Skocz do zawartości

Nowy telewizor 43 cale + 5.1


Recommended Posts

Witam,

 

Przymierzam się do kupna telewizora, z racji odległości od ekranu optymalnym wyborem będzie 43. Służyć ma jedynie do oglądania telewizji oraz filmów, głównie wieczorami. Nie mam wielkich wymagań, potrzebuję dobry obraz, możliwość podłączenia pendriva oraz Smart Tv.

 

Cena nie gra aż takiej roli, ale oczywiście w granicach rozsądku, bo to "tylko" 43 cale.

Myślałem o Philipsie 43PUH6101. Może jakieś inne propozycje?

 

Druga sprawa - czy jest możliwe, by po dokupieniu jakiegoś amplitudera podłączyć głośniki komputerowe 5.1 Genius 5050v2, by osiągnąć realne surround? Przez realne mam na myśli efekt 5.1, a nie wypełnienie wszystkich głośników dźwiękiem stereo.

 

Dzięki :)

Edytowane przez Silu00
Link to post
Share on other sites

Druga sprawa - czy jest możliwe, by po dokupieniu jakiegoś amplitudera podłączyć głośniki komputerowe 5.1 Genius 5050v2, by osiągnąć realne surround? Przez realne mam na myśli efekt 5.1, a nie wypełnienie wszystkich głośników dźwiękiem stereo.

 

Oczywiście, pod warunkiem, że dana stacja TV nadaje programy lub filmy w 5.1. W każdym innym wypadku będzie tylko stereo. Kupno amplitunera do tych aktywnych Geniusów nie ma żadnego sensu.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, pod warunkiem, że dana stacja TV nadaje programy lub filmy w 5.1. W każdym innym wypadku będzie tylko stereo. Kupno amplitunera do tych aktywnych Geniusów nie ma żadnego sensu.

Mam na myśli oczywiście tylko filmy ze źródłem 5.1, nie telewizję. Mógłbyś podlinkować lub podrzucić nazwę czego mam szukać, by móc podłączyć Geniusy w 5.1?

Link to post
Share on other sites

Powiedzmy, że nie chcę wydać więcej niż te 2300zł za 43 cale. Odległość - nie wiem dokładnie, bo TV idzie do nowego mieszkania, ale nie będzie więcej niż 2.5, góra 3m między kanapą, a ekranem.

Edytowane przez Silu00
Link to post
Share on other sites

Służyć ma jedynie do oglądania telewizji oraz filmów, głównie wieczorami. Nie mam wielkich wymagań, potrzebuję dobry obraz, możliwość podłączenia pendriva oraz Smart Tv.

 

Przed zakupem danego modelu koniecznie sprawdź do jakich formatów plików video oferuje on wsparcie. 

Różnie to jest z różnymi producentami, niektóre marki nie oferują możliwości odtworzenia plików np w formacie divx. Na pewno w telewizorach Samsung nie ma takich problemów.

Edytowane przez mortimer89
Link to post
Share on other sites

Mam na myśli oczywiście tylko filmy ze źródłem 5.1, nie telewizję. Mógłbyś podlinkować lub podrzucić nazwę czego mam szukać, by móc podłączyć Geniusy w 5.1?

 

Potrzebujesz taki konwerter: http://allegro.pl/hda-51a-konwerter-spdif-toslink-coaxial-na-5-1-2-1-i6840646335.html

 

Moim zdaniem nieopłacalna zabawa. Ale może znajdziesz coś podobnego taniej.

Link to post
Share on other sites

Ok, poczytałem trochę i być może zdecyduję się na coś większego, 46 lub 49 cali. Muszę ustalić odległość, jaka będzie do ekranu. Być może kupowałbym wtedy coś takiego. Wrócę do tematu.

 

@Grzechuboss, dzięki. Może uda mi się znaleźć jakąś używkę innego konwertera. Jeżeli nie to najwyżej sprzedam Geniusy i kupię jakieś kino domowe. Z ciekawości - co byłoby wg. Ciebie bardziej opłacalne?

 

BTW, znalazłem to, co podlinkowałeś, ale sporo taniej.

http://allegro.pl/dekoder-ac3-dts-ddts-100-surround-dolby-digital-i6668131156.html.

 

Na OLX widziałem już od 150zł.

Edytowane przez Silu00
Link to post
Share on other sites

Zamówiłem ten dekoder z aliexpress za ~80zł. Ta kwestia zamknięta.

 

Co do TV to decyduję się jednak na 49. Telewizor ma służyć głównie jako ekran pod filmy. Budżet wzrasta bliżej 3tys.

