Skocz do zawartości

Shure SRH440 czy Audio Technica ATH-M30X


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez NewSky,

Recommended Posts

Pytałam już na jednym forum, ale zapytam i tutaj. :)

 

Nie jestem audiofilem, jednak mój wybór padł na słuchawki monitorowe i obecnie waham się między tymi dwoma modelami wymienionymi w temacie - Shure SRH440 i Audio Technica ATH-M30X. Krótko mówiąc zależy mi na detaliczności, dobrej scenie (jak na słuchawki zamknięte), małej ilości basu bądź na basie dobrze kontrolowanym, nie lubię kiedy zalewa pozostałe pasma. Słuchawki będą używane do odsłuchu słuchowisk, audiobooków, do filmów oraz muzyki rockowej, popu i elektroniki. Zależy mi też, żeby brzmienie zachowało jednak nieco rozrywkowy charakter, nie było aż tak typowo studyjne. Słuchawki będą używane zarówno w domu jak i na zewnątrz (głównie w środkach komunikacji miejskiej i w podróży, nie podczas spacerów). Byłam zdecydowana na Shure, ale trafiłam na te Audio Technica. Wydają się lepiej wykonane, ponoć są też wygodniejsze. Niestety nie miałam możliwości odsłuchu.

 

Tak więc pytanie - który z tych dwóch modeli będzie lepszy?

 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

Trochę czasu minęło, ale dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Shure okazały się idealne dźwiękowo. Niestety problem jest z ich wygodą. Powodują taki ucisk na czubek głowy, że nie da się za bardzo z nich komfortowo korzystać. Czy znajdę coś zbliżonego dźwiękowo? Budżet może być odrobinę wyższy (tak o 100 zł).

Link to post
Share on other sites

Otwarte mogą być  i jakie źródło posiadasz ?

 

Dzięki za odpowiedź. Niestety nie, zależy mi na zamkniętych. Najczęściej podłączam do Logitech Z906. Planuję zakup jakiejś przyzwoitej karty dźwiękowej, ale to póki co dalsza przyszłość. :)

Edytowane przez merrigoth
Link to post
Share on other sites

 

 

Pady są ok. Problem jest z pałąkiem.

Każde słuchawki opierają się w trzech miejscach - szczyt głowy i uszy. Zmiana padów (a te oryginalne szału nie robią) potrafią drastycznie zmienić rozkład nacisku na głowę.

Link to post
Share on other sites

adivxv - do Logitech z906, a te z kolei do integry... Niestety podejrzewam, że przez to się trochę marnują, ale planuję dokupić kartę dźwiękową w przyszłości.

kombajn - o tym nie pomyślałam. :) 

Tak, czy tak raczej zdecyduję się na te Shure440, bo nie znalazłam godnej alternatywy i będę próbować z tymi padami i pałąkiem. 

Link to post
Share on other sites
Dużo się marnują. Odpowiednie pady i wzmacniacz. Do tych słuchawek poleciłbym ciepło grającego grajka jak np. S.M.S.L. M3.
A coś tańszego? Jakieś fiio ewentualnie? :)Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
Dużo się marnują. Odpowiednie pady i wzmacniacz. Do tych słuchawek poleciłbym ciepło grającego grajka jak np. S.M.S.L. M3.
A coś tańszego? Jakieś fiio ewentualnie? :)Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

 

 

Krótko mówiąc zależy mi na detaliczności, dobrej scenie (jak na słuchawki zamknięte), małej ilości basu bądź na basie dobrze kontrolowanym, nie lubię kiedy zalewa pozostałe pasma.

Jak napisał adivxv AKG K701/702 spełnią te oczekiwania ze sporym zapasem. 

Link to post
Share on other sites

Szurki SRH440 to płaskie granie, brakuje im niższego basu. W podobnym klimacie będziesz miał właśnie:

AKG K701, K702, K612Pro

Sennheiser HD 560 Ovation II, HD 565 Ovation

Audio-Technica AD500X, AD700X

już niedostępne Pioneer SE-A1000

Link to post
Share on other sites

Są takie pułapy cenowe, że warto dołożyć i do takich na pewno należy półka AKG K701. Tylko aby te słuchawki zagrały najlepiej jak potrafią tez potrzeba odpowiedniego wzmacniacza i DACa by ukazały obszerną przestrzeń i dużo detali.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...