Skocz do zawartości

Myszka do 300 zł na prezent- jaką najlepiej wybrać?


Recommended Posts

Poszukuję myszki na prezent dla chłopaka, jednak ja się na myszkach nie znam, a wybór jest spory, dlatego bardzo proszę o jakieś podpowiedzi, którą wybrać.

 

Dane:

 

Chwyt: palm grip

Myszka do gier typu: FPS, RPG, RTS i nowsze tytuły, czasem hack'n'slash

Cena: do 300 zł.

Ręka raczej średnia, więc gryzoń olbrzym raczej nie będzie pasował... 

 

Kiedyś wspominał mi coś o myszkach projektowanych przez graczy, ale nie wiem, czy taką kupię w cenie do 300 zł., około 300 zł.( Bo chciałabym jakąś lepszą jakościowo.)

 

Możecie pomóc, coś doradzić? Będę wdzięczna. 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Wybieranie myszki wbrew pozorom jest dosyć skomplikowane.

Niemalże identyczna sytuacja jak z kupnem butów.

 

Pod palm'a co można polecić:

Rival 310

Sensei 310

Roccat Kone Pure EMP       > Wszystkie te myszki mają najlepsze aktualnie sensory.

Logitech G403

 

Z ukierunkowaniem na Rival'a 310 i EMP.

Te myszki to już najwyższa półka, spokojnie z tymi 300zł :P

EMP był w sklepach za 260zł.

Edytowane przez Leminairre
Link to post
Share on other sites

myślę że będzie wygodniejsza nie oceniam myszek po opiniach tylko po własnych doświadczeniach ,  przyciski po obu stronach po bokach też mogą być średnio wygodne. Przez tyle lat co gram profesjonalnie .  każda myszka przeznaczona do gry w tych pieniądzach różni się co najwyżej  kształtem  i oprogramowaniem . Osobiście nie widzę różnicy w myszkach sprzed 5 lat czy te co wychodzą teraz. Brałbym po prostu wygodniejszą  a DM jest dobrze wykonaną myszą.

Link to post
Share on other sites

Wygodniejsza? Jak to niemalże sam kształt?

"każda myszka przeznaczona do gry w tych pieniądzach różni się co najwyżej  kształtem  i oprogramowaniem"

" Osobiście nie widzę różnicy w myszkach sprzed 5 lat czy te co wychodzą teraz"

Pokazujesz po prostu jak małe masz pojęcie.

Link to post
Share on other sites

powinni ci zrobic łatkę ekspert działu. " dobry jesteś w te klocki" przeczytasz kilka opini i potem guru na forum .która myszka przebija którą xD. Każdy kto używa własnej myszy w bardziej ambitnych celach by Cię wyśmial jakbyś mu zaczął cyferkami i opiniami rzucać .

Link to post
Share on other sites

Jak nie potrafisz odróżnić starego A3050 od nowych PixArt'ów to odpuść sobie ten dział.

Jeżeli negujesz fakt jakim jest o wiele niższy LOD, czy większy max speed, to tylko pokazuje twoją skrajność w tej sferze.

Zresztą, sam poleciłeś wcześniej komuś Sensei'a którego już nikt nie kupuje na rzecz DM 1 Pro, gdyż to mysz na słabym laserze, wypchanym już przez chociażby budżetowe optyki po przejęciu Avago.

" Każdy kto używa własnej myszy w bardziej ambitnych celach by Cię wyśmial"

Co do ma do rzeczy? Masz na myśli siebie?

Chyba skończę z tobą tę dyskusję, bo mam wrażenie, że jesteś z tych osób dla których jak coś działa to przecież nie ma sensu zmiany.

Link to post
Share on other sites

Jak nie potrafisz odróżnić starego A3050 od nowych PixArt'ów to odpuść sobie ten dział.

Jeżeli negujesz fakt jakim jest o wiele niższy LOD, czy większy max speed, to tylko pokazuje twoją skrajność w tej sferze.

Zresztą, sam poleciłeś wcześniej komuś Sensei'a którego już nikt nie kupuje na rzecz DM 1 Pro, gdyż to mysz na słabym laserze, wypchanym już przez chociażby budżetowe optyki po przejęciu Avago.

" Każdy kto używa własnej myszy w bardziej ambitnych celach by Cię wyśmial"

Co do ma do rzeczy? Masz na myśli siebie?

Chyba skończę z tobą tę dyskusję, bo mam wrażenie, że jesteś z tych osób dla których jak coś działa to przecież nie ma sensu zmiany.

co za brednie :) .  czytanie ze zrozumieniem  się kłania panie ekspercie . Forumowicz pytał czy się opłaca kupić sensei raw , i  czy  przypasuje mu dm1 pro . Podałem mu wady i zalety obu , laser nie oznacza że musi być gorszy kto ci to powiedział? Powiedziałem że DM1 PRO będzie lepszy jeżeli mu nie zależy na oprogramowaniu i tyle w temacie. I tak btw ,jeżeli brać pod uwagę senseia raw  w porównaniu do tych że tak powiem plewów z pchliego targu co mu wymieniałeś ,to ja się pytam?Z czym do czego? :P .  

Edytowane przez gazer
Link to post
Share on other sites

"Ja bym brał SS Sensei Raw  odrobinę przekracza budżet ale warto jak za te pieniądze. , znajomi sobie cenią , spokojnie może konkurować z droższymi deathadderami czy zowie ."

Tyle kłamstw w dwóch zdaniach, albo w sumie w jednym, gdyż interpunkcja u Ciebie jest na takim poziomie jak wiedza o peryferiach komputerowych.

O DM'ie dopiero napisałeś, jak autor sam o niego zapytał. Screen'a chcesz?

"laser nie oznacza że musi być gorszy"

Nie oznacza ale jest. 

"kto ci to powiedział?"

Używałem 9500 i wiem jaki jest "feeling" tego sensora.

W dodatku testy same potwierdzały niestabilną akcelerację, co od razu go wyklucza w starciu przeciwko chociażby A3095 na low sens'ie.

Dawniej lasery były brane pod uwagę, gdyż działały o wiele lepiej na wyższych DPI. Nawet same w sobie oferowały o wiele wyższe wartości.

Dzisiaj są nieopłacalne, gdyż optyki takie jak nowe PixArt'y łatwo zoptymalizować do wartości 12000, przy tym działają tam o wiele lepiej niż lasery.

"I tak btw ,jeżeli brać pod uwagę senseia raw  w porównaniu do tych że tak powiem plewów z pchliego targu ,to ja się pytam?Z czym do czego?  :P ."

Ten "plew" w takiej sytuacji to właśnie Sensei.

Zafascynowany jesteś marketingiem Steelseries?

Link to post
Share on other sites

"Ja bym brał SS Sensei Raw  odrobinę przