Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : grafika 3d, render, wizualizacje, pubg
  • Maksymalna kwota : 8000
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Teraz
  • Których części potrzebuję : Przesiadka z MSI GE70 2OE także całości
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Raczej nieuniknione
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 17 cali, 1920x1080
  • Specjalne wymagania : możliwy upgrade
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak

Własna propozycja zestawu http://www.morele.net/inventory/info/UHMo6W/

 

Cześć!

 

Potrzebuję blaszaka do pracy w środowisku 3d - modelowanie, render, oraz od czasu do czasu przycięcia w jakiś nowszy tytuł. Bardzo zależy mi na możliwości dalszej rozbudowy zestawu. Dodatkowe kości ram czy gpu w sli jak najbardziej w planach. No i byłoby rewelacyjnie jakby w tych 8000 zmieściła się jeszcze choć klawiatura mechaniczna :)

 

Powyżej wysmarowałem moją wizję zestawu.

 

1) Bardzo ślicznie proszę o poradę w kwestii doboru przede wszystkim płyty głównej jak i kości pod nią i ryzena. Reszta chyba powinna śmigać.

2) Ewentualnie jakaś solidniejsza grafika? Pozostając w obszarze 1080 8gb.

3) Kości 2x16gb od razu? Jak z późniejszym dołożeniem ramu?

4) Zastanawiam się też nad wyborem jakiejś droższej płyty. Na przykład crosshair vi hero czy asrock x370 professional gaming ale nie wiem czy jest sens.

5) Jeśli chodzi o kości to rozważam jeszcze zakup tych

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-aegis-ddr4-2x8gb-3000mhz-cl16-f4-3000c16d-16gisb-941200/

6) Pytanie poziom laik - do płyt głownych pod amd nie dorzucają zintegrowanych kart graficznych?

 

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc!

Edytowane przez Laura_Palmer
Link to post
Share on other sites

 

 

grafika 3d, render, wizualizacje

Jaki soft/silnik ? czego więcej, modelowania czy renderingu ?

 

Przepłacony model GPU, cholernie drogi RAM, dokładasz 400zł masz 32GB, można zaoszczędzić na PSU.

 

 

 

Zastanawiam się też nad wyborem jakiejś droższej płyty.

Szkoda pieniędzy, po co Ci tutaj SLI ?

 

 

 

Pytanie poziom laik - do płyt głownych pod amd nie dorzucają zintegrowanych kart graficznych?

Przy procesorze, który nie dysponuje iGPU  ;) ...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cześć rozczaruje Cię  na początku jest wiele nieścisłości, pierwsza lepiej brać r7 1700 ma to samo co inne 1700x,1800x a tylko taktowanie niższe. do 1700x doplacasz aby nie robic samemu oc. Max oc na każdym z tych cpu w dniu dzisiejszym jest na poziomie 3.9-4.2 GHz od sztuki. jeśli chodzi o ram to prędkość dobrano  prawidłowo, jest to nowa platforma i widać ze ryzen lubi wysokie taktowanie obecnie max 3200 choć są i ludzie gdzie ustawiali 3600 czy to prawda ciężko powiedzieć ale wiem jedno możesz mieć  problem później z uruchomieniem 4x8(3200). Ponadto brak zapasu w ramie na dalsze oc powyżej 3200 jeśli się z tym AMD upora. Pamiętaj ze tego typu konstrukcja posiada max 24linie pci z czego 16 dla grafy i 4 dla dysku ssd.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...