Skocz do zawartości

Ulepszamy sprzęt benchmarkowców, szósta edycja


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

 

Czas rozpocząć szóstą edycję naszej akcji ulepszamy sprzęt benchmarkowców. Podobnie jak poprzednio, przy wyborze zwycięzców będziemy brali pod uwagę osoby, które udzielają się w łamach serwisu benchmark.pl

 

W jaki sposób? W zasadzie dowolny. Komentarze pod artykułami, posty na forum czy mini-recenzje - wszystko się liczy. Zapraszam zatem do zgłaszania swoich kandydatur. Jak zawsze głosować można w otwartej ankiecie.

 

Ankieta w której można głosować znajduje się tutaj:

http://www.benchmark.pl/ankiety/ankieta ... cja-6.html

Link to post
Share on other sites

Witam! widzę że jestem tym razem pierwszy.

 

Więc posiadam jedno rdzeniowego celeron'a d którego przydało by się wymienić i7 xD a przyrost w benchmarkach po wymianie był by ogromny.

Zamieszczam ss z 3DMark06 aby pokazać że ten komputer jest naprawdę słaby.

 

http://images45.fotosik.pl/152/5a806ac1bc9626d0m.jpg

 

Parę podzespołów mogło by w nim zostać, więc nie trzeba by było wychodzić poza limit.

 

Warto na mnie głosować ponieważ udzielam się na forum i zaczynam pisać newsy. A gdy wygram napiszę obszerną recenzję jak to dzięki wam i redakcji serce mojego komputera zmieniło się z Celerona na najlepszy procesor na rynku

 

pozdrawiam Junior.

Link to post
Share on other sites

to ja zgłaszam swoją kandydaturę

athlon x2 5000+ brisbane g2

DFi infinyty ultra IIm2/g

2gb ram 667MHz Geil

320GB barracuda 7200.10 + barracuda 7200.9 80 GB

Ge force 9600GT 512mb

 

i chciał bym poruszyć temat edytora do pisania recek ostatnio pisałem recke assult on dark athena i po 1h roboty wyskoczyło że niema takiej strony i po recenzji znaczy po obrazkach i edycji bo tekst mam na kompie takie rzeczy już nie pierwszy raz się zdarzają i to w każdej przeglądarce.

 

Stare części oddam komuś z jakimś starym komputerem za free :rudolph:

Vote FOR ME :menda:

Link to post
Share on other sites

Zapraszam do głosowania na mnie.

Mój sprzęt:

Procesor: Celeron 325 2,53 Ghz @ 3,0 Ghz Chłodenie: Katana 2

Płyta główna: Asrock P465G

Karta graficzna:Radeon HD2600 Pro 512Mb

Pamięć: 1,5 Gb DDR

Zasilacz: 300 W no name

Dyski: Hitachi HDP725025GLAT80 (250 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

HDS728040PLAT20 (40 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

 

jak widać w moim przypadku potrzebny jest gruntowny update

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Mam zaszczyt przedstawić Państwu mój sprzęcior:

http://www.wgraj.net/img.php/39902.gif

tak oto wygląda w środku

http://img269.imageshack.us/img269/6979/p1050478.th.jpg

 

a tak po wyczyszczeniu i ogrzaniu w oczekiwaniu na nowe podzespoły :rudolph:

http://www.wgraj.net/img.php/39904.gif

 

zestaw mój pokazany jest w profilu.

Warte zaznaczenia podzespoły:

dzięki obudowie ANTEC Three Hundred bez problemu można zmieścić każdą konfigurację, oraz zapewnić jej godne warunki pracy (wiatr we włosach :menda:

i... nie ma nic innego wartego uwagi reszta to stare graty.

Jedynie dysk i napęd daje radę.

 

Chcę zaznaczyć, że komputera używam głównie do pracy i tworzenia jak również do nauki.

 

Zaczynam pisać pracę inżynierską więc nowy komputer jak najbardziej mi się przyda.

Pewnie większość z Was korzysta z programów takich jak np. popularny Photoshop który jest bardzo pamięcio i procesoro-żerny

i jak dobry komputer potrzeba mieć aby wygodnie z nich korzystać.

