo jak cena jest zbliżona to kupuje u nich towary lub z x-kom, choć preferuje przez sieć na odległość (by mieć 14 dni na zwrot)...

Link to post
Share on other sites

Mam na myśli te fioletowe duchy/widmo jakby kopię celownika przesuniętą w bok - czarna "ramka" dodana jest celowo.

Nie żebym zganiał na ten konkretny model monitora - absolutnie nie mam tego na myśli.

 

To właśnie takie "tweaki" softwareowe, akurat ten w wykonaniu LGka.

Link to post
Share on other sites

@@wid3l3c, no też to fioletowe miałem na myśli (na czarną obwódkę celownika nie zwróciłem uwagi nawet bo u siebie mam tak samo i się przyzwyczaiłem ;d). To jest celownik od LG, a nie CS'owy i tylko przy nim jest taki fioletowy "cień"? I w ogóle czy tylko przy tym celowniku czy innych celownikach od monitora jest tak samo i ogólnie w jakichś innych sytuacjach? ;p

 

Nie wiem już co myśleć, bo ten LG wydaje się być najrozsądniejszym wyborem spośród tych tanich 144Hz 24", ale nie chciałbym monitora który ma jakieś wady fabryczne.

Link to post
Share on other sites

Tylko na chwilę włączyłem celownik wbudowany i szybko wyłączyłem :)

Jest ich tam kilka, ale nie dla mnie one :)

 

Te duszki tylko na najwyzszym poziomie ostrości, tzn mniej więcej od 6-7 w skali 0-10 się zaczynają pojawiać.

 

Na to przy podejmowaniu decyzji nie patrz, bo to jest wszystko do wyregulowania - pokazać tylko chciałem na ile można przegiąć z regulacją.

 

Ja tylko wystraszyłem się moją sztuką z uwagi na ogólną jakość obrazu - opisywane problemy, ale strzelam że to taka sztuka mi się trafiła.

Bo nie wierzę, że ten typ tak ma... ale drugiego nie widziałem na żywo.

 

Ustawień obrazu jest na tyle dużo, że spokojnie można ustawić wszystko wg własnych preferencji.

 

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites

No z tego co wczoraj wyczytałem to ten monitor jest na wyposażeniu jakichś tam drużyn e-sportowych, niby to żaden wyznacznik bo sponsor to sponsor, ale chyba jakby było z nim coś nie tak to by go drużyny e-sportowe nie chciały ;p

 

Widziałem że w innym temacie pisałeś że benq niebo, a ten lg ziemia i będziesz polował na benq. Myślisz że to wina tej konkretnej sztuki jaką trafiłeś, czy ogólnie benq bardziej Ci się podoba? Pisałeś, że benq też już 2 razy oddawałeś zanim wziąłeś tego lg. Trochę to smutne że trzeba się tak namęczyć żeby dostać najzwyczajniej w świecie dobry monitor w XXI wieku ;p

Link to post
Share on other sites

Zejdę z tematu stricte LG vs LG, ale jako że pisałem o LG 24GM79B-G nie byłbym sobą gdybym nie uzupełnił swojego wpisu o... to że dzisiaj dostałęm BenQ XL2411 i w zasadzie bez jakichkolwiek większych ustawień mam:

a) ultra ostry obraz

b) żadnych przekłamań obrazu

c) brak jakichkolwiek defektów matrycy (tfu tfu :D ) - po godzinie od podłączenia :)

 

No jak pisałem Niebo a ziemia.

http://img.uwujka.pl/images/21754847_841198072716835_1721689058_o.th.jpg

Taka sama scena widziana na monitorze BenQ.

 

Nic nie kręciłem, specjalnie do testu powłączałem wszystkie funkcje "polepszające" obraz - podobnie jak testowałem to przy LG.

W BenQ jak i wcześniej w LG nie włączałem tylko funkcji Blur Reduction oraz Motion240.

Też jest fioletowy duszek... ale... jak ktoś mi powie, że nie widzi różnicy to odsyłam do okulisty.

Fioletowy duszek jest związany z ustawieniem "sharpness" na max - podobne ustawienie w LG było.

 

Dla mnie temat zamknięty ;) Czy to zwalona sztuka, czy co, w benku jestem dosłownie zakochany.

 

Byłem ostatnio w Media Markt (skąd brałem LGka) i bardzo spodobał mi się iiyama GB2488HSU-B3 na tyle ile był podłączony pod ich statyczny "pokaz" na ścianie z monitorami. Pod względem kolorów i kontrastu.

