Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam (raczej) nietypowy problem z piszczącymi cewkami w Asus Strix GTX 1080ti. Zaczynają "grać" tylko wtedy, gdy moja karta boostuje do swoich wysokich wartości (około 1800Mhz). Gdy taktowanie spada do około 1600/1700 mhz w mniej wymagających miejscach gry, piski stają się prawie niesłyszalne. Ilość fps i nawet włączony v-sync, nie mają tu znaczenia. W menu Wieśka 3 mam około 600 kl/s i cisza (takty około 1400Mhz). Już sam nie wiem czy to karta, czy zasilacz.

Link to post
Share on other sites

A napisz nam jakim klejem i jak chcesz zalać cewke nie wymontowując jej:

 

8692284900_1472547491.jpg

4371589300_1472547493.jpg

 

 

 

Mam (raczej) nietypowy problem z piszczącymi cewkami w Asus Strix GTX 1080ti. Zaczynają "grać"

Wręcz odwrotnie,tematy piszczących cewek są popularne.

Gdybyś miał otwartą cewkę np w zasilaczu,możesz zalać Dow Corning 7096 a w przypadku kart,płyt najlepiej wymienić.Teraz znajdz o takich samych wartościach i wymień.Masz dwa wyjścia : wymienić karte albo się przyzwyczaić.

 

 

Już sam nie wiem czy to karta, czy zasilacz.

nie,za oknem sąsiadowi pasek klinowy piszczy w aucie ;)

Link to post
Share on other sites

Miałem podobny problem, tylko u mnie to było brzęczenie/piszczenie. (1080 MSI GAMING) zdziwiło mnie, że nie było to słyszalne np w menu w3 jak to powinno być z cewkami, tylko na przykład w watch dogs 2 gdy karta i procek bardzo mocno były obciążone. Okazało się, że to zasilacz. Polecam sprawdzić zasilacz, bo ja prawie odesłałem dobrą sztukę karciochy xD a każdy mnie zapewniał że to cewki w karcie.

Edytowane przez Antenor
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W powszechnej opinii mówi się, że cewki piszczą tylko w przypadku dużej ilości fps. U mnie nie ma to najmniejszego znaczenia jak pisałem wcześniej.

 

... zdziwiło mnie, że nie było to słyszalne np w menu w3 jak to powinno być z cewkami, tylko na przykład w watch dogs 2 gdy karta i procek bardzo mocno były obciążone. Okazało się, że to zasilacz....

 

Dzięki, Szukam w takim razie zasilacza do krótkiego testu. Mam takiego jegomościa:

 

https://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-630w-sps-630mpcbeu-549805/

 

Choć to nie jest jakiś noname, nie jest też na czarnej liście, możliwe że nie wyrabia z moim zestawem (w końcu to prądożerny gtx 1080ti) i cewki szaleją.

Link to post
Share on other sites

Ja miałem antec true power new 550W (bardzo mocny zsilacz do 540W obciążenia na linii 12V) do i7 6700k i gtx 1080 który też powinien bez problemu ciągnąć no i ciągnął ten zestaw ale miał już parę lat i pod większym obciążeniem też wydawał nieprzyjemny odgłos. U mnie było identycznie jak u ciebie, 500fps w lolu i niesłyszalny a w watch dogs 2 przy 70-80 fps na max detalach przy bardzo mocnym obciążeniu proca i karty dopiero było słychać ten dźwięk. Zasilacz jak coś to była jedyna rzecz która została mi z poprzedniego zestawu i miała bez problemu starczyć, lecz poprzedni zestaw był na i5 750@3,6Ghz i gtx 960 2GB, który nie potrafił tak obciążyć zasilacza jak nowy zestaw no i wyszło szydło z worka, że zasilacz pod obciążeniem nowego zestawu i7 6700k@4,5GHz i Gtx 1080 msi gaming x zaczął brzęczeć/piszczeć przy dużym obciążeniu.

 

EDIT.

 

Dobry przykład że to zasilacz a nie karta, odpal sobie 3dmark firestrike i posłuchaj, bo mnie to utwierdziło w przekonaniu że to zasilacz, gdy na teście graficznym przy 100-150 fps było cichutko a na combined karta+procek na 30-50 fps było to mocno słychać.

Edytowane przez Antenor
Link to post
Share on other sites

Witam. Mam (raczej) nietypowy problem z piszczącymi cewkami w Asus Strix GTX 1080ti. Zaczynają "grać" tylko wtedy, gdy moja karta boostuje do swoich wysokich wartości (około 1800Mhz). Gdy taktowanie spada do około 1600/1700 mhz w mniej wymagających miejscach gry, piski stają się prawie niesłyszalne. Ilość fps i nawet włączony v-sync, nie mają tu znaczenia. W menu Wieśka 3 mam około 600 kl/s i cisza (takty około 1400Mhz). Już sam nie wiem czy to karta, czy zasilacz.

 

Nie martwił bym się na zapas ,miałem ( w sumie mam do dziś ) tak z GTX 770 kupionym 4 lata , działa do dziś w 100% ( piszczą tylko w menu jak jest ponad 500 600 fps w menu ) w grach gdzie osiągam 200 do 300 a nawet 400 nic nie słychać . da się przyzwyczaić . Nawet jak odeślesz na gwarancje, jest duża szansa ze trafisz znowu "piszczałke"

Edytowane przez gazer
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...