Na wstępie zaznaczam, że komputer wystarczyłby mi aby miał mocny procesor i dużo pamięci a karta mogłaby nawet zostać taka jaką mam, iż jeszcze nie korzystałem z aplikacji które potrafią wykorzystać moc obliczeniową GPU.

 

Jeśli chcecie dać szansę na wygraną osobie która z tego skorzysta, a nie dziecku które będzie wykorzystywać komputer do grania i marnowania prądu proszę zagłosować na mnie.

 

Z góry dziękuję za wszystkie głosy

dla ułatwienia strona głosowania:

http://www.benchmark.pl/ankiety/ankieta ... cja-6.html

nick: KrisCK

 

Pozdrawiam Krzysiek

 

co do problemu kolegi wyżej również tak mam. Oraz długo muszę czekać na zatwierdzenie mini recenzji.

Teraz po udanej sesji zacząłem pisać recenzję ale po pierwszej napisanej muszę wspomnieć o problemie napotkanym podczas pisania a mianowicie wchodząc w link "napisz własną recenzję" często zdarza się, że nie widoczna jest część Treść i nie ma jak zacząć pisać poprawiając zdarza mi się to jeszcze częściej.

A jedyny sposób na nie zmarnowanie recki (zdarzyła mi się zawieszka forefoxa) to kopiowanie źródła.

Link to post
Share on other sites

Chciałbym zgłosić swojego PC do VI edycji Ulepszamy sprzęt Benchmarkowców.

 

Komputer stanowi znakomitą bazę do rozbudowy:

- dobry i mocny zasilacz,

- chłodzenie gotowe na najnowsze procesory Intela,

- dużą, przewiewną obudowę,

- dobrą nawet w dzisiejszych czasach kartę graficzną oraz dysk.

Link to post
Share on other sites

Witam zgłaszam swój sprzęt do konkursu gdyż chciałbym móc szybciej edytować grafikę w programie graficznym zwanym pejntem. Moja ciotka ma fajnego średniowiecznego kompa to strzele jakąs fotke i tu zamieszcze. Pozdrawiam i zachęcam do głosowania na mnie. Acha i jeszcze szybciej by mi się generowały losowe mapki w herosie. Pozdro;)

Link to post
Share on other sites

Deja Vu...

 

Ja polecam zagłosować na mnie!

 

Mam słabego kompa, Pentium 4 3,2GHz, 1GB RAMu, GF 7800GT, jak mam troche kasy to w niego inwestuje, niestety teraz z tym lipa, ponieważ studiuje dziennie i mam wystarczająco dużo zajęć i nie moge za bardzo iść teraz do roboty. (niestety wakacje też mam "zajęcia" - praktyki).

 

Staram się być aktywnym użytkownikiem Benchmarka, dodaje newsy, czasem naskrobie recenzje (w sumie było ich 4, ale 2 z nich póki co przepadły w systemie, o czym zgłaszałem tutaj), komentuje jak i pisze od czasu do czasu jakieś posty na forum, innymi słowy staram się być aktywnym uczestnikiem serwisu Benchmark.

 

Komputer służy mi do oglądania filmów, używania programów mniej lub bardziej profesjonalnych (głównie szkolnych, a niektóre takie pochłaniają nieźle zasoby), słuchania muzyki, czy też pogrania w gry, a chciałbym bardzo pograć w Mass Effect, które teraz mi nie chodzi dobrze (zresztą jak niektóre filmy HQ na YouTube czy innych serwisach tego pokroju).

 

Byłbym wdzięczny za każdy oddany głos, jakiś czas temu przygotowałem prezentacje, która ma zachęcić do tego czynu, nowej niestety nie zdążyłem przygotować (myślałem, że do końca czerwca będę miał czas, ale wiadomo sesja i jak to bywa w życiu, myślał indyk o niedzieli, a w sobotę łeb mu ścieli...)

