Skocz do zawartości

Zestaw za 2500/3000zl dla fotografa pod photoshop (weryfikacja zestawu)


Recommended Posts

Witam, postanowiłem zainwestować w komputer stacjonarny do obróbki zdjęć i tworzenia grafiki 2d. Ze względu na mulenie i straszne przekłamania kolorystyczne zwykłego laptopa.
Mój budżet to 2500zł ewentualnie mogę go minimalnie zwiększyć. 
Po kilku konsultacjach ze znajomym wybrałem taki oto zestaw:
https://www.morele.net/inventory/info/87EZ8j/


Pamięć Patriot Viper 4, DDR4, 8GB(2x4GB), 2400MHz (PV48G240C5K) =             329zł  Na początek 8gb mi starczy później pewnie dokupię
Dysk SSD Kingston SSDNow 120GB SATA3 M.2 (SM2280S3G2/120G)   =             245zł  I tutaj się zastanawiam czy taki ssd czy może jakiś szybszy?
Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX1050 OC 2GB GDDR5 (128 Bit)   =             529zł  myślę ze taka starczy
Płyta główna MSI B350M GAMING PRO, B350, DDR4, SATA3, USB 3.1, mATX      329zł 
Procesor AMD Ryzen 5 1600, 3.2GHz, 16MB (YD1600BBAEBOX)                          909zł tutaj rozważam też zakupienie Ryzen 1500x
Zasilacz EVGA BV 450W (100-BV-0450-K2)                                                       144zl
                                                                                                             suma OK 2485

Proszę o weryfikację tego zestawu, co by tutaj można było ewentualnie zmienić? Jakieś rady. Słyszałem ze ten dysk SSD który mam wybrany wcale nie jest taki szybki i czy ma sens zapłacić raz tyle za jakiś z górnej półki? Do dysku ssd będę miał też dysk hdd na którym będę trzymał rózne pierdołki nie wymagające tak szybkiego odtwarzania. I hmm czy wszystko do powstania komputera jest zawarte w tym zestawie? Oczywiście bez obudowy. Czy czegoś mi brakuje?

Co do monitora to na razie planuje podpiąć się pod TV LG 4k poprzez HDMI. Jak budżet urośnie to kupię jakiś dobry monitor.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...