Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Dzisiaj dopadła mnie taka sytuacja - mam do wydrukowania fakturę, dosłownie 2 strony, do najbliższej "drukarni" spory kawałek, a na miejscu kolejka na kilkanaście minut czekania  :mad: 

 

Wolałbym uniknąć takiego marnotrawienia czasu dlatego chciałbym kupić jakąś tanią czarno białą drukarkę laserową. Będzie używana bardzo sporadycznie, głównie w sytuacjach gdy mam na szybko do wydrukowania kilka / kilkanaście stron. Drukarka atramentowa w takiej sytuacji sprawdza się słabo. Trochę poszukałem i mam takich 3 kandydatów:


  • HP LaserJet Pro M12w


  • Brother HL-1210WE


  • Samsung SL-M2026W

Wszystkie trzy modele wydają się bardzo podobne, kosztują w granicach 300-350zł i oferują podobną funkcjonalność. Jeśli chodzi o koszty druku (na zamiennikach) to z moich wyliczeń najtaniej wychodzi Brother, mimo że ma osobny bęben który trzeba wymienić co około 10000 stron. Z kolei HP jest często polecany jako "duchowy następca" modelu 1102w ale inni straszą że firma ta lubi blokować stosowanie zamienników. Za Samsungiem przemawiają najbardziej kompaktowe rozmiary oraz dobre wsparcie w Linuksie (nie jest to dla mnie ogromny priorytet).

 

Bardzo chętnie przeczytałbym Wasze opinie i rady...

Crocodil

 

EDIT: Jest jeszcze Brother HL-1222WE ale wygląda na to że to ten sam sprzęt co Brother HL-1210WE, tyle że cały w czarnym kolorze.

Edytowane przez Crocodil
Link to post
Share on other sites

Proponowałbym Brothera, głównie ze względu na tańszą eksploatację. Osobiście korzystam z zamienników, co prawda jakość druku może być trochę niższa jednak cenowo prezentuje się znacznie lepiej.
Szukaj dobrej jakości zamienników np. ActivJety dostępne w Sferisie, takich które nie rozsypią sie po paru dniach użytkowania.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...