 

Prezentacja w formacie PDF na SendSpace: Vote For Darkeners

Slajdy umieszczone w serwisie Picasa: Vote For Darkeners

 

 

http://img341.imageshack.us/img341/3340/vote.jpg

Link to post
Share on other sites

O, już się zaczyna :D I tak nie wygram (wyjeżdżam na dwa tygodnie, więc i tak bym się nie dowiedział) ale zgłosić się warto :)

Mój sprzęt chodzi całkiem ładnie, jego parametry:

 

[*:3lbo9lwh]Intel Core 2 Duo [email protected] - testy 2.975GHz

[*:3lbo9lwh]Asus P5QL PRO P43

[*:3lbo9lwh]OCZ Platinium 2x1GB 800MHz CL4

[*:3lbo9lwh]OCZ StealthXStream 500W

[*:3lbo9lwh]Asus EAH3850 512MB GDDR3Jak widać komputer całkiem niezły:

http://img150.imageshack.us/img150/3396/komputer.jpg

Do tego dochodzi Karakorum, które mogło by chłodzić 7i :menda: CO robię dla vortalu? Mój wkład w serwis jest zauważalny, znajduję się na 12 pozycji w TOP użytkowników serwisu, piszę recenzje i newsy, staram się pomagać na forum, choć nie raz muszę zaczerpnąć Waszej pomocy :/ Nie robię nie wiadomo czego, jednak nie mam 5 postów i dwóch komentarzy :sciana: Mój komputer jak już wspomniałem chodzi dość dobrze, jednak u mnie przy 4GHz to procesor miałby wakacje :sciana: Mój obecny rekord w 3DMark06 to 9516 pkt, mając i7 wynik ten by nieco wzrósł, jednak w programie SuperPI, w którym obecnie rekord wynosi 19 sekund w opcji 1M na pewno wynik byłby dużo niższy :hahaha: Zatem życzę powodzenia wszystkim kolegom i gratuluję zwycięzcy, gdyż nie dane mi będzie dowiedzieć się szybko kto nim jest :hahaha: THX za głosy :rudolph:

 

Pozdrawiam, Y0ddh4

Link to post
Share on other sites

To ja tak jak ostatnio poprosze o glosy.

 

Zglaszam swoj Serwer, a mianowicie:

 

E6600

Asus P5B Deluxe/Wifi-AP

2x 1GB OCZ 800 mhz

2x WD 3200AAKS RAID0 + 4x HD103UJ RAID5

Corsair 620 Watt

CM690

Przydalby mi sie upgrade do I7 ze wzgledu na wzmozona chec postawienia serwera streamingowego, jak wiadomo bez mocnego procesora sie nie obejdzie, a ostatnimi czasy podczas kryzysu o pieniazki ciezko. Mysle ze chociazby czesc osob chcialaby zobaczyc modernizacje komputera ktory nie ma sluzyc do gier :rudolph:

Dzieki glosowi na mnie pozwolicie mi rozwijac swoja specjalizacje inzynierska!

 

Fotka:

http://img31.imageshack.us/img31/9287/image114j.th.jpg

 

Dlaczego warto na mnie glosowac?

Juz od poczatku powstania nowego stylu benchmarka w ktorym mozna sie zarejestrowac rozwijam serwis. (Wczesniej rowniez aktywnie dzialalem, jednak nowe mozliwosci serwisu dodaly mi motywacji) Glownie aktywny jestem w dziale Poradnik, gdzie mozecie mnie zobaczyc w Top 1 ilosci rozwiazanych problemow, z prawie tysiacem odpowiedzi w tym dziale. Niebawem zabieram sie do napisania jakiejs recenzji, i byc moze paru newsow zwiazanych z grami badz sprzetem.

 

Prosze uprzejmie o glosy!

 

Głosuj na GreQonE!

Link to post
Share on other sites

Witam

Zgłaszam swój zestaw do VI edycji akcji Ulepszamy sprzęt benchmarkowców.

Przedstawię może po części moje osiągnięcia na Benchmark.pl:

 

580 newsów, za które otrzymałem 1173 pkt

6 mini-recenzji (w tym za jedną nie otrzymałem jeszcze punktów), otrzymałem za nie 120 pkt

od pewnego czasu staram się również aktywnie uczestniczyć na forum

Razem mam 1293 pkt, których na razie nie zamierzam wydawać

 

Mój zestaw:

 

Intel Core2 Duo E6300 1,86GHz @ 2.8 GHz

Gigabyte GA-EP35-DS3L

Sapphire Radeon HD 4850 Dual Slot Fansink

G.Skill F2-8000CL5D-4GBPQ 4x2GB

Samsung Spinpoint F1 320 GB

Cooler Master Dominator CM690

Chieftec GPS-450AA-101A

 

Dlaczego warto zmodernizować ten sprzęt:

