Skocz do zawartości

Dołożenie ramu ddr3. Szybkie pytanko. Ilość a opóźnienia.


Recommended Posts

Witojcie. Szybki strzał bo nie orientuje się jak to wygląda. Prosiłbym o rzeczową odpowiedź. Na ten moment mam 2x4GB DDR3 Kingston Hyper X Fury 1600mhz CL9 z radiatorami na 1.65V XMP. Mam możliwość dołożenia 2x4GB 1600mhz CL11 Hynixa, zwykle proste bez radiatorów, znalazłem w robocie.

 

Lepiej dołożyć czy zostawić jak jest i dlaczego?

 

Pozdrawiam serdecznie. 

 

P.s Szukałem ale nie znalazłem odpowiedzi w faq.


Ponawiam pytanie :)

Edytowane przez death143
Link to post
Share on other sites

Post już parę dni ma ale odpowiem, jeśli masz je za free to wkładaj [o ile są sprawne] wbrew pozorom 8GB to już aktualnie trochę mało :), zwłaszcza jak na tym kompie robisz coś więcej aniżeli przeglądanie internetu. Pamiętaj tez że w ten sposób za jakiś czas jakbyś miał ewentualnie sprzedać tego PC będzie on ciut więcej wart :).

 

ludzie bardzo często kupują ramu na styk "o aktualnie popularne jest mieć 4GB to pakuję tyle" itd. problemy się zaczynają gdy się okazuję że dana ilość pamieć ram to już jest naprawdę za mało, a dokupywanie nie ma sensu bo dane ramy są dużo droższe niż w momencie składania pudla.

 

Ja miałem takie zdarzenie miałem 2x4GB DDR3, ale zauważyłem że dana ilość ramu to jest już za mało i chciałem kupić kolejne 2x4GB takie samo ale się okazało że przez 2 lata[nie cale] podrożały o 100PLN, więc kupiłem niewiele droższe 2x8GB tego samego producenta, najlepsze jest to że po około 10-11 miesiacach musiałem szukać komuś ramu i jakie było moje zdziwienie gdy te same ramy 2x8GB DDR3 były droższe o 200PLN [najlepsze ze to w tym samym sklepie gdzie kopiłem wcześniej moje] za moje 2x 8GB Kingston HyperX Blue 1600 nabyłem za 299PLN a już po 11 miesiacach kosztowały 500PLN :) cuda panie cuda :) teraz w cenie moich 16GB kupisz 8GB :).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...