Skocz do zawartości

Xbox One, warto dla niedzielnego gracza?


Recommended Posts

Witam.

 

Sprawa przedstawia się w następujący sposób. Gram raz/dwa tygodniowo, nie z braku czasu lecz znudzeniem gier jakie teraz wychodzą. Jedyna gra, która moją uwagę przykuwa i czuję, że jest warta zakupu to Forza Horizon 3 (głównie pogrywam w wyścigi). Posiadam x360, którą kupiłem tuż przed wyjściem na rynek polski xbox one i wszystkie tytuły jakie chciałem i jakie wyszły na tą konsolę ograłem, więc kompatybilność wsteczna w ogóle mnie nie interesuje. Gry jakie naprawdę mnie interesują to wcześniej wspomniana Forza, Forza Motorsport 6, Need For Speed (2015) no i jako tako wyczekuje na The Crew 2. Jako, że jestem jeszcze uczniem i nie mam stałej pracy, wydanie na tą konsolę >800zł jest dosyć bolesne dla portfela i mocno się waham czy ją zakupić. 

 

Kolejne pytania to głównie techniczna sprawa. 

 

Jako, że posiadam monitor (Samsung SyncMaster P2050), który wyświetla obraz w 1600x900 jest taka możliwość, by ustawić taką natywną rozdzielczość w konsoli? Xbox 360 tego nie potrafi, do wyboru 1366x768, 1440x900, 720p, 1080p przez co obraz nie jest tak ostry jak być powinien ale konsola i tak wyższej w grach nie potrafiła wyświetlić niż 720p, natomiast w XO mamy prawie zawsze 1080p i potrafi ona skalować rozdzielczość do 1600x900 (jeśli ją obsługuje)?

 

Drugie pytanie jest odnośnie audio. Mam głośniki Creative A120 2.1 i jedyna możliwość ich podłączenia do urządzenia to gniazdo mini jack. W x360 nie było problemu, ponieważ konsola posiadała takie wyjście z tyłu urządzenia (posiadam najnowszy model Silm E). W Xbox One tego niestety nie ma więc tu jest duży problem, bo monitor nie posiada wbudowanych głośników. 

 

Ostatnie pytanie, warto dopłacać do wersji Xbox One S? Zwykłą wersję można dorwać od 600zł natomiast ta nowsza to już okolice ponad 800zł. Z zakupem konsoli mi się nie śpieszy, myślałem nad okresem świątecznym, bo premiera Xbox One X no i zawsze jakaś promocja może się trafić ;)

 

Co o tym sądzicie? Warto inwestować w konsolę, która hmm może trochę jeszcze pożyję? Wszystkich tytułów bym chciał ograć może max 6 co do dzisiaj wyszły plus parę co jeszcze wyjdą. Najbardziej kusi mnie ta Forza Horizon 3, bo przy jedynce bawiłem się przednie parę setek godzin czy to w multi czy solo. Mógłby ktoś się wypowiedzieć czy jest jeszcze lepsza niż pierwsza część? Jedynka miała taki niesamowity klimat, że trudno znaleźć podobną grę.

 

Dzięki za przeczytanie tego wszystkiego, mam nadzieję że mogę liczyć na jakąś pomoc :D

Edytowane przez PompeyQ
Link to post
Share on other sites

Jak już chcesz kupić konsolę to tylko PS4, większość jak nie wszystkie gry z Xboxa One wyszły też na PC, więc lepiej jakbyś uzbierał na komputer, wyjdziesz na tym lepiej. A co do twoich pytań to:

 

1. Konsola przeskaluje obraz w dół po HDMI, także tym się nie martw, ustawisz 720p lub 1080p i zobaczysz co wygląda lepiej

 

2. Za chiny nie wiem, ale bez głośników w monitorze jesteś na słabej pozycji

 

3. Jak najbardziej, One S jest cichszy, pobiera mniej prądu, i nie wygląda jak magnetowid

 

Ja na twoim miejscu kupiłbym używanego Xboxa One, ograł tytuły które chcesz i sprzedał dalej, a jeżeli chcesz konsole na dłużej to PS4

 

Edit: a poza tym posiadasz X360, a pewnie nawet nie ograłeś dobrych gier na to (Forza Horizon 1, 2, Gearsy, Castlevania itp.)