Mimo iż mój komputer nie należy do najstarszych to jednak lata jego świetności powoli mijają. W szczególności przydałaby się wymiana procesora, który służy mi już od ponad dwóch lat. Intel Core i7 znacznie odświeżyłby moją platformę. Już niebawem skompletuję system chłodzenia cieczą, który z chęcią zastosowałbym na nowej platformie. Jak wiadomo Core i7 to również niezła grzałka, dlatego LC jest tutaj nawet wskazane. Wymiana procesora pociągnie za sobą również konieczność zmiany płyty głównej, pamięci i zasilacz. To już całkiem spory wydatek, a budżet 3000 zł jest właśnie w sam raz na porządny upgrade mojego komputera.

 

Dlaczego warto na mnie głosować:rudolph:/b]

Napisałem już prawie 600 newsów i 6 recenzji, z których 5 otrzymała średnią ocen powyżej 4. Pisanie recenzji to również jedna z rzeczy, którą najbardziej lubię. Co prawda mam ich tylko 6, jednak są one napisane bardzo rzetelnie. Wszystkie zdjęcia, teksty i wykresy są mojego autorstwa, nigdy niczego nie skopiowałem - taką mam zasadę - szacunek dla czyjejś pracy. Od pewnego czasu zacząłem udzielać się na forum, staram się jak najczęściej pomagać innym. W razie ewentualnej modernizacji mojego zestawu napiszę kilka recenzji sprzętu, który otrzymam.

 

Pozdrawiam, firespace760

Link to post
Share on other sites

Tak że i ja zgłaszam mój komputer.

 

 

Mój sprzęt:

Intel Core2 Duo E8500 3,16GHz

ATI Radeon HD4000 4850 1024MB

Seagate Barracuda 7200.11 1000 GB

chipset Intel P45

DDR-2 800 4 GB

 

Co powinno was skłonić do oddania na mnie głosu?

Jestem nowym benchamarkowcem, aczkolwiek aktywnym. Piszę recenzję w miare możliwości oraz polecam nasz kochany serwis innym ludziom, który również są aktywny. Krótko mówiąc po trochu pomagam rozwijać forum.

Chciałbym bardzo wymienić procesor oraz grafikę (ewentualnie jakąś dobrą kartę dźwiękową) by móc na lepszym sprzęcie uprawiać m.in e-sport.

 

Z góry wszystkim BARDZO dziękuję za głosy :rudolph:

Link to post
Share on other sites

@TheSpeed

dobrze mówisz, masz mój głos :menda::D:)

a tak na serio to i ja się zgłoszę, chociaż wiem, że nie mam szans, więc nawet na mnie nie głosujcie

niedługo powiem, na kogo warto głosować oraz na kogo sam zagłosowałem (chyba że ktoś inny zrobi to za mnie i przede mną)

osoby, którym przypadkiem przyszło do głowy głosować na usera o nicku zeratul niech sobie odpuszczą i zagłosują na osobę, którą ja wskażę

z resztą wszystkich innych zachęcam do głosowania na kandydata mojego i G.R.U.P.E.

kto to będzie :rudolph: - dowiemy się wszyscy już niedługo

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

jestem nowym czlonkiem ale chcialbym dostac upgrade.

 

moim aktualnym sprzetem jest:

 

Intel Core i7-920

Gigabyte EX58-Extreme

OCZ 6GB (3x2GB) 1800MHz CL8 Reaper

2xGigabyte GeForce GTX 285 1024MB DDR3

2xSeagate 500GB Raid0

Obudowa Cooler Master Dominator 690 z oknem

 

w sumie to potrzebowalm bym kilka katod zeby to sie ladnie swiecilo.

Link to post
Share on other sites

jestem nowym czlonkiem ale chcialbym dostac upgrade.

 

moim aktualnym sprzetem jest:

 

Intel Core i7-920

Gigabyte EX58-Extreme

OCZ 6GB (3x2GB) 1800MHz CL8 Reaper

2xGigabyte GeForce GTX 285 1024MB DDR3

2xSeagate 500GB Raid0

Obudowa Cooler Master Dominator 690 z oknem

 

w sumie to potrzebowalm bym kilka katod zeby to sie ladnie swiecilo.

Masz moj glos chlopie!

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...