 

Co sądzicie o Samsung 49M5672? Ponoć dobra wysokokontrastowa matryca pod filmy.

Link to post
Share on other sites

 

 

A filmy z czego będziesz podawał ?
Blu-ray

 

 

Pod filmy zawsze lepsza natywna 100Hz.
Nadal się zastanawiam. Pewnie racja z tymi Hz, ale pod filmy też lepsza jest VA ze względu na kontrast i czerń. Szczególnie po zmroku, kiedy TV będzie głównie używany.
Link to post
Share on other sites

To sprawdź proszę model 49C70 za 2799 zł 

To jest telewizor na VA, z pilotem do obsługi głosowej, z głośnikami JBLa, obudowa z aluminium fazowanego, Android, 6,0  z zapasem pamięci, z bardzo niskim Input Lagiem 21ms, z wysokim kontrastem.

To telewizor, który wybrany został jako najlepszy telewizor w klasie cena do jakości w Europie wśród wszystkich firm.

Ale Philips z amilightem też sobie dobrze poradzi w opisanych warunkach.

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich...
Dzisiejszego dnia zostałem ponoć pierwszym w kraju posiadaczem TCL 49C70... Pierwsze wrażenia - Solidna, piękna,nowoczesna i minimalistyczna konstrukcja z solidnych materiałów. Żadnych tanich tworzyw. Obudowa skręcana. Tv kupiłem do grania na konsoli ps 4 pro , która wcześniej podłączona była pod plazmę Panasonic 46 G10e. Po podłączeniu na konsolkę zapodałem Horizon Zero Dawn...REWELKA ! HDR jest widoczny choć telewizorek wyciąga niby tylko 400 nitów ( ciekaw jestem jaki efekt jest przy 1500 nitów ). Kolory bardzo żywe,a zarazem naturalne. Czerń jest czarna. W trakcie gry widocznych jest wiele nowych szczegółów, o których wcześniej nie miałem pojęcia...jak choćby niewidoczne wcześniej szczegóły w ciemnej jaskini, krople potu na czole bohaterki, czy błyszcząca , krwawa rana na jej czole. Obraz bardzo ostry , a zarazem płynny. Nie zauważyłem jakichkolwiek problemów z podświetleniem matrycy.
Po przeczytaniu, że ten model nie posiada głośników JBL-a trochę obawiałem się o jakoś dźwięku.Bezzasadnie... Głośniki frontowe robią robotę. Dźwięk jest soczysty i czysty.
Dopiero za miesiąc będę podpisywać nową umowę z nc+ z multiroomem, więc dopiero wtedy będę wiedzieć jak zachowuje się współpracując z sat.
Tv zakupiłem u Kikiego ( pełen profesjonalizm - polecam )skalibrowany i dodatkowym pilotem reagującym na głos...Orginalny nawet nie dostał baterii...od razu zawędrował do szuflady.
Generalnie wg mnie telewizor reprezentuje znakomity stosunek relacji wykonania do ceny.http://www.hdtv.com.pl/forum/images/smilies/zeby.GIFhttp://www.hdtv.com.pl/forum/images/smilies/zeby.GIF

====================================================

Tak jak wcześniej pisałem na razie mam podłączoną tylko konsolę. Na chwilę obecną nie miałem niestety okazji spokojnie przetestować tv , gdyż moich dwóch synów zachwyconych jakością obrazu okupowali zestaw do północy... Co do jakości czerni i kontrastu tak jak pisałem REWELKA ! Porównanie raczej mam niezłe, gdyż moim podstawowym tv jest plazma Panasonica, a tam jak wiadomo czerń i kontrast na wysokim poziomie...Tv stoi w niewielkim gabinecie ( 10 m2 ). Chłopaki grali przy zasłoniętych roletach okiennych. Obraz i dźwięk super. Jeżeli chodzi o matrycę to jest VA z poświetleniem krawędziowymi i z 192 strefami.

====================================================

 

Posiadam C70 55cali telewizor jest super. Mecze bez żadnych przycięć i smużenia, jedynie co zauważyłem to jak kamera robi kadr całego boiska to jest troszkę gorszy obraz ale to raczej wina tv naziemnej. Filmy oglądam na Netflix tutaj jest masakra. Również testowałem 4k i telewizor dopiero pokazuje co potrafi. Dla nie zdecydowanych z czystym sumieniem polecam. Będę jeszcze testował i się odezwę.

