Skocz do zawartości

Mysz fps do 100zl


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Leminairre,

Recommended Posts

§  Budżet: 100zł

§  Jakiej myszki obecnie używasz: A4Tech Oscar v-track x7 F3

§  Jaką masz obecnie podkładkę: A4Tech x7

§  Z jakich wartości DPI korzystasz: 1500/1600

§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: 10 | 15

§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): CS go

§  Ile przycisków używasz w myszce: lewy(automaty i pistolety), prawy, 1 boczny kciuk (VOIP w grze), 2 boczny kciuk (ts), dodatkowy pomiedzy LPM a kółkiem(snajper)

§  Chwyt: finger grip(częściej) | palm grip

§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2

§  Wielkość dłoni (od czubka palca środkowego do kciuka: 16.5

§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: Mysz działała porządnie przez ponad 1.5 roku albo i więcej, niestety teraz sensor co jakiś czas zaczyna dostaje freeza na ułamek sekundy co jakiś czas.

§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): Obecna mysz jest/była dla mnie idealna, świetnie leży w dłoni, doskonały odczyt z sensora (możliwe że dlatego iż nie używałem zbyt dużej ilości mysz). Ten model ma optyczny sensor (bynajmniej tak pisało na opakowaniu). Z chęcią przyjmę propozycje innego dobrego sprzętu w równie dobrej cenie. Rozważam też zakup jej ponownie.
Co do propozycji sprzętu- dodatkowe przyciski nie mogą być umiejscowione po prawej bocznej stronie, pod kciuk max 3. Mile widziany też przy LPM. Żadne przesadzone futurystyczne design'y.

 

Co myślicie o:

- Genesis GX44

- A4Tech Bloody V8M

- A4Tech Bloody T70

- Cougar 200M

Edytowane przez ziele
Link to post
Share on other sites

Podaj długość dłoni  ^^

W cenie do 100zł zdecydowanymi faworytami są:

Krypton 500

Rival 95

Powyżej, za drobną dopłatą znajdziesz G203, która technicznie będzie lepsza od obydwu modeli.

 

Jednakże...

Krypton - Kształt bardziej palm'owy, dosyć duża mysz. Słabe ślizgacze.

Rival 95 - Zależnie od dłoni, nada się i do palm'a i do finger'a. Sporadycznie były problemy z LPM'em, gdyż to po prostu Rival 100 bez podświetlenia.

G203 - Mała, płaska mysz. Bez informacji o długości twojej dłoni, ciężko będzie oszacować chwyt.

 

Wrzucam rozmiary mych:

Krypton 500 - 131 x 68 x 41.5

Rival 95 - 120 x 67 x 38

G203 - 116 x 62 x 38

Oczywiście wymiary wszystkiego Ci nie powiedzą, bo głównie liczy się sam profil kształtu.

 

Zanim przejdziemy do sensorów, nie zastanawiałeś się nad zmniejszeniem DPI?

Polecam taki zabieg.

Wracając do sedna to tak...

Sensor w Kryptonie - PMW3325 jest bardzo dobrą opcją w takim budżecie.

Dosyć niski LOD, nawet dobry max speed i przede wszystkim, nie ma problemu z większymi wartościami DPI.

Rival 95 - Podkręcony A3050, czyli niższe wartości DPI zalecane. W takim budżecie też jest do dobry sensor.

LOD podobny do tego w Kryptonie, większy max speed. Nie wiem jak z "responsywnością" tego sensora w porównaniu do takiego 3325. Nawet jakby była ciut gorsza, to nie jest to duży mankament w takim budżecie. Ogólnie gdybyś się na tego Rival'a zdecydował to tylko DPI 250/500, powyżej już od 1000 występuje interpolacja, spada max speed.

G203 - Sensor Mercury, jest takim 3310, czyli w sumie świetnie w tym budżecie. LOD jest obecnie jednym z najniższych (1-2mm).

Czyli reasumując, technicznie:

1. G203

2. Krypton = Rival 95

Oczywiście co do kształtu, to tylko cyfry.

G203 jest w większości stacjonarnych sklepów, więc z przymierzeniem jego nie byłoby problemu, jeżeli masz taką możliwość.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie zastanawiałem się nad zmniejszeniem DPI, szybkość systemową mam ustawioną na 7, a w grze miedzy 1.03-.07 . Wcześniej działałem na 800dpi i i sensie w csie około 5.5 . Dodałem długość dłoni tak na oko, jak będę w domu to podam dokładniejszą długość.
Co do G203, podoba mi się jej wygląd. Szkoda tylko że nie ma dodatkowego przycisku przy LPM, co jest bardzo wygodne przy snajperkach dla mnie, no ale trudno :P

Edytowane przez ziele
Link to post
Share on other sites

Na obecnej myszce mam ustawione makro pod strzały ze snajperek, dlatego preferuje jakiś dodatkowy na palec wskazujący. Jest to o tyle wygodne, że makro jest edytowalne co ma szybszy czas reakcji, aniżeli bind w grze.

Btw. jednak nie posiadam umiejętności do mierzenia na oko :P

Edytowane przez ziele
Link to post
Share on other sites

G203 jest dłuższa od obecnej, nie wiem w jakim czasie bym się do niej przyzwyczaił.

A G300S? Jest na promocji i mieści się w budżecie, a ma prawie taki sam profil jak w tej co mam (jak nie identyczny).

A i jeszcze o podkładkę nie zapytałem. Obecna jest zbyt mała- A4Tech x7 500MP się nada?

Edytowane przez ziele
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...