Skocz do zawartości

Merida wesus MONTERIA co wybrać?


Recommended Posts

Witam, jako że moja wiedza skończyła się na guralu na komunię ;)

Pomóżcie wybrać :

 

1 MONTERIA SHOTTAS 0.5 rama 21" koła 29"

2 MERIDA BIG NINE 500 rama 21" koła 29"

 

Link do spec

https://www.twojamerida.pl/pl/p/MERIDA-BIG.NINE-500-21MATT-BLACK-REDGREY-2017/6659

 

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6939624584

 

Link to post
Share on other sites

Najgorsze że pobona mi się :) MONTERIA

Da się wyrwać w dobrej cenie rockshock'ka ?

 

Jak patrzę to 670 zł za RS to sporo a ten tylko 399 a sprzedają się po 250 :(

 

Edit

Rower jest nowy nieb ten link wkleiłem

Sklep zaproponował inne opony

 

To na co mógł bym je wymienić ?

 

Edytowane przez tomasz1987
Link to post
Share on other sites

Ja też wolałbym Rometa, polska marka, najładniejszy i najlepszy osprzęt.

Problem w tym, że w ten sposób można uzasadniać zakup coraz droższego sprzętu, gdzie i 20000 zł będzie skromną kwotą.

Tyle, że tutaj te 250 zł dołożone do Rometa robi dużą różnicę w jakości.

 

Nikt nie powiedział, że z ceny katalogowej Rometa nie utargujesz do akceptowalnego poziomu

Link to post
Share on other sites

 

 

te 250 zł dołożone do Rometa robi dużą różnicę w jakości

 

 

utargujesz do akceptowalnego poziomu

 

Dokładnie. poza tym zaczynają się wyprzedaże i roczniki 2017 będą coraz tańsze. Podzwoń, ponegocjuj. Te Romety są naprawdę spoko.

Link to post
Share on other sites

Tylko sklepu znaleźć z towarem nie mogę :)

Najlepiej biorę ten z zieloną rama

 

Edit

 

Znalazłem ale za 4K

Nie ma opcji żeby opuścili do 3

Czekam na odpowiedź

 

Rower się w romecie wyprzedał

Zostaje montera :)

Edytowane przez tomasz1987
Link to post
Share on other sites

Zawsze możesz kupić (sam tak zrobiłem) niższy model na porządnym osprzęcie, ale słabym amortyzatorze (tak jest najczęściej) i wymienić amor na dużo lepszy, sprzedając "defaultowy". Poza tym kupisz rower, to i tak będziesz dokładał do niego, czy to opony, czy mostek, żeby dostosować rower bardziej pod swoje wymiary/preferencje/wygodę, siodełko, pedały (o ile będzie z pedałami, co nie jest takie oczywiste).

 

Poza tym, kończy się lato, producenci przedstawiają nowości na 2018, sklepy robią miejsce pod nowy sprzęt... Warto ciut poczekać na wyprzedaże, które zaczną się niebawem. Będzie spora różnica w cenach.

Link to post
Share on other sites

Haha To już nie wiem Kolorystyka odpowiadają m na 110%Pewnie gdyby był ten rockshock to by nikt nie narzekałA jak dla mnie to tam firmy nie musi być byle się w pół nie złamał

 

Edit

A co sądzicie o tym :https://www.olx.pl/oferta/rower-gorski-merida-CID767-IDmzZNO.html

 

Edytowane przez tomasz1987
Link to post
Share on other sites

XC30 to powiedzmy poziomem taka Acera. Łączenie tego z XT czy XTRem jest mega fakapem.

 

XC30 nigdy nie był też mega sztywnym widelcem więc jeżeli nie ważysz 60-65kg (a wątpie byś tyle ważył jeżeli chcesz rame w rozmiarze 21") za super nie będzie. Pomijam już, że sprężyny (nawet te najtwardsze) zawsze będą za miękkie więc sag zabierze Ci sporo skoku.

Jeżeli ważysz te 90+ IMO Recon to minimum a Reba optimum.

Link to post
Share on other sites

Novatec 811 i 812 to komplet poniżej 400zł. Pancerne piasty, łożyska wymienisz za kilka złotych i śmigają jak nowe. Komplet 711/712 to 450zł. Revolt od Dartmoora podobnie, Vee też niewiele droższe.

DT będzie drogie, szczególnie straight pull ale też sporo lepsze. O takich DT240 nawet nie wspominam :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...