====================================================

Potestowałem trochę 55c70, filmy z youtube w 4k, czy netflixa super sprawa, zero smug, nie przycina itp. itd. Z nboxa kanały HD w miarę, zależy jaka stacja i co nadają, jak tylko będę miał możliwość sprawdze na na nowszym nboxie i się wypowiem. Również po oglądnięciu meczu napiszę opinie.
Chromcasta trzeba wcześniejszą wersję zainstalować na smartfonie, czy tablecie, ponieważ najnowsza wersja już pod nazwą google home nie chce się łączyć.
Jak coś więcej podziałam to napiszę.

Pozdrawiam

================================

Do mnie przyszedł wczoraj C70 55cali. Kolory piękne, żywe, wyglądają naturalnie bez fioletowych słoni. Ekran świeci równomiernie. Z naziemnej bo tylko na to miałem czas wczoraj TV wygląda bardzo dobrze. Obejrzałem kawałek meczu - jest super, zero duchów, nic nie smuży. Nie przełączałem trybu na sport czy coś, po prostu na standardzie chodzi aż miło oglądać w porównaniu z poprzednim TV. Na wydruku od Kikiego Contrast Ratio : 12929.
Ktoś zwracał uwagę na kiepski karton i ogólne zabezpieczenie TV - jak dla mnie bzdura. Opakowane grubym konkretnym kartonem, styropianu sporo, po wyjęciu tv kilka razy musiałem próbować włożyć styropian do pudła bo nie pakował się spowrotem :P.
Jestem tylko niepozytywnie zaskoczony głośnikami tv - na codzień do oglądania jest ok, w porównaniu do poprzedniego TV Philipsa PFL6008K/12 to powiedziałbym że gra gorzej, ten JBL to taki raczej chłyt marketingowy, spodziewałem się więcej - znacznie więcej po nich! Dla mnie to nie problem bo mam soundbara, będę się musiał pomęczyć z podłączeniem bo w Philipsie wystarczyło podłączyć po HDMI i banglał, tutaj zadziałać nie chce. EDIT : SOUNDBAR DZIAŁA BEZ PROBLEMU PO HDMI, MUSIAŁEM GO TYLKO PODŁĄCZYĆ POD HDMI 2, BO ONO MA ARC. Ktoś zgłaszał problem z opóźnieniem dzwięku do 3 sekund z soundbara podłączonego pod TV - u mnie działa prawidłowo, bez opóźnień.
Samo TV na prawdę cieszy oko i wygląda bardzo dobrze, wykonanie fajne, metalowa ramka jest elegancka, nie ma tandetnych plastików, sprawia wrażenie TV z wyższej półki.
Mam PS3, czekam na PS4 pro. Jakby były pytania ale nie super specjalistyczne chętnie sprawdzę i odpowiem - zadowolony użytkownik C70 55` http://www.hdtv.com.pl/forum/images/smilies/smile.gif

=========================================

Nie wspomniałem - wczoraj film oglądałem w nocy, czerń / kontrast na prawdę nie ma się do czego przyczepić. Jest bardzo pozytywnie. Szczerze mówiąc to musiałem po kalibracji Kikiego trochę zmniejszyć wartość kontrastu - dla mnie było za dobrze :P. A i nie ma żadnych przekłamań na wyświetlanym obrazie występujących gołym okiem przy tańszych TV stojących w sklepach na półce . Chociaż w sumie tańszych przy tym TV źle brzmi bo myślę że spokojnie może konkurować z modelami po 5/6 tys.

Foty zrobiłem telefonem, nie oddają absolutnie piękna obrazu. Nie wiem czemu nie mogę ich dodać w tym komentarzu.

A i rzeczywiście na zdjęciach - nie wszystkich ale na kilku elementy obrazu przechodziły w fiolet, ale nie wiem o co chodzi. W ogóle nie widać tego ludzkim okiem oglądając tv. Czerń to czerń, nie jest szara, jest ładna, ma dużo odcieni. reszta kolorów też żywa, na prawdę w tej cenie nie ma nad czym się zastanawiać. Wygląd TV klasa, obraz klasa, wszystkie peryferia działają szybko i bezproblemowo.

=========================================

Jestem posiadaczem TCL 55C70, potwierdzam wcześniejsze pozytywne opinie o tv serii C70,
Plusy: wygląd, jakość wykonania (mnie się podoba), szybkość obsługi, podświetlenie, czerń, jakość obrazu 4K Netflix rewelacja, hd nc+ Ok, programy sportowe ja nie zauważyłem smużenia (tryb sportowy telewizora dla mnie to porażka).
Minusy: kąty wyświetlania obrazu mogłyby być lepsze, po latach używania plazmy Panasonica ciężko się przestawić, ilość oficjalnych programów do zainstalowania ze sklepu Google Play nie jest aż tak duża.
Ogólnie jestem zadowolony z zakupu. Telewizor polecam.

