Skocz do zawartości

Program do sprawdzania temperatury


Recommended Posts

Kupiłem i zamontowałem chłodzenie gelid icy vision a na radka r9 280x, jako, że nie mogłem kontrolować obrotów wentylatora to dokupiłem regulator obrotów, ale teraz nie mogę sprawdzić jakie są temperatury i obroty. Są jakieś programy do sprawdzenia? MSI Afterburner cały czas pokazuje 40c i 20% obrotów, amd catalyst tak samo.

Link to post
Share on other sites

Program GPU-Z, zakładka "Sensors", a w niej możesz sprawdzić, w rozwijanym menu, minimalne, średnie i maksymalne temperatury. To samo dotyczy RPM wentylatorów. W Catalystach ustawiłeś kontrolę na ręczną czy w auto? Te wentylatory w Gelidzie są 2 czy 3-pin?

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

Program GPU-Z, zakładka "Sensors", a w niej możesz sprawdzić, w rozwijanym menu, minimalne, średnie i maksymalne temperatury. To samo dotyczy RPM wentylatorów. W Catalystach ustawiłeś kontrolę na ręczną czy w auto? Te wentylatory w Gelidzie są 2 czy 3-pin?

3-pinowe. Aktualnie wentylatory chodzą na 100% obrotów, a w programach: http://i.epvpimg.com/vA9jbab.png

 

Czy to może mieć związek z tym, że regulator obrotów jest podłączony bezpośrednio do płyty głównej? I kabel od wentylatorów jest podłączony do regulatora

Edytowane przez Yolocaust
Link to post
Share on other sites

Tak, ma to związek z tym, że wentylatory masz podpięte do płyty głównej, dlatego program "nie widzi" jaki jest RPM wentylatorów na karcie grafiki. Jeżeli masz możliwość sterowania RPM wentylatorów 3-pin na tym gnieździej do którego podpięty masz regulator, to jednocześnie możesz regulować RPM tych wentylatorów. Wtedy zamiast regulatora wystarczy rozdzielacz typu "Y" 3-pin na 2 x 3-pin. W innym przypadku płyta daje Ci 12V i ustawiasz RPM tylko tym kontrolerem, i dlatego nie widać jaka jest prędkość wentyaltorów na GPU.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...