Edytowane przez thegoghe
Link to post
Share on other sites

Wiesz, każdy preferuje co innego, ja jestem za marką xbox. Forza Horizon 1 jak i 2, Forza Motorsport 4, GTA V, Midnight Club L.A., The Crew, Test Drive Unlimited 2, gry co chciałem ograć już dawno przeszedłem i nie ma nic ciekawego dla mnie na x360 w tej chwili (Dirty, Gridy i inne, bezproblemowo chodzą na komputerze, więc wiadomo na tej platformie grałem). Żeby uruchomić Forze Horizon 3 na PC trzeba kompa za ponad 2,5k a i tak gra potrafi się wysypywać i działać nie stabilnie, a tu mam za cenę karty graficznej całą konsolę. Seria Forza to według mnie jedna z najlepszych gier wyścigowych, w sumie ten co grał to będzie wiedział. Tylko najbardziej mnie trapią te pytania o rozdzielczość i audio. Mógłby się ktoś wypowiedzieć kto ma XO?

Link to post
Share on other sites

Mam i ps4 pro i xboxa one s, dla mnie xbox wygrywa przede wszystkim OSem, szybkością działania, płynnością i co najważniejsze usługami sieciowymi. Nie ważne co podepniesz do PS4, prędkość pobierania z ich serwerów to jakaś padaka. Teraz czekam na xox i kwestia wydajności też raczej powinna się zatrzeć, bo mimo wszystko na telewizorze 4K aktualnie tytuły z pro wyglądają rzecz jasna lepiej.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Mam i ps4 pro i xboxa one s, dla mnie xbox wygrywa przede wszystkim OSem, szybkością działania, płynnością i co najważniejsze usługami sieciowymi. Nie ważne co podepniesz do PS4, prędkość pobierania z ich serwerów to jakaś padaka. Teraz czekam na xox i kwestia wydajności też raczej powinna się zatrzeć, bo mimo wszystko na telewizorze 4K aktualnie tytuły z pro wyglądają rzecz jasna lepiej.

Zwróć jednak uwagę, że autor jest "niedzielnym graczem". Myślę, że spędzając niewiele czasu przed konsolą, nie żonglując dziesiątkami gier i ogólnie nie będą "heavy" czy innym wymagającym userem - prędkość PSN będzie miała takiego znaczenia chociaż zgadzam się, że jest to denerwujące, pytanie jeszcze jakiego autor ma neta bo na 100mb łączu może to denerwować ale na 10 czy 20 mb to można machnąć ręką.

 

Co do rozdzielczości to ciężko jednoznacznie powiedzieć, generalnie nie powinno być problemu ale ja na przykład zauważyłem pogorszenie jakości obrazu gdy PS4 Pro podłączyłem pod monitor 1440p. Obraz był wyraźniejszy na TV FHD niż downscalowany z 4k (menu konsoli itp) do 1440p. Także może być rożnie, natomiast nie była to jakaś całkowicie dyswalifikująca różnica. Z podłączeniem głośników może być problematycznie ale jak zdecydujesz się np na granie w słuchawkach to lepiej byłoby PS4 lub Xbox One w wersji S gdyż tam pad i generalnie nowsze pady od xox mają możliwość podłączania się jackiem ... btw czy ktoś probował podłączyć jacka od głośników do dualshocka ? :D Generalnie PS4 da Ci trochę większe możliwości pod kątem różnorodności gier i ich gatunków itd. Jeśli natomiast jesteś fanem MS to możesz kupować xboxa, nawet myślę, że warto polować na używanego S - jak to zwykle przy nowym sprzęcie wszyscy się rzucają bo taka moda, więc może idzie dostać niewiele użytkowanego S który się znudził jakiemuś dzieciakowi po 4 miesiącach.

Edytowane przez Cepheus119
Link to post
Share on other sites

 

 

Jak już chcesz kupić konsolę to tylko PS4

Bzdura

xbox dla niedzielnego gracza będzie lepszy z racji takich usług ja Game Pass czy EA Access

Po drugie nie każdy przepada za marką i polityką sony

Ja od premiery posiadam i ps3 i ps4 ,a to konsole microsaoftu wiodą u mnie prym (2 gry na ps4 i po przejściu wymienam vs około 30gier na XO i 100 na x360)

 

 

 

więc lepiej jakbyś uzbierał na komputer, wyjdziesz na tym lepie

kolejna bzdura

każesz niedzielnemu graczowi uzbierać na komputer gamingowy bez wyżej wymienionych opcji...Fuckin logic :D 

 

 

 

pewnie nawet nie ograłeś dobrych gier na to (Forza Horizon 1, 2

Horizon 2 na XO a X360 to całkowice inna gra i technicznie i w zawartości

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...