Skocz do zawartości

Duże zużycie RAMu w grach, stuttering


Recommended Posts

Witam. Mam zauważalny problem ze zużyciem pamięci podczas grania w GTA V oraz PUBG. Zużycie ramu po około 20 minutach gry sięga ponad 7GB (posiadam 8GB) i pojawia się stuttering wywołany pracą dysku (pagefile), czasem nawet tekstury się wolniej wczytują. Pisałem do supportu Rockstara z przekonaniem że to wina gry. Słyszałem też coś o tzw Memory Leak ale nie wiem do końca czy to jest to i jak z tym walczyć. Jestem bezradny, jedyną opcją jaką narazie widzę to zakup dodatkowych 8gb ramu, ale obecnie to nie możliwe. Byłbym wdzięczny za każdą pomoc.

 

Specyfikacja:

i5 6500

gtx 1060 6gb

2x4gb hyperx savage cl13 2133 ddr4

zasilacz bequiet l8 600w

msi b150m mortar

 

Próbowałem:

-inne dyski (hdd, ssd)

-zmniejszanie i powiększanie pagefile

-odinstalowywanie sterowników i instalowanie na nowo

-różne wersje sterowników do grafiki

-format

-inne systemy (windows 7, windows 8.1, windows 10 - obecny)

-wyłączanie niepotrzebnych serwisów

-inna karta graficzna (r9 380x)

-inne pamięci ram 

-wyłączanie sterowników od dźwięku i internetu etc

-testowanie sprzętu w userbenchmark (wszystko prawidłowo) http://www.userbenchmark.com/UserRun/3338544

-uruchamianie komputera z jedną kością pamięci 4gb (wtedy granie wyglądało koszmarnie)

-ustawienia w panelu Nvidii

-aktualizacja BIOSu płyty głównej do najnowszej wersji

Link to post
Share on other sites

A ja bym powiedział, że to normalne. Przy takiej grafice jak masz i teksturach zapewne bliskich ultra użycie RAM jest w okolicach 6-7.4GB. Ja tyle mam przy BF1 na ultra.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

@@CrisPell, pisze że był format, więc to powinno załatwić każde złośliwe oprogramowanie. 

Jeśli doszedłeś do zamykania procesów, to pewnie wszystkie inne niepotrzebne programy też zamykałeś przed odpaleniem (ufam że wszystko zrobiłeś jak trzeba i np nie miałeś przeglądarki, czy pary serwisów gier jak orgin i steam itp otwartych), więc jedynie albo usunięcie page file (może powodować niestabilność systemu), albo dodanie RAM

oczywiście można by spróbować zrobić jakiś malutki ramdisk (kilkaset MB) i na nim postawić plik wymiany...  (ale mi się nigdy nie chciało) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...