Skocz do zawartości

Komunikat: "Niestety aparat został zatrzymana"


Recommended Posts

Witam.

Mam problem z Lg G3 (android 6.0). Gdy wchodzę do aplikacji aparat, to wyświetla mi się komunikat "Niestety, Aparat został zatrzymana". Czyściłem dane aplikacji, instalowałem inne ze Sklepu Play, aż w końcu zrobiłem reset systemu. Nic to nie pomogło. Czasami udaje się włączyć aplikację na jakieś dwie sekundy, ale wtedy nie da się zrobić zdjęcia, choć widać, że sam aparat działa. Wgrywałem też ROM z Lg UP, ale to też nie pomogło. Z tego co czytałem to może być wina płyty głównej. Telefon jest po gwarancji. Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli wgranie innego romu i wipe'y nie pomogły, to niestety bardzo prawdopodobne, że to problem z płyta główną w telefonie, lub samym modułem aparatu. Jeżeli chociaż trochę znasz się na elektronice, możesz rozkręcić telefon i sprawdzić czy tasiemka idąca z aparatu, nie wypięła się lekko z płyty.

 

Podążasz aż do momentu, w którym widać brązową tasiemkę od modułu aparatu - pierwsze minuty.

 

Jeśli jednak z pewnych przyczyn Cię to przerasta - nie masz smykałki, boisz się rozbierać telefon - proponuję zanieść telefon do pierwszego lepszego serwisu GSM, aby to sprawdzili - mimo wszystko nie ma czego tutaj zepsuć. Jedyne na co powinieneś uważać, to fakt, że gniazda tych tasiemek są bardzo delikatne i trzeba się z nimi tak samo obchodzić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Można się jeszcze pokusić o stwierdzenie, że padł moduł aparatu - jednakże nie byłbym tego zbyt pewien, ale trzeba wziąć to pod uwagę.Próbowałeś lekko docisnąć jeszcze tę tasiemkę? Przeczyścić, przedmuchać te styki?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...