Skocz do zawartości

BSOD'y, zawiechy itp - problemy po zmianie obudowy


Recommended Posts

Witam serdecznie.

 

Piszę, gdyż od kilkunastu dni mam ciągle problem ze swoim pc...

.... a zaczęło się od zmiany obudowy.

Komp oddany na przełożenie części z jednej budy do drugiej, podłączanie kabelków itp.

Po powrocie do domu i podłączeniu kompa zaczęło się.

 

Bsod - po pierwszym komp nie chciał się uruchomić, więc zaniosłem do do serwisu a tam ruszył, tylko widziałem że jakby bios się zresetować.

 

Dalej Freez'a (komputer nie reagował na nic) - restart i poszło.

 

Kolejny bsod - tym razem inny.

 

No i kolejny bsod (też inny).

 

Zacząłem więc testować komputer m

Włączyłem na 10h Occt - nic.

Potem włączyłem na jakieś 7 godzin memtest - nic.

 

Dalej Prime - też nic.

 

3dmark, futiremark - nic (2 razy zaciął się po włączeniu 3dmark).

 

Zacząłem już wątpić bo nie mam pojęcia o co chodzi.

 

Ktoś ma jakiś pomysł?

 

Kilka screenów z BSOD'ami:

 

21246180_1447999881931900_79588067164067

 

21199488_1450077348390820_40140774536948

 

21199723_1450082495056972_39382406735627

Edytowane przez mini21
Link to post
Share on other sites

Dzięki.

Jest to jakaś myśl.

Na razie sprawdzam jeszcze inną alternatywę...

Podczas przekładania bebechów do nowej obudowy, dołożyłem jeszcze jeden element (kartę rozszerzeń na PCIE, aby mieć zarówno górny panel na obudowie i dodatkowo czytnik usb 3.0 - niestety płyty mają tylko jeden koncentrator usb 3.0 i musiałbym wybierać), teraz go wyjąłem i testuje.

 

To screen z HDtune tegoż dysku systemowego:

3u6g3Ni.jpg

Link to post
Share on other sites

Pliki MiniDump wskazują na problem z pamięcią, a konkretnie proces powodujący błąd to MemCompression. W podsumowaniu jest informacja "Memory manager detected 68047 instance(s) of page corruption, target is likely to have memory corruption." co oznacza "Menedżer pamięci wykrył 68047 wystąpień stron, na które może wystąpić uszkodzenie pamięci"

Wykonaj : 1: Resetuj ustawienia przetaktowywania
                 2: Wykonaj Memtest
                 3: Aktualizuj sterowniki



 

Link to post
Share on other sites

W zasadzie to wszystko już było zrobione.

Memtest przez 10 godzin robiłem, przywracałem ustawienia fabryczne...

jako ciekawostka - od wczoraj póki co jeszcze nie miałem bsoda.

Tak jest od czasu wyciągnięcia karty rozszerzeń na PCIe.

No niestety, przed chwilą podczas pracy a PSie znów miałem freeze (zamrożony ekran, nic się nie działo).

zostawiłem go na 5 minut bo myślałem że wyskoczy bsod ale nie.

Chyba mam winnego!

 

Jest nim ZASILACZ.

 

Skąd ten pomysł?

Otóż robiłem dziś testy przy pomocy OCCT.

I tak po kolei.

Na końcu był "Power Suply".

Włączyłem, a po ok. 30-40 sekundach komputer się zawiesił.

Zacząłem szukać informacji w necie, co to może oznaczać i jedyne co znalazłem to "wymień zasilacz".

Co o tym myślicie?

Można to inaczej jakoś sprawdzić domowym sposobem?

 

A zaraz po tym będzie pytanie "jaki zasilacz kupić"...

Edytowane przez mini21
Link to post
Share on other sites

 

 

A zaraz po tym będzie pytanie "jaki zasilacz kupić"...
Do tego niezbędna jest informacja o konfiguracji sprzętowej. Najlepszy domowy sposób to pożyczenie podobnego w mocy zasilacza i podmiana do sprawdzenia. Pokaż screena z Menadżera zadań zakładka Pamięć. Zawieszanie może być spowodowane tak jak w bluescreenie przez proces MemCompression. Może to wynikać z konfliktu z którymś ze sterowników.
Link to post
Share on other sites

Kurde, ale ten komputer działał bez zarzutu przez kilka miesięcy a może lat. Teraz po odłączeniu karty już nie mam tam nic nowego co by wymagało sterownika

 

Będę przed kompem to podeślę.

Dodałem w podpisie co mam w budzie.

A tak w spisie:

 

Cpu: Intel i5 3570k + HR-02 Macho

Mobo: Gigabyte Z77X-D3H

Ram: 4x 4GB Kingston Grey CL9

Gpu: Gigabyte Radeon HD7870

Hdd: Samsung 830 256GB + 2x Seagate ST2000DM001 + WD Red 3TB

Case: Fractal Design Define R5

Power: XFX Pro 550W

Screen: Eizo S2243W

Link to post
Share on other sites

Zrób tego screena z

 

Pokaż screena z Menadżera zadań zakładka Pamięć

Ze swojej strony polecam zasilacz Corsaira, każdego poza serią VS np. https://www.morele.net/zasilacz-corsair-cx-550w-cp-9020059-eu-855753/

A czy problemy nie zbiegły się z momentem aktualizacji systemu? Przeinstaluj sterownik grafiki za pomocą DDU.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Do tego niezbędna jest informacja o konfiguracji sprzętowej. Najlepszy domowy sposób to pożyczenie podobnego w mocy zasilacza i podmiana do sprawdzenia. Pokaż screena z Menadżera zadań zakładka Pamięć. Zawieszanie może być spowodowane tak jak w bluescreenie przez proces MemCompression. Może to wynikać z konfliktu z którymś ze sterowników.

http://i.imgur.com/CU008hX.jpg

 

http://i.imgur.com/hQJ1Zx8.jpg

Link to post
Share on other sites

Trochę to potrwało, ale musiałem przełączyć się na 10-tkę i posprawdzać to u siebie. Możesz wypróbować to:

1.Start-> Panel sterowania-> Narzędzia administracyjne-> Harmonogram zadań-> Harmonogram zadań. W tym oknie kierujesz się do Biblioteka-> Microsoft-> Windows-> MemoryDiagnostic. Tu są ustawione dwa elementy. Prawo-klik na wpis oznaczony jako RunFullMemoryDiagnosticEntry i z menu kontekstowego wybierasz wyłącz.

2. Przetestuj system bez kompresji pamięci, uruchom program PowerShell jako administrator w oknie PowerShell wpisz "Disable-MMAgent -mc" i Enter. Uruchom ponownie komputer. To wyłącza kompresję.
 Aby ponownie uruchomić ją później, uruchom ponownie PowerShell jako admin i uruchom komendę "Enable-MMAgent -mc" . Wpisujesz bez cudzysłowów. U mnie mam tak http://i.imgur.com/WlxnuRV.jpg

 

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Mały up - bo już ....... nie wyrabiam.

Był spokój przez kilka dni, a wczoraj znów...

 

Sytuacja wyglądała tak, że podczas pracy nad zdjęciem komputer - a raczej system - przestałe reagować.

Kursor myszy działał, ale nie dało się nic otworzyć, ekran był jakby zamrożony.

Słychać było że komputer wciąż pracuje (tzn. wiatraki się kręciły, dyski coś tam buczały), ale na ekranie nic się nie zmieniało, np.: godzina.

Tylko kursor myszy był żywy.

Bsod się nie pojawił, tylko restart kompa pomógł.

Może ktoś ma jakiś pomysł?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...