Skocz do zawartości

Recommended Posts

Posiadam router tplink1041nd i nie daje rady łączyć po wifi. Dom jednorodzinny grube ściany. Router na piętrze na parterze niby zasięg jest ale rwany.

 

Router powinien dawać radę z łącznością z 5 urządzeniami po wifi na raz (max co będzie robione to odtwarzanie filmów,l full hd). PC do gier oraz NAS będą podłączone po kablu. Router powinien posiadać dobry QoS. Nie chcę żadnych rwań czy spowolnień z winy routera. Cena max do 1000zł preferowana w okolicach 500zł

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Polecam Tp-Link Archer C2600 - kosztuje właśnie ok. 500 zł. - to chyba jeden z najtańszych routerów z Mu-Mimo i formatowaniem wiązki i powinien bez problemu porządzić sobie z 5 urządzeniami..

 

Jednak zdajesz sobie sprawę, że Wi-Fi to tak naprawdę loteria - jak będzie działać u Ciebie to przekonasz się dopiero jak kupisz i przetestujesz na miejscu jak wyglądają: zasięg, realne transfery i stabilność łącza. Może się okazać, że i tak potrzebny może być dodatkowy AC.

 

Dodatkowo musisz mieć świadomość, że Mu-Mimo i formatowanie wiązki nie zadziała jak nie będziesz miał kart sieciowych obsługujących te technologie - do laptopa, czy komputera dokupisz takie karty (najtańsze kosztują od 200 zł. wzwyż) jednak w telefonie, tablecie, TV, czy konsoli nic nie zrobisz jak ich nie posiadają.

 

Jak nie masz takich kart sieciowych i nie chcesz wydawać na nie kasy (nie wiadomo też, czy Mu-Mimo i formatowanie wiązki dadzą u Ciebie na tyle dobry efekt, by wydawać na nie dużo kasy) to kup np. Tp-Linka C5 lub droższego C7 - oczywiście te routery poradzą sobie lepiej z większą ilością urządzeń na raz, ale co do zasięgu to oczywiście pozostaje testowanie na miejscu.

Edytowane przez Franz
Link to post
Share on other sites

Korzystniej ustawić przynajmniej po jednym AP czy routerze na każdym piętrze niż szukać wybajerowanego routera z funkcjami w dużej części marketingowymi. Spójrz na opis urządzeń klasy biznesowej. Trudno szukać uproszczeń w stylu "3 razy więcej", "2 razy szybciej" i ładnie brzmiących funkcji, jakie często pojawiają się w opisach sprzętu konsumenckiego.

Jeśli chodzi o wybór urządzeń, tutaj Archer C5 powinien spełnić oczekiwania. W wersji V2 ma dwuzakresowe anteny zewnętrzne. Możliwości ustawiania QoS - w wypadku TP linka to Bandwitch Control wyglądają następująco:

e9665d8dd861aa53med.png

Jest możliwość ustawienia maksymalnego i minimalnego transferu dla up/down dla konkretnego (zakresu) IP.

W przypadku urządzeń Asusa z AsusWRT dochodzi możliwość ustawiania QoS adaptacyjnego w wygodny sposób przeciągnij i upuść.

http://kmpic.asus.com/images/2015/01/30/a35b528c-db98-4c78-9788-86164d5944b1.jpg

Link to post
Share on other sites

Dzięki za uświadomienie w kwestii mu-mimo. Myślałem, że to kwestia samego routera. Posprawdzam swoje urządzenia. Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Sprawdziłem i mam urządzenia z Exynosem ktory mu-mimo nie obsługuje (tablety i smartfony) prawie jeden Snapdragon jest szkoda zachodu jednak z mu-mimo faktycznie czytalem też porównanie, że lepsza jednak mocniejsza antena. Nie chcialbym być wybredny, ale coś poza tp-linkiem? Osobiście nie miałem do niego szczęścia...Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...