Skocz do zawartości

Zestaw do 10-11k zł, gry, workstation


Recommended Posts

Hey,

  • Zastosowanie komputera : wirtualizacja, gry, kompilacja, kompresja audio/video
  • Maksymalna kwota : 11 000zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : wrzesień 2017
  • Których części potrzebuję : Wszystkie podzespoły bazowe, bez zasilacza, obudowy i peryferii
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : w przyszłości możliwe
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Obecnie 22'' Hyundai W220D 1650x1050, w ciągu kilku miesięcy będzie to 24'(full HD) lub 27'(1440p).
  • Specjalne wymagania : Wydajność, możliwość rozbudowy, kultura pracy
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
    -PSU: EVGA Supernova G2 750W
    -Obudowa: CoolerMaster 690 II Adv
    -HDD: WD 1 TB (WD10EZEX)
    -Peryferia
  • Własna propozycja zestawu :
    CPU:
    AMD Threadripper 1920X ~3500zł
    Cooler: ??
    MOBO: Gigabyte X399 Aorus 7 ~1500zł - taki wstępny wybór, bo najmniej "świecąca" z dostępnych.
    RAM: Corsair Vengeance LPX (2x16GB) CL15 3000 MHz ~1200zł -- w ciągu kilku miesięcy będzie dokupiona kolejna para
    GPU: GeForce GTX 1080 Gigabyte Windforce ~2300zł
    SSD: Plextor M8Pe 512GB M.2 NVM ~970zł
    HDD: WD 1 TB (WD10EZEX) - do RAIDa ~200zł
    DVD-RW: ~50zł
    =~9700zł
  • Inne Największy problem mam z wyborem chłodzenia CPU, AIO nigdy nie stosowałem, a i z wyborem odpowiedniego pod TR4 jest problem(podstawa większości coolerów nie pokrywa 100% IHSa). Jest też model do chłodzenia powietrzem Noctua NH-U14S TR4-SP3, ale nie wiem czy zapewni odpowiednią wydajność i kulturę pracy. Choć AIO też bywają głośne?
    Odnośnie GPU, bardzo chciałbym skusić się na Vege 56, ale cena, pobór prądu no i dostępność. Mimo wszystko bardziej przyszłościowy wybór;)

Z góry dziękuje i
Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja bym ten procek zamienil na 8700k, za miesiac premiera i 1300zl masz w kieszeni, i te pieniadze przeznaczyl na gtx 1080 ti, bo skoro masz taki mocny zasilacz to po co 1080 zwykle do ktorego starczy 550w? Oczywiście mobo pod nowe procki intela tez bedziesz musial znalezc i w ogole nie rozumiem po co Ci takie drogie mobo, serio 1500zl, takie marnowanie pieniedzy

Link to post
Share on other sites

 

 

Ile będzie tutaj obróbki video ?

Ze wszystkiego obróbki będzie najmniej. Najwięcej będzie wirtualizacji, co najmniej 2 maszyny będą uruchomione cały czas. Ponadto po dalszych modyfikacjach planuje dokupić drugą kartę graficzną i skonfigurować VGA Passthrough do grania na VM.

 

 

 

 

Ja bym ten procek zamienil na 8700k, za miesiac premiera i 1300zl masz w kieszeni

Nie mam przekonania do Coffee Lake, mimo mniejszej ilości rdzeni grzało się to to będzie pewnie podobnie jak nie bardziej z racji gluta. Po za tym cenowo nie zapowiada się też lepiej.

Link to post
Share on other sites

8700k będzie kosztował polowe Twojego 1920x. Prognozy sa między 350 a 400$ więc to duża różnica. Poza tym z dobrym chlodzeniem za okolo 350zl temperatury będą przyzwoite

Glut to glut i nawet najlepsze chłodzenie tu nie pomoże, coffee lake nie ma obsługi ECC i też traci na ilości gniazd pamięci, co jest przy wirtualizacji akurat niezbędne przy dalszym rozszerzaniu potrzebnej ilości RAM, którzy przy VM potrafi się zapaść nawet przy 64GB. 

 

  • Choć AIO też bywają głośne?

AIO mają ten problem że pompo-rez jest w nich najgłośniejszym elementem, porównując kulturę pracy nh-d15 i corsair h80 zauważysz że noctua w tym momencie jest o wiele cichsza, a może pracować nawet bez wentylatorów na niektórych prockach (np. i7-4770 i inne bez OC) utrzymując nawet dobre temperatury i nie kosztując aż tak dużo, ale minusem jest waga takiego chłodzenia i gabaryty co też trzeba brać pod uwagę. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

AIO mają ten problem że pompo-rez jest w nich najgłośniejszym elementem, porównując kulturę pracy nh-d15 i corsair h80 zauważysz że noctua w tym momencie jest o wiele cichsza,

No właśnie tak, czytałem. Co jednak zupełnie nie ułatwia mi wyboru. Zależnie od testów AIO jakie przeglądam raz jeden model cichszy raz inny. Jest coś sprawdzonego? Czy jedyna alternatywa to custom loop?

 

 

 

8700k będzie kosztował polowe Twojego 1920x.

Niby tak, co prawda tutaj liczą się bardziej koszty całej platformy. Choć TR4 też do tanich nie należy.

Co mnie od Coffee Lake skutecznie odrzuca to:

- potencjalne temperatury, jak słusznie zauważono "glut to glut", a z czasem jak zaschnie będzie co raz gorzej. A skalpowanie na dzień dobry to słaba opcja.

-Tylko 6 rdzeni. Mocnych rdzeni to fakt, ale po premierze Ryzenów producenci chętniej zaczną tworzyć pod więcej jak 4.

- Wybór raczej mało przyszłościowy, j/w + tylko dual channel etc.

 

Jakbym miał czekać to raczej tylko dla ogólnej zmiany cen CPU.

Link to post
Share on other sites

Ceny na pewno się zmienia, w koncu to odpowiedz na ryzeny, wiec taki 1600x, 1700x i 1800x prawdopodobnie potanieja. Co do temperatur gluta, to dark rock 3 trzyma 7700k w stresie w 65* i z takim 8700k tez sobie poradzi. A jak cos to paste mozna wydajniejsza nalozyc, ktora i tak powinno sie co roku zmieniac.

Nie wiem jak z wirtualizacja ale do gier to zdecydowanie intel

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...