Skocz do zawartości

Komputer i monitor do CS:GO ok 4000 zł


Recommended Posts

Podkreślam, jestem laikiem i nie znam się na tym za dobrze. Dlatego też proszę o gotowe propozycję zestawów a nie rzucanie skrótami podzespołów, które mi nic nie mówią :P

Link to post
Share on other sites

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=103_280&products_id=44213 http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=298894

 

Na jakich ustawieniach grasz ? W jakiej rozdzielczości ?

 

Ten RX 560 znów ciut słaby .... 


Może wywal na start system, ściągnij wersję na 90 dni i dobij do AOC G2460PG zostający przy tym samym na 1050 Ti. Tutaj masz komplecik pod G-Sync

Link to post
Share on other sites

Nie nie system może zostać to nie problem. Jeśli warto dołożyć te 500 zł to pokaż mi co kosztem czego należy wymienić a ja to sobie ułożę w głowie i tyle ;) Z drugiej strony to tylko CS wiec sprawa rozbija się pewnie bardziej o procesor ale...

 

Pokaż jak wg. Ciebie może wyglądać gotowy zestaw

Edytowane przez Michu88
Link to post
Share on other sites

W sumie czekaj. Jeszcze inaczej z wydajniejszą GPU, co prawda mniej opłacalną ale wyjdzie na to samo, bo monitor z FreeSync będzie znacznie tańszy. Wyżej za GPU oraz za monitor płacisz 2280 zł

 

Przy dopłacie 100 zł masz:

 

1 x  Asus Radeon RX 570 Expedition 4GB DDR5 256bit (1244/7000) 1 x  AOC G2460PF (1ms, DVI/HDMI/DP, 144 Hz)

 

Co prawda GPU nieopłacalna ale znacznie wydajniejsza od GTX 1050 Ti. 

Link to post
Share on other sites

Opcja FreeSync 144 Hz + GPU AMD, to bardzo dobre rozwiązanie do CSa

 

Tamto wszystko ok, ale dlaczego doradzasz komuś FreeSync/G-Sync do CS:GO?? Nie chcę Ci ujmować wiedzy, ale tym zdaniem jakby pokazałeś że nie masz pojęcia o CS:GO i tak jakby niepotrzebnie doradzasz mu w zakupie komputera do tej gry ;p

FreeSync/G-Sync są przydatne w grach gdzie mamy mniej fps niż Hz i gdzie chcemy by klatki były synchronizowane z odświeżaniem monitora, a jednocześnie nie zależy nam na input lagu (czyli FreeSync/G-Sync są fajne do jakichś gier singleplayer lub mniej wymagających multiplayerów), ale w CS:GO coś takiego jak FreeSync/G-Sync/V-Sync/FastSync itp. to najgorsze co można włączyć, bo zwiększa inputlag przez co klatki widzimy później, a co za tym idzie mamy mniej czasu na zareagowanie. Wiadomo, że to wszystko milisekundy, ale to własnie o te milisekundy chodzi w tej grze i to właśnie ze względu na te milisekundy wybiera się monitory TN 144Hz, zamiast 60Hz IPS ;p

 

Co do samego PC, to w CS najważniejszy i tak jest procesor i RAM, a karta graficzna tu przeważnie i tak nie będzie się zbyt męczyć (chyba że ktoś planuje grać na max detalach, ale to raczej nie jest dobry pomysł w tej grze). 

Za te 729zł masz wybrany i5 7400 4x4 3.0GHz, a niedługo wychodzi nowa generacja, gdzie i3 8300 czy i3 8350K będzie miała 4x4 4.0GHz i wychodzi na to że jej cena będzie w granicach 800zł. Tylko że kiedy wyjdzie to nie wiadomo, podobno październik/listopad.

 

No i jeszcze co do RAMu, to 2400MHz z CL16 to tak średnio, lepiej już by było 2133MHz z CL14.

 

Tu znalazłem 2400 i CL14, więc będą po prostu szybsze.

https://www.morele.net/pamiec-corsair-ddr4-8gb-2400mhz-cl14-vengeance-lpx-cmk8gx4m1a2400c14-738565/

Edytowane przez spidster135
Link to post
Share on other sites

spidster135 jeżeli masz wiedzę czy doświadczenie, napisz proszę jak wg. Ciebie powinien wyglądać zestaw właśnie pod CS'a. 

 

Od a-z na przykładzie wybranego przeze mnie procesora bo szczerze powiem, że nie wiem czy będzie chciało mi się czekać do października/listopada na te nowości. Mam na myśli uwzględnienie lepszej pamięci oraz wybór odpowiedniego monitora czego następstwem będzie możliwość przeniesienia kosztów na podzespoły(chyba, że właśnie nadwyżka z monitora powinna wylądować w cenie procesora).

Edytowane przez Michu88
Link to post
Share on other sites

Niestety brak. Wiem, że CS to przede wszystkim procesor i pewnie na zestawie, o którym wspomniałem na samym początku też bawił bym się całkiem dobrze jednak im więcej czytam tym więcej pojawia się pytań. Z drugiej strony nie chce też iść po najmniejszej linii oporu i wole dobrze zainwestować niż wyrzucić na byle co.

Link to post
Share on other sites

No ja mam tak:

i5 6600 3.3-39 GHz

1x8GB RAM 2133 CL 14

GTX 1060 6GB 

Win 10

System + CS na SSD 2.5"

 

Ustawienia w grze:

pełny ekran, monitor komp itp.

 

wszystko co się dało na minimalnych + odświeżanie wielordzeniowe włączone, FXAA wyłączone, a jakieś tam wygładzanie na x2/4 z tego co pamiętam. Oczywiście wyłączone rozmycie i v-sync.

 

Rozdzielczość 1440x1080p przy aspect ratio 4:3 na czarnych paskach.

 

Dźwięk słuchawki (bez HRTF) - tak podaję bo podobno HRTF jakoś lekko bardziej obciąża procesor. Ja i tak z HRTF nie korzystam bo moim zdaniem zamiast lepszego pozycjonowania to jest gorsze i jak rozmawiałem z kilkoma osobami to również mają wyłączone.

 

Z tego co pamiętam to fps na mapach turniejowych trzyma mi się na poziomie 180+ i wydaje mi się, że gdybym miał lepszy RAM, albo nawet i 2x4 zamiast 1x8 to fps byłoby spokojnie 200+ (niestety teraz RAM kosztuje tyle że przełożyłem plany z wymianą/dokupieniem ;p). Karta lepsza niż ta którą wymieniłeś w zestawie, ale z tego co widziałem to nie dobija ona do 70% możliwości, a przeważnie to chyba nawet mniej jest. Jeśli grasz na niższej rozdzielczości (bo moja to FHD tylko przycięta do 4:3) to tym bardziej karta nie będzie się męczyć, bo kartę chyba najbardziej rozdzielczość obciąża.

 

Obecnie gram na monitorze 60Hz (podkręconym do 75Hz) i mi taka ilość fps wystarcza spokojnie z zadatkiem ;p Zamierzam zakupić 144Hz w przeciągu najbliższych 3 tyg i myślę że problemu z grą nie będzie bo spadków poniżej 150Hz nie mam, a przynajmniej nie zauważyłem. 

 

Fakt faktem, że w CS:GO gdy masz generowanych więcej FPS niż monitor może ich wyświetlić (FPS>Hz) to lepiej i gra jest płynniejsza, ale myślę że przy ponad 150FPS i 144Hz będzie już bardzo płynnie i nie potrzebujesz aż 300fpsów na turniejowych żeby grać komfortowo ;P 

Edytowane przez spidster135
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...