Ps. jak wgrać aplikacje spoza sklepu Google Play

===========================================

Witam,
Jestem szczęśliwym posiadaczem TCL 55'' C70. Od kilku dni go testuję i muszę stwierdzić, że kto ma jakieś wątpliwości co do zakupu w tych granicach cenowych to chyba na obecna chwilę nie ma lepszego wyboru.
Potwierdzam wszystkie zalety, które tu już powielono kilka razy.
Wad jako takich nie zauważyłem poza ciekawym przypadkiem przesunięcia dźwięku względem obrazu przy wybieraniu głosowym kanałów. Wydaje mi się że to nie wina sprzętu a oprogramowania bądź połączenia internetowego, gdyż wybieranie głosowe opiera się na Androidzie i aplikacji google. Zaznaczam , iż raz mi się to zdarzyło przy wyborze kanału o słabszym bitrate więc to nie wartość stała. Pilota dodatkowego używam bardziej do sterowania kursorem niż do wybierania głosowego więc dla mnie to nie "problem". Co do podstawowych właściwości TV to:
- dźwięk - jak najbardziej OK, nawet powyżej oczekiwań, oczywiście to nie kino domowe http://www.hdtv.com.pl/forum/images/smilies/icon_wink.gif
- obraz - jakość kolorów super, brak smużenia (nawet podczas oglądania sportu, oczywiście w zależności od jakości nadawanego sygnału), równomierność podświetlania idealna(przeprowadziłem test planszy i nawet na białej i czarnej było OK.
- aplikacje - wszystko działa szybko i sprawnie, nic się nie zacina, dzięki instalacji KODI z wtyczkami nie ma potrzeby nagrywania programów, wszystko da się znaleźć online.
Podsumowując na obecną chwilę nic nie zmieniłbym w kwestii zakupu tego TV.

=====================================

Posiadam C70 (wersja 55 cali) od tygodnia (od weekendu wisi na ścianie i działa).
Nie jestem specjalistą w kwestii sprzetu RTV, niemniej kilka rzeczy mogę na temat samego urządzenia powiedzieć. Jedyne porównanie jakie mam to mój poprzedni TV (40" markowany przez IKEA, wyprodukowany przez TCL).
Wykonanie C70:
Spasowanie elementów, użyte materiały, design - tutaj nie mam nic do zarzucenia. Całość jest świetnie spasowana, ramka ze szczotkowanego aluminium wygląda świetnie i nadaje całości eleganckiego sznytu. Do tego ten czarny soundbar też robi dobre wrażenie.
Ilość i umiejscowienie wszelkiego rodzaju portów wejścia/wyjścia także bez większych zastrzeżeń. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to brak wyprowadzenia chociaż jednego USB bliżej krawędzi TV. W momencie kiedy wisi na ścianie na uchwycie odstającym jedynie kilka cm to ciężko włożyć pendrive'a.

Działanie samego Androida także bardzo OK. Nic się nie przycina, aplikacje (te preinstalowane, jak i pobrane ze sklepu) śmigają płynnie. Póki co nie uświadczyłem żadnej zwiechy ani restartu.

Matryca: Jak dla mnie świetnie oddaje kolory - są żywe, nasycowe, czerń jest czarna. Mam jedynie drobny problem z bielą. Na jednolitym białym ekranie zdaje się zauważać ciemniejsze plamy (o ile pamiętam to w górnej części ekranu, bardziej na rogach). Są to jednak dość marginalne różnice.

Płynność wyświetlanego obrazu. Tutaj moim subiektywnym zdaniem lepiej wypada stary TV z IKEA. Obraz wydaje się być na nim płynniejszy. Chociaż C70 przy oglądaniu filmów naprawdę nieźle sobie radzi. Sportu nie oglądam, więc się nie wypowiem.
Konsole do gier (póki co mam jedynie PS3 i Switch'a) podłącze dopiero po remoncie (leżą gdzieś w pudłach). Niestety brak dostępu do PS4 PRO uniemożliwia mi sprawdzenie trybu HDR w grach.

W 4K oglądałem do tej pory jedynie filmy z YT (głównie demówki różnych producentów TV), jak znajdę trochę wolnego czasu w weekend to postaram się pobrać coś na pendrive i sprawdzić HDR.

