Skocz do zawartości

Liczba FPS zależna od portu (VGA vs DVI vs HDMI)


Recommended Posts

Siemka,

Mam dość dziwny (w każdym razie dla mnie) problem. Kupiłem nowy monitor, bo stary wyzionął ducha (Iiyama G-Master GE2488HS). Połączyłem go z kartą graficzną Nvidii GTX660 (też do najnowszych nie należy) przy użyciu HDMI. Po podłączeniu przewodem HDMI obraz jest jakby zamglony a kolor czarny jest praktycznie szary. O ile jeszcze to byłem w stanie w mniejszy lub większy sposób skonfigurować za pomocą ustawień panelu Nvidia jak i samego monitora (chociaż według mnie dalej jest gorzej niż na starym Samsung z VGA) to pozostał jeden problem.
W grach mam mniej więcej 20-30 fps mniej (podaję to na przykładzie Battlefield 1) niż na starym monitorze. Rozdzielczość FullHD, częstotliwości próbowałem zamiennie 60/75Hz, włączałem i wyłączałem Free Sync, nic to nie daje. Ciężko przekroczyć 50 fps. Sprawdziłem to na 3 kablach HDMI jakie znalazłem w domu. Z ciekawości wpiałem do karty przelotke DVI -> VGA i podłączyłem to do monitora kablem VGA (lub D-Sub, jak kto woli). Ku mojemu zdziwieniu FPS znów wróciły do 70-80, bez spadków.

Myślicie, że to problem techniczny z kartą graficzną czy raczej monitorem? Sterowniki karty raczej wykluczam, robiłem czystą instalację. Zainstalowałem nawet sterowniki monitora (chyba pierwszy raz w życiu :D ). 

Co sądzicie? Olać to HDMI i kupić DVI - DVI i zobaczyć jak działa czy macie jakieś inne propozycje? Może spotkał się ktoś z was z czymś takim? 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za każdą odpowiedź.  :) 
 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...