Skocz do zawartości

Intel Core i5-7400/7500 czy upgrade na starej płycie głównej?


Recommended Posts

Witam, od pewnego czasu przymierzam się do ulepszenia mojego komputera. Zacznę może od jego specyfikacji:

 

Intel Core i3 4150 3.5GHz

MSI H81M-P33

GeForce GTX 750 Ti OC 2GB GDDR5 128bit

GoodRam Play DDR3 4GB 1600MHz CL9 x2

Seagate 1TB 3,5" SATAIII

Asus DRW-24F1ST E-Green 24x SATA

Corsair VS Series 450W

 

Komputer był składany w listopadzie 2014 i miał służyć do wygodnego przeglądania internetu i grania od czasu do czasu w CS:GO. Spełniał on swoją funkcję bardzo dobrze, internet przeglądało się przyjemnie, w CSie fpsy zawsze były w granicach 300, w GTA V na full hd i średnich detalach gra się bez żadnych lagów. Z biegiem czasu zaczynam jednak odczuwać ścinki przy większej ilości kart otwartych w Chromie, CS też nie chodzi już tak płynnie jak kiedyś, no i przy nowszych grach komputer ma problemy. Dlatego też zdecydowałem się na upgrade. Myślałem nad wymianą procesora i płyty głównej, a w przyszłości karty graficznej na coś mocniejszego(np. GTX 1060). Mój budżet to +/- 500€, sprzęt będę jednak kupował w Polsce więc powiedzmy, że chciałbym się zmieścić w 2000zł, ale im mniej wydam tym lepiej. Tutaj moje pytanie do was, czy na posiadaną przeze mnie płytę główną znajdę jakiś ciekawy procesor który będzie dawał w dzisiejszych czasach, czy może jednak jest to już czas na wymianę procesora razem z płytą? Zastanawiałem się nad procesorami wypisanymi przeze mnie w temacie i do tego płyta którą byście polecili + ewentualnie zasilacz jeśli mój obecny nie da rady. Myślicie że taki zestaw da radę? Jeżeli macie jakieś inne propozycje to oczywiście jestem na nie otwarty. Gdyby były potrzebne jakieś dodatkowe informacje to oczywiście na wszystkie pytania będę odpowiadał. Z góry dziękuję za pomoc i czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...