Btw: czy ktoś mi powie do czego służą 4 zdejmowane rolki przymocowane do klapki/zaślepki portów z tyłu TV? http://www.hdtv.com.pl/forum/images/smilies/icon_smile.gif

=====================================

Szanowni. Jestem właścicielem TCL 55c7006 od piątku. Ogólnie jestem zadowolony ale nijak nie mogę ustawić obrazu do sportu. Oglądam mecze na canalplus sport czy Eleven i wyraźnie widać wszystko jedynie na zbliżeniach. Podczas transmisji obraz jest niewyraźny, nieostry a murawa to zielona plama. Próbowałem typu obrazu SPORT i innych. I nic. Poza tym przy każdej zmianie kanału na dekodera nc+ z głośnika wydobywa się pisk. Może ktoś miał podobne przygody i zna lekarstwo na tę przypadłość? Będę wdzięczny za informację. Pozdrawiam.

==================================

Witam otrzymałem dziś model 65C70 jeśli chodzi o przesyłkę i współpracę z kiki to wzorowo. Co do samego TV to świeci jak za tą cenę naprawdę dobrze. Co do sportu napiszę jak pooglądam więcej. Napewno to co już mi się rzuciło i jest do poprawy do dźwięk opuszczony przez SPDIF. Są trzaski jest poprostu "brudny". I rodzi się pytanie czy Soft czy to coś innego. A nie ukrywam że bardzo zależy mi na czystym dźwięku. Pzd

====================================

Szanowni. Po kilku dniach obcowania z tv jestem bardzo zadowolony z zakupu. W tej cenie gra lepiej od tv za 5K pln. Chciałem kupić Panasonic 58 ex703 i zrobiłbym błąd. Sony poniżej serii 9 z powodu problemów z androidem też przegrywa. Podpinam do tv PS4 i dekoder NC+. Korzystam też z Netflixa. Pomimo małych problemów z oprogramowaniem kupiłbym ponownie. W tej cenie to dobry wybór. Wiadomo jednym przeszkadza to i tamto bo tego akurat używają i to dla nich najważniejsze. Rozumiem pretensje ale każdy producent ma swoje grzeszki. Biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny to nie ma chyba lepszego tv. Ja jestem zadowolony. Pozdrawiam.

======================================

Jakość obrazu w sporcie zależy od jakości sygnału. Na niemieckich kanałach futbol wygląda dobrze. Po dostosowaniu obrazu pod siebie czyt. wyłączeniu kilku opcji i włączeniu SPORT wygląda to nieźle. Nie ma smug, piłka nie wygląda na kometę z ogonem a i trawa teraz rośnie jak należy. Kto będzie chciał to pewnie znajdzie coś do czego można się przyczepić. Mnie pasuje. Zwłaszcza w 4k. Pozdrawiam

========================================

Jako właściciel TCL c70 '55 mogę się podzielić wrażeniami.

PLUSY:
- obraz, bardzo ładny i wyraźny w materiałach 4k i HD
- brak cloudingu
- czerń na dobrym poziomie, zadowalające na tą półkę cenową
- android, funkcjonalny, przejrzysty i intuicyjny dla każdego kto miał styczność z tym środowiskiem (ma też kilka wad, o tym poniżej)
- dźwięk ponad przeciętny
- czyta i odtwarza praktycznie wszystko
- elegancki wygląd i wykończenie

MINUSY
- kąty widzenia
- delikatny banding
- fatalny organizer kanałów, robi co chce z ustawioną przez siebie listą
- brak PVR (gdzie w niższej klasie telewizorów to podstawa)
- android wymaga dopracowania w kilku kwestiach, czasami się zawiesza. Media Center wymaga dopracowania, wiesza dysk zewnętrzny lub czasami go nie czyta. Nie obraca automatycznie pionowych zdjęć, nie zapamiętuje nawet już obróconych
- potwierdzam wcześniej wspomniane problemy z spdif

Neutralnie oceniam oglądanie sportu. Jest czysto i wyraźnie, jednak zależy to również od sygnału. Oglądając ostatnio kadrę, nie czułem dyskomfortu, poza wynikiem pierwszego meczu http://www.hdtv.com.pl/forum/images/smilies/smile.gif

Podsumowując: telewizor w tej klasie cenowej jest godny uwagi. Kilka minusów wynika z niedopracowania softu. Mam nadzieje, że zostaną wkrótce poprawione bugi...

Osobnym wątkiem jest kontakt z serwisem, a w zasadzie jego brak. Zgłosiłem pewną wadę fabryczną. na którą nie mam do dnia dzisiejszego odpowiedzi, mimo powtórnego zgłoszenia. TCL posiada jedynie kontakt po przez formularz na swojej stronie. Mam nadzieje, że kiki pomoże jeszcze w tym zakresie....

 

===========================================

Aplikacja działa na tym tv tak jak na każdym innym urządzeniu z Androidem. Sterować można czymś co emuluje myszkę, bo zwykłym pilotem nie wskażesz co chcesz kliknąć.

 

====================================================

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...