Skocz do zawartości

Szarpanie obrazu i spadki fps w Wiedźminie 3


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez bialykiel,

Recommended Posts

Witam mój problem jest następujący gra ma spadki fps , szarpanie obrazu w Novigradzie , okolicach i czasami mikro przyciecia gdzieś w terenie . Na skellige gra chodzi bardzo dobrze. Pewien użytkownik powiedział, że "wąskim gardłem" jest u mnie procesor. W przyszłości planuje wymiane płyty głównej , procka i pamięci ram.

 

Mój sprzęt:

  • i5 4670 K
  • gtx 1060 6gb
  • 8 gb ddr3
  • Asrock H87 Perfomance
  • zasilacz 550 W xfx

e0e151641902df94gen.png

3710d43213044883gen.png

d6958ef5c2cfce7fgen.png

bf0097e41f8e11eagen.png

bf4a6c7cbb78ff6cgen.png

Link to post
Share on other sites

Z tego co czytałem na temat mojego procesora u niego takie temperatury to norma zwłaszcza jak mam pokój podwójnie ocieplany, a podczas wakacji to już katorga. Pytanie tylko brzmi czy to pomoże i Wiesiek bedzie chodził ładnie w novigradzie bo taki bf 4 , rome 2 chodzą bardzo dobrze. Posiadam wersje box więc wymiana coolera też, by się przydała tylko pytanie brzmi na jaki ? Moja buda to zalman.

Edytowane przez bialykiel
Link to post
Share on other sites

nie wiem kto ci takie bujdy opowiada, że 80-100 stopni to norma, ale powiedz mu aby zmienił dilera.

 

Chłodzenie boxowe to co najwyżej nadaje się na śmietnik. Jaki masz budżet? Do 150zł dobrym wyborem jest SPCFortis3, coś trochę droższego to np SPC Grandis. Oczywiście możesz je kupić używki to wyjdzie trochę taniej.

 

 

Co do wieśka jestem wręcz przekonany, że procesor tam zrzuca taktowania dlatego masz ścinki. 

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

skoro go napisałem to się nada... 

 

Pewnie to twoja pierwsza gra która używa mocno procesora, bf4 nie ma wielkich wymagań no i do tego dochodzi stara intelowska pasta na boxsie.

 

Dla pewności możesz sprawdzić po modelu obudowy jak wysokie chłodzenie może być zamontowane. Bo sama nazwa zalman w tym nie pomaga. 

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

Na jakich ustawieniach grasz? Weź poprawkę na to, że Novigrad to jedna z najbardziej obciążających lokacji w Wieśku. U mnie na GTX 1080/ i5 3570k @4,5 przy ultra też był widoczny spadek płynności (tym bardziej ze posiadam monitor 120hz bez g-sync). W otwartych lokacjach 70/80 fps, w zamkniętych zazwyczaj trzyma te 120fps. Co do mikroprzycięć, też czasami zdarzy się jakieś szarpnięcie, zwróć też uwagę na częstotliwość autosave- wtedy może występować sekundowe przycięcie.

Link to post
Share on other sites

A ja bym powiedzial ze do 1060 ten i5 jest idealny,spadki masz przez te 100 st na rdzeniach.

 

Pozatym w wiedzminie moge podac magiczny trik i 20 fps wiecej,zmieniasz tylko jeden jedyny  suwak - zasieg roslinnosci z ultra na high.

Link to post
Share on other sites

ciekawe jak Ty byś znosił temperaturę 100 stopni  :D dziwne, że jeszcze Ci nie padł.

 

Jestem ciekaw jak można nie zauważyć, że coś jest nie tak skoro biedny wentylator pewnie dmucha na 100% i robi sporo hałasu...

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

Wiesz nie mam wieśka 3, ale z tego co wiem to jest super wymagająca lokacja, wg mnie 50-60fps to dobry wynik, chłodzenie pomogło i z użycia karty ok60% masz teraz 85% więcej uzyskasz tylko kręcąc procesor 

 

Tak wgl masz monitor który pozwoli Ci wyświetlić więcej niż 60klatek? Lub grasz z wyłączona synchronizacja pionową? 

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...