Skocz do zawartości

Opłaca się taki "zestawik" za taką cenę?


Recommended Posts

Chciałabym kupić tego lapka: https://www.x-kom.pl/p/352974-notebook-laptop-17-3-acer-vn7-793g-i7-7700hq-8gb-1000-win10-gtx1060.html

Do niego dodać ten dysk: https://www.x-kom.pl/p/346493-dysk-ssd-samsung-250gb-1-8-seria-960-evo-m-2-2280-nvme.html

Oraz taką kość RAM: https://www.x-kom.pl/p/228710-pamiec-ram-ddr4-hyperx-8gb-2133mhz-fury-black-cl14.html

 

Laptop ma być gamingowy, starczyć na lata. Jak myślicie, dobry wybór? Za taką cenę się coś takiego opłaca, czy nie? Długo to pochodzi? Dla mnie jednak taki wydatek to nie jest mało.

 

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
Gość Existimati

To zależy od Twoich oczekiwań i od tego, do czego używasz laptopa. Jeśli przede wszystkim do gier, to już w tym momencie będziesz musiała zjeżdżać z ustawieniami z ultra na wysokie i średnie. Z roku na rok sprzęt będzie się coraz szybciej starzał. Oczywiście pograsz na tym w bardziej wymagające gry, ale nikt Ci dokładnie nie powie, co będzie np. za 2 lata. Weź też pod uwagę, że dyski HDD w takich laptopach są często bardzo średnie lub nawet słabe. Rozumiem, że bierzesz SSD pewnie na system, programy i ewentualnie zainstalowane gry, a tamten drugi będzie na dane i pewnie wystarczy.

 

Sprawa jednak wygląda tak - jeśli stać Cię na laptopa z taką kartą, a mówisz, że to jednak dla Ciebie spory wydatek, to lepszego nie kupisz, bo to będzie spora dopłata. W takim razie bierzesz sprzęt optymalny.

 

Wśród laptopów z konkretnych półek cenowych i wydajnościowych często jest tak, że różni producenci montują niemal te same komponenty, więc w takim wypadku zwraca się uwagę na to, jakie są dyski i ile ich jest, taktowanie pamięci RAM, liczba portów, bateria, wygląd, wytrzymałość i ogólna jakość wykonania, marka - serwis.

 

Z doświadczenia i z obserwacji wiem, że laptopy to dość awaryjny sprzęt, więc po 2 latach gwarancji musisz liczyć się z tym, że sprzęt Ci padnie i naprawa będzie nieopłacalna. Oczywiście może być tak, że podziała i 5 lat bez usterki. Ze sprzętem różnie bywa.

 

Swoją drogą wybrałaś złą pamięć - wybrana przez Ciebie jest przeznaczona do komputera stacjonarnego i nie wejdzie do laptopa.

Edytowane przez Existimati
Link to post
Share on other sites
To zależy od Twoich oczekiwań i od tego, do czego używasz laptopa. Jeśli przede wszystkim do gier, to już w tym momencie będziesz musiał zjeżdżać z ustawieniami z ultra na wysokie i średnie. Z roku na rok sprzęt będzie się coraz szybciej starzał. Oczywiście pograsz na tym w bardziej wymagające gry, ale nikt Ci dokładnie nie powie, co będzie np. za 2 lata. Weź też pod uwagę, że dyski HDD w takich laptopach są często bardzo średnie lub nawet słabe. Rozumiem, że bierzesz SSD pewnie na system, programy i ewentualnie zainstalowane gry, a tamten drugi będzie na dane i pewnie wystarczy.

 

Sprawa jednak wygląda tak - jeśli stać Cię na laptopa z taką kartą, a mówisz, że to jednak dla Ciebie spory wydatek, to lepszego nie kupisz, bo to będzie spora dopłata. W takim razie bierzesz sprzęt optymalny.

 

Wśród laptopów z konkretnych półek cenowych i wydajnościowych często jest tak, że różni producenci montują niemal te same komponenty, więc w takim wypadku zwraca się uwagę na to, jakie są dyski i ile ich jest, taktowanie pamięci RAM, liczba portów, bateria, wygląd, wytrzymałość i ogólna jakość wykonania, marka - serwis.

 

Z doświadczenia i z obserwacji wiem, że laptopy to dość awaryjny sprzęt, więc po 2 latach gwarancji musisz liczyć się z tym, że sprzęt Ci padnie i naprawa będzie nieopłacalna.

 

Swoją drogą wybrałeś złą pamięć - wybrana przez Ciebie jest przeznaczona do komputera stacjonarnego i nie wejdzie do laptopa.

jak miło, polecili mi to goście z forum komputerowego xD. No cóż, coś innego trzeba wykombinować :P.

A powiedz mi, co Ty byś proponował? Do 7 tysięcy z dyskiem, z RAM (chyba że nie trzeba dokupować), żebym teraz pograła sobie z przyjemnością? Nawet jeśli potem będzie na średnich chodził - no trudno, byleby chodził :P.

