Skocz do zawartości

Karta graficzna do i7-3770K


Recommended Posts

Witam! Potrzebuje pomocy doradźcie Proszę jaką kartę kupić 

 

 

-Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: Upgrade w przeciągu miesiąca ok 700-800zł

-Zastosowanie: Gry przede wszystkim Wiedźmin trójeczka, WOT, BF1/BF4 

-Model i moc zasilacza:  SilentiumPC Vero L2 600W

 

-Reszta specyfikacji komputera:

Monitor: iiyama ProLite E24772 HD

Obudowa: Typowa biurowa Midi Tower (będzie do wymiany najbliższym czasie )  

RAM: 2x8 GB 1600 MHz

CPU: I7-3770K 3.5 GHz Proc będzie podkręcony do częstotliwości 4.0 GHz jak wpadnie premia to dokupię jakieś lepsze chłodzenie i spróbuje wyżej.

Mobo: Asus P8Z77-VLX 
 

-Rozdzielczość monitora w której grasz!
1920 x 1020 FHD

Nie mam wymogów co do tego czy karta ma być nowa czy używana, szukałem używanej 1060 6 GB jednak jej ceny zawyżone przez Januszy z Olx są wręcz odpychające, jedynie co mi przychodzie do głowy to polowanie na GTX 970. Proszę o pomoc

Link to post
Share on other sites

jedynie co mi przychodzie do głowy to polowanie na GTX 970. 

Witaj, najlepszym wyborem dla ciebie będzie  tak jak napisałeś wcześniej "polowanie na GTX 970".

 

http://allegro.pl/sprzedam-karte-graficzna-gtx-970-4gb-i6948166077.html#thumb/4

 

trochę droższa, ale możesz się potargować:

 

http://allegro.pl/msi-geforce-gtx970-4gb-oc-armor-2x-i6948190773.html

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

 

 

Witaj, najlepszym wyborem dla ciebie będzie  tak jak napisałeś wcześniej "polowanie na GTX 970".
 

Mam jeszcze jedno pytanie, jak wygląda to w realnym użytkowaniu bo np widzę tendencję, że karty np z jednym wentylatorem są tańsze od wersji z dwoma wentylatorami, czy różnica w wentylatorach jest opłacalna przy sporadycznym użytkowaniu w grach ? Pytam bo prawdopodobnie nowa obudowa to będzie jakaś budżetówka w granicach 100zł 
Link to post
Share on other sites

 

 

Mam jeszcze jedno pytanie, jak wygląda to w realnym użytkowaniu bo np widzę tendencję, że karty np z jednym wentylatorem są tańsze od wersji z dwoma wentylatorami, czy różnica w wentylatorach jest opłacalna przy sporadycznym użytkowaniu w grach ? Pytam bo prawdopodobnie nowa obudowa to będzie jakaś budżetówka w granicach 100zł 

Lepiej jak weźmiesz z dwoma wentylatorami. Mniejsze temp i cichsza powinna być.

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanie, bo zastanawiam się w sumie nad wersją z uciętymi jajkami GTX 1060 czyli wersji z 3 GB pamięci, jego cena oscyluje w granicy GTX 970 z gwarancją, więc to na pewno na plus ale druga sprawa  jakby nie patrzeć to to, czy mój config będzie w stanie wydajnościowo jakiejś grze podołać która wykorzysta faktycznie więcej niż te 3 w przypadku GTX 1060 czy 4 GB pamięci w GTX 970? 

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanie, bo zastanawiam się w sumie nad wersją z uciętymi jajkami GTX 1060 czyli wersji z 3 GB pamięci, jego cena oscyluje w granicy GTX 970 z gwarancją, więc to na pewno na plus ale druga sprawa  jakby nie patrzeć to to, czy mój config będzie w stanie wydajnościowo jakiejś grze podołać która wykorzysta faktycznie więcej niż te 3 w przypadku GTX 1060 czy 4 GB pamięci w GTX 970? 

Gtx 970 nie ma 4gb tylko 3,5 + 0,5 wolniejszej pamięci. Możesz zastanowić się nad tym, ale 3gb to jest już za mało pamięci.

Link to post
Share on other sites

Gtx 970 nie ma 4gb tylko 3,5 + 0,5 wolniejszej pamięci. Możesz zastanowić się nad tym, ale 3gb to jest już za mało pamięci.

Każda wersja GTX'a 970 ma te 3,5 GB pamięci ? Kiedyś, kiedyś czytałem jak wybuchła ta afera, że mają oddawać $ za te 0,5 GB pamięci i wypuśić wersje z 4 GB pamięci. 

 

 

Pomysł z GTX 1060 3 GB wziął się dokładnie z tego filmiku

 

https://www.youtube.com/watch?v=ILvmvz-krKI

Edytowane przez srubson22
Link to post
Share on other sites

Każda wersja GTX'a 970 ma te 3,5 GB pamięci ? Kiedyś, kiedyś czytałem jak wybuchła ta afera, że mają oddawać $ za te 0,5 GB pamięci i wypuśić wersje z 4 GB pamięci. 

 

 

Pomysł z GTX 1060 3 GB wziął się dokładnie z tego filmiku

 

https://www.youtube.com/watch?v=ILvmvz-krKI

Tak każda. Ok wiedźmin nie zużywa więcej pamięci niż 3gb. Ale spójrz z szerszej perspektywy. Dx12 , nowe gry potrzebują więcej pamięci vram. Co za tym idzie te 3gb będzie się zapychać, Będziesz miał lagi. Oczywiście możesz zejść z detalami, ale czy tego właśnie w przyszłości chcesz? Najlepiej byłoby jakbyś odłożył trochę pieniążków i skusił się na gtx 1060, ale 6gb. Taka moja rada. Zrobisz jak będziesz chciał.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...