Skocz do zawartości

Problem z chłodzeniem ASUS ROG GL502VM


Recommended Posts

Witam mam bardzo nietypowy problem jeżeli chodzi o mój laptop dlatego że temperatury w grach przekraczają nawet 90 stopni a jest to o tyle dziwne gdyż zakupiłem tego laptopa max 3 tygodnie temu i nie wiem czy powinienem  go odsyłać na serwis czy może wystarczy jakaś instalacja systemu albo przeskanowanie konkretnym programem a bardzo potrzebny jest mi laptop gdyż ja pracuje za granicą i wieczorami nie mam po prostu co robić :D

 

 

@Niżej załączam zrzut z ekranu z programu ASUS ROG GAMING CENTER

 

http://i67.tinypic.com/25hcq6g.png

Link to post
Share on other sites

Myślę (na podstawie opinii z internetu),że przy dłuższym wysiłku (wymagające gry) mogą takie temperatury występować. To jest w końcu laptop i to dość cienki,więc pewnie dość trudno wyprowadzić ciepło przy dużym wysiłku. Wydaje mi się,że nie bardzo jest co reklamować....

Link to post
Share on other sites

Nic nie stoi na drodze w dostarczania i odprowadzania powietrza z laptopa ? Ma swobodny przepływ powietrza ? Jak przyłożysz dłoń do wywiewu to dmucha ciepłym powietrzem ? Jeśli masz wysokie temperatury i dmucha chłodnym powietrzem tzn, że radiator jest nieszczelny i nie odprowadza ciepła, słyszałem o takich przypadkach, że w praktycznie nowych laptopach niestety tak się działo. Tylko pytanie czy wylatuje ciepłe czy zimne powietrze ? Może pasta termo przewodząca i termopady założone są jakiejś słabszej jakości ( w co wątpię ) i stąd też takie wysokie temperatury. Możesz spróbować undervolting w biosie, ale to już wyższa szkoła, jeśli nie masz pojęcia o tym to się nie zabieraj za to :)

 

Edit: 

Możesz podkleić takie PODKŁADKI FILCOWE po 2-3 sztuki na jeden róg jedna na drugą przez co minimalnie zwiększysz prześwit między blatem a laptopem. 

Edytowane przez Kasspero
Link to post
Share on other sites

Miałem 3 sztuki GL502VM, wszystkie zwróciłem i złożyłem desktopa na miniitx.

 

Sztuka nr 1: wysokie temp CPU nawet po undervolcie o -0,125mV. W idle w okolicach 50 stopni, w GTA V dochodziło do 95 stopni.

Sztuka nr 2: odklejająca się ramka od matrycy zaraz po wyjęciu z pudełka

Sztuka nr 3: temperatury lepsze niż w nr 1, ramka się nie odkleja ale za to występowało terkotanie wiatraka od CPU w momencie kiedy się zatrzymywał/startował lub gdy się przechyliło laptopa. Temperatury w idle ok 45 stopni, w GTA V ok 90. Ostatni update BIOSu wprowadził throttling CPU gdy dobije do 95 stopni.

 

Masz 3 wyjścia:

1 - oddać laptopa i wziąć coś innego

2 - wyłączyć turbo boost, ale tracisz na wydajności

3 - undervolt o ok. -0,100mV wtedy zbijesz kilka stopni

 

Niestety większość "laptopów gamingowych" nie będących DTRami zmaga się z problemami wysokich temperatur. Np. taki Lenovo Yoga 720-15IKB z głupim GTX 1050 przy GTA V odbijał się o 100 stopni CPU.

 

Złożony przeze mnie mini itx w cenie GL502VM (też na gtx 1060):

- jest o ok 25% wydajniejszy

- w idle minimalnie głośniejszy - GL502VM potrafił być niesłyszalny

- podczas obciążenia znacznie cichszy

- temperatury CPU/GPU podczas grania w GTA V - 55-60 stopni CPU i GPU

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...