 

Niestety nie mam możliwości podłączyć dwóch monitorów 144hz żeby porównać je bezpośrednio.

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites

No ta iiyama też fajna i też nad nią myślałem. Bardzo kusi ten monitor. Po recenzjach z limscave.com wydaje się być bardzo fajna i chyba ma najmniejszy ghosting na ufoteście.

 

Co do BenQ XL2411 to z tego co czytałem to dużo narzekania na słabą jakość obrazu, gdzie nawet po wyregulowaniu jest dopier "ok". No i dodatkowo brak Display Portu też podobno go trochę deklasyfikuje przyszłościowo.

Chociaż z tego co wiem to ma jeden z najlepszych czasów reakcji matrycy (może to własnie kosztem kolorów) i jeden z najniższych input lagów. No i też low blue light wydaje mi się fajną opcją, w moim obecnym 60Hz BenQ z tego właśnie korzystam. 

 

Jeśli o fioletowego duszka chodzi i piszesz, że występuje tylko po ustawieniu bardzo wysokiej ostrości, to być może zarówno na BenQ jak i na LG zniknie on po ustawieniu normalnych ustawień ostrości? Sprawdzałeś to na LG? ;P

 

Myślałem też o Asus VG248QE za 1169zł, który ma dodatkowo głośniki wbudowane i możliwość dołożenia panelu g-sync w przyszłości (nie wiem jaka jest wtedy tego cena). No i to też jeden z najbardziej polecanych 144Hz monitorów obok BenQ.

 

 

 

Znalazłem teraz za 1268zł (cena z moreli) Asus MG248Q, który ma wszystko czego oczekuję od LG i od BenQ - 144Hz, niski czas reakcji, głośniki, low blue light, dużo złączy + freesync i dodatkowo wygląda najlepiej z tych wszystkich, ale według recenzji od Limscave.com wypada on dość przeciętnie. 

Edytowane przez spidster135
Link to post
Share on other sites

Owszem problem duszka znika, można ostrość zmniejszyć, ale przyjrzyj mu się... jaki on jest rozlany na LG.

Dlatego narzekałem na obraz, bo on cały był równie fatalnej jakości.

 

Przeleciałem przez wszystkie funkcje LGka, w różnych kombinacjach. żadna nie pozwalała na ogarnięcie "rozstrojonego" obrazu.

 

O dokładaniu G-Synca zapomnij, bo to cena drugiego monitora a i zapewne będzie to jakiś ebay tylko.

 

 

Ja na prawdę chciałbym aby ktoś jeszcze wypowiedział się na temat tego monitora, że go ma w domu, jakość obrazu mu odpowiada, nie ma żadnych z opisywanych przeze mnie problemów. Może nawet żeby wrzucił zdjęcie na maksymalnej wartości ostrości żeby porównać i ostatecznie zakończyć ten akurat temat.

 

Bo nawet w windowsie obok kursora myszy było mega widmo drugiego kursora, co w BenQ jest niezauważalne.

Początkowo to myślałem, że to ja mam coś z oczami, ale żona potwierdziła moje "czepialstwo", lecz dla niej opisywany problem to w sumie nie był problem, jej jakość obrazu odpowiadała.

Mnie niestety nie, nie po to człowiek płaci 1000 zł żeby jeszcze iść na takie kompromisy.

 

W moim przypadku przesiadka ze starego TNa z 2008 roku (LG z resztą :D) to i tak jest mega przeskok technologiczny i jakościowy, a i ta TNka w BenQ nie jest najgorsza.

 

Pamiętaj, przy zakupach przez neta masz zawsze 14 dni na zwrot - strata to kilkanaście złotych "w razie czego" by zamówić kuriera i odesłać z powrotem, a może masz sklep co honoruje zwrot jak sam przywieziesz(przy zakupach przez neta) - Euro, MM tak na pewno robi.

Jak pisałem... ja przerobiłem 3 monitory i za 4rtym dopiero mam to co chciałem. Warto testować, warto sprawdzać samemu.

 

Chociaż żeby nie było tak idealnie ;) kąty podświetlenia....prawy górny róg oraz przy lewej krawędzi tak przy 1/3 wysokości - przebija więcej światła.

Ale to można sprawdzić dopiero w domu - na spokojnie.

Link to post
Share on other sites

Sam już w sumie nie wiem co o tym myśleć. Zastanawiam się teraz nad:

 

- BenQ XL2411, ale tu wybielone kolory i brak Display Portu mnie odstraszają trochę.