PS najchętniej 17,3" :)

 

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
Gość Existimati

Polecili, bo sprzęt nie jest zły. Jeśli chcesz laptopa, to nic lepszego zapewne nie dostaniesz. Dopłata do NVIDIA GeForce GTX 1070 jest spora. Dopłata do lepszej karty graficznej wyniosłaby ok. 1000 zł.

 

W Twoim budżecie miałabyś naprawdę świetny komputer stacjonarny.

 

Jeśli musi być laptop, to kwestia wyboru będzie się ocierała o szczegóły tak naprawdę.

 

Ma być sprzęt do gier, więc powiedz, w jakie gry grasz i jakie masz oczekiwania. Może się okazać, że taki sprzęt Ci wystarczy.

Edytowane przez Existimati
Link to post
Share on other sites
Polecili, bo sprzęt nie jest zły. Jeśli chcesz laptopa, to nic lepszego zapewne nie dostaniesz. Dopłata do NVIDIA GeForce GTX 1070 jest spora. Dopłata do lepszej karty graficznej wyniosłaby ok. 1000 zł.

 

W Twoim budżecie miałabyś naprawdę świetny komputer stacjonarny.

 

Jeśli musi być laptop, to kwestia wyboru będzie się ocierała o szczegóły tak naprawdę.

 

Ma być sprzęt do gier, więc powiedz, w jakie gry grasz i jakie masz oczekiwania. Może się okazać, że taki sprzęt Ci wystarczy.

Pogrywam w CS'a, LoLa, ale i w GTA, a nawet chciałabym V zakupić i fajnie, gdyby poszło mi.

 

A gdybym chciała dobry laptop do 7k, ale bardziej niż na gry stawiając na długowieczność właśnie? Już niekoniecznie do gier, ale taki dość porządny. Ostatecznie ważniejsze jest dla mnie to, niż gry (niestety :D)

 

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
Gość Existimati

W segmencie konsumenckim nie dostaniesz nic lepszego. Różnice między producentami oczywiście są. To jest jednak sprzęt z górnej półki cenowej, więc ja bym się zastanowił nad zakupem gwarancji dodatkowej - rozszerzenie o rok.

 

Wejdź na YouTube, wpisz nazwę laptopa i tytuły gier lub nazwę karty graficznej i procesora i tytuły gier. Wyskoczą Ci filmiki z testami. Sprawdź, jak działają te gry na danym sprzęcie. Jeśli będzie Ci odpowiadało, to pomyśli się nad producentem i konfiguracjami.

 

W ogóle jesteś w stanie wydać na sprzęt 6867 zł, tak? Tyle wychodzi za laptopa, pamieć RAM i dysk SSD. Możesz trochę dorzucić i zrezygnować z większego ekranu na rzecz 15,6" i dysku HDD?

 

https://www.x-kom.pl/p/341355-notebook-laptop-156-asus-rog-strix-gl502vs-i7-7700-16g-512ssd-win10-gtx1070.html

 

Powyższy sprzęt ma lepszą kartę graficzną i już dysk zamontowany SSD i sporą ilość pamięci RAM, więc tych dwóch ostatnich komponentów nie trzeba by było kupować. Na minus mniejszy ekran, brak dysku HDD i nieco droższy od proponowanego wcześniej zestawu. Dysk HDD jednak zawsze można dokupić, nawet przenośny i jest to tańsza opcja niż dysk SSD.

Link to post
Share on other sites

Ojoj, trochę kiepsko, bo tu laptop aktualnie jest na promocji, ja kupuję na przełomie listopada i grudnia. A jakiś podobny w trochę niższej cenie?

 

Cóż, mając taki wybór, rezygnacja z 17" nie jest problemem :)

 

Podrzucisz mi jeszcze jakiś sensowny dysk HDD 1 TB do takiego laptopa? Bo ja pewnie nie rozróżnię do laptopa, a do stacjonarki :P.

 

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
Gość Existimati

Jeśli jeszcze teraz nie kupujesz, to nie ma w sumie sensu już teraz szukać. Zostało kilka miesięcy, a do tego czasu do sprzedaży może wejść coś nowego, ceny mogą się zmienić, niektóre produkty mogą wypaść ze sprzedaży.

Link to post
Share on other sites
Gość Existimati

Znalezienie laptopa to jest kwestia od jednego do kilku dni, w zależności od potrzeb. Oczywiście raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie można na szybko przejrzeć, co w sklepach jest.

 

Akurat w grudniu często mają promocje. Dobrym wyborem pod tym względem jest sklep X-KOM. Jak ja kupowałem laptopa, to mieli na stronie u siebie w normalnej cenie, a na allegro dokładnie ten sam model był nieco tańszy i dołączali do niego np. torbę, mysz, podkładkę, jakąś grę i czasami coś jeszcze.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...