- LG 24GM79G, z tym ze sam już nie wiem co myśleć o problemie z obrazem u @@wid3l3c i czy to tylko taka sztuka się trafiła, czy być może więcej takich się zdaża. Dodatkowo nie ma Low Blue Light, dzięki czemu oczy podczas dłuższej gry by się tak nie męczyły. Dużo złączy.

- ASUS MG248Q, bardzo ładny design, Low Blue Light, FreeSync, podobno trochę słaba czerń przez co kolory dość przeciętne. Dużo złączy, FreeSync i dla mnie na plus że ma też głośniki.

- IIyama G-Master Red Eagle GB 2488HSU, która również jest bardzo ładna, ma dużo złączy, FreeSync, Black Tuner, ale nie ma Low Blue Light. Dla mnie na plus głośniki, podobno lepsze niż w Asusie.

 

Chyba będę musiał sobie w jakimś excelu zrobić tabelkę i powypisywać plusy i minusy tych monitorów i pomyśleć co jest dla mnie najważniejsze ;P No i trzeba też będzie się przejść do sklepu obejrzeć każdy z nich.

 

@edit: jednak iiyama ma też redukcję niebieskiego światła, więc to kolejny plus.


Napisałem na forum limscave.com i dostałem taką odpowiedź od Lim'a, którego testy oglądałem na youtube:

 

It's pretty simple:

- LG 24GM79G / 1150pln : If you want backlight scanning
simple and friendly menu
good for TN panel colors
The LG doesn't have vertical scanlines, it has moving vertical "lines" (not scanlines) which moves from bottom to top around the whole display (it sounds much more worse than it's in person) It's very hard to see and only on a mid bright (mostly gray) uniform color.

- Viewsonic XG2401 for the best image quality
Menu is ok, but worse to LG
Colors are a tiny bit better (which you will only see in a direct 1:1 comparison)
Some vertical scanlines (on my unit on the top right, pretty hard to see)

- Iiyama for the best response time (but honestly, the difference is very small so I would prefer probably LGs or Viewsonics overall Image Quality)
Menu is ok, navigation is bad
bad colors without change gamma settings within software graphics cards settings
no scanlines

None of them has glossy plastic.
All of them has blue light filters
All are flicker free
All have the same GtG response time
All stands are ok, the Viewsonic has the biggest stand, the LG the worst (a bit stiff adjustments)

The Viewsonic and LG have color temperature artifacts (depending on your color temperature red, green or blue while the Iiyama has a tiny bit brown/red) In games you will not be able to see them, to be honest. On the LG you can avoid them while using Gamma Mode 4 (I think it was)

The BenQ xl2411 and the ASUS VG248QE image quality compared to the LG / Viewsonic and Iiyama is much worse. but if you only play CS, the Benq is fine. Still, the other monitors have a clearly better image quality These monitors are good ranked on Amazon while they were much cheaper around 1-2 years ago compared to ALL OTHER monitors with 144 Hz. But the newer Full HD 144 Hz models are much better (!)

I'm pretty familiar with PLN icon_e_smile.gif

 

cause I read that Motion Blur Reduction option causes higher input lag

 

 

Yes, around 1-3 ms. I still prefer this feature. You will not be able to "see" or "feel" the difference

Go with the LG if you want to give motion blur reduction a chance
Go with the Iiyama if you want fewer artifacts with worse gamma settings
Go with the Viewsonic if you want the best image quality 
The difference however between them 3 in image quality is not huge. Even the response time is pretty similar. From what I've read, artifacts also can differ a bit within each individual unit icon_e_smile.gif

Edytowane przez spidster135
Link to post
Share on other sites

Tak jak napisali, że lg ma niby najlepsze kolory, weź tego lg może i zwrócisz jak będzie kiepski, ja bym go wziął.

 

No własnie nie chciałbym zwracać. Kolory ma tylko delikatnie i niezauważalnie (bez możliwości porównania 1:1) lepsze niż w Iiyamie, ale za to te dziwne problemy z tymi widocznymi liniami czy te problemy z pixelami jak na zdjęciu od wid3lca. Za to LG ma Motion Blur Reduction... No i dodatkowo LG to 1100zł a Iiyama 1250-1350zł. Za to Iiyama chyba nie ma żadnych problemów z obrazem. Ciężki wybór ;P Gdyby nie problemy z obrazem w LG to bym się nawet nie zastanawiał, a nie bardzo chce mi się bawić później w zwroty.

 

 

Moja tabelka porównawcza dla Iiyamy oraz LG. 

 

http://images.imagebam.com/28/96/69/f81e33600149593.png

Tabelka po angielsku bo jeszcze na inne forum chcę to wrzucić, a uznałem że więcej osób tutaj zna angielski, niż tam polski ;P

 

 

Niby wszystko co dla mnie najważniejsze jest na korzyść LG, ale boję się tych problemów z obrazem w tym monitorze. 

Od Iiyamy odpycha mnie brak Motion Blur Reduction, którego nawet jeśli bym nie chciał jednak używać, to i tak lepiej gdyby był bo może w innych grach się przyda, a cena jest 150-250zł większa. 

Głośniki mi bez różnicy, dobrze jakby były, ale kupująć LG zaoszczędzę te pieniądze które mogę wydać na lepsze głośniki 2.0 w tej cenie i nadal jeszcze mi zostanie.

No i przyznam też, że te opcje celowników w LG mnie trochę ciągną do tego monitora.

 

Ciężki wybór... ;/

 

 

@edit: zdecydowałem że zamówię LG, jeśli będzie miał jakieś defekty z artefaktami (jak ten celownik na zdjęciu wcześniej) czy jakieś problemy ze scanlinesami to go oddam i kupię Iiyamę. 

Zamawiam za jakieś 2-3 tygodnie, a jak przyjdzie to podzielę się odczuciami.

Edytowane przez spidster135
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Pobrałem jakies tam z neta stery ze strony LG ;P W sumie to nic nie zmieniły ale przynajmniej wiem że jak coś to są :D 

Póki co sprawdzam go jak się spisuje w CS:GO (różnica płynności ruchu od razu zauważalna po przesiadce z 75Hz ;P myślałem że nie zauważę różnicy). Napiszę wieczorem albo jakoś jutro jakieś swoje odczucia, ale to raczej takie "amatorskie" i głównie porównawcze z poprzednim monitorem. 


Tak więc ogólnie wrażenia pozytywne z mojej strony po przesiadce z 21.5" 75Hz TN, na 24" 144Hz TN. 

Kolory wydają mi się trochę lepsze (chociaż nie porównywałem 1:1). Odświeżanie to kompletnie inna bajka ;P Czuć tą ostrość w ruchu i samo celowanie w grach jest przyjemniejsze (na pewno polecam snajperom i entry ;d). Ciekawe funkcje regulacji obrazu, trochę się tym bawiłem żeby sobie dopasować (w sumie nadal kombinuję żeby było mi jak najlepiej zarówno do przeglądarki/filmów jak i do gier). 

1ms MBR póki co się nie bawiłem w praktyce za bardzo, bo przez samą zasadę działania obraz jest trochę ciemniejszy co mi osobiście do CS:GO nie pasuje (mam full jasność w grze i full jasność w monitorze) i muszę dobrze wszystko tam widzieć ;p Więc czy to przydatne to nie napiszę. 

Na pewno duży plus to też panel przycisków na samym monitorze z szybkim dostępem do ustawionych profili (3x od LG i 2x swoje), fajne menu i ten joystick do poruszania się po nim jest też mega fajną sprawą.

Matryca matowa i wydaje mi się że dobrze absorbuje światło, nie odbija po oczach, na pewno lepsza niż moja poprzednia TNka. Ramki jak i podstawka matowe więc również nie odbijają światła i się nie palcują co też na plus. 

 

Nie zauważyłem żadnych artefaktów ani nic takiego. Matryca chyba równo podświetlona, ale żadnych testów nie robiłem - po prostu żadna wada tego typu nie rzuca mi się w oczy. 

 

Jedyne co zauważyłem na minus to takie bardzo drobniutkie poziome paseczki odświeżania widoczne czasem w jaśniejszych miejscach. W sumie to jak się nie przypatrzy to tego nie widać. Podobno w 144Hz tak jest, ale w sumie to nie wiem bo innego nie widziałem, przy zejściu z odświeżaniem do 75Hz już tego nie widać.

 

Ogólnie monitor polecam, jeśli ktoś lubi gry FPS to na pewno będzie zadowolony. Drugi minus to taki że po przesiadce z 60/75Hz na 144Hz to teraz aż by się chciało zobaczyć 240Hz :D

 

Widziałem gdzieś taki opis: "144Hz to kompletnie inna - lepsza - planeta niż 60Hz, a 240Hz to najlepsze miejsce na tej planecie". Z pierwszą częścią zgadzam się w 100% już z doświadczenia, a w drugą część tego zdania też nie wątpię ;p

 

Jak ktoś ma jakieś pytania i się zastanawia to pytać, bo z tego co widziałem na forach to niezbyt dużo jest na temat tego monitora (może ze względu na to że jest z 2017 i jeszcze przybędzie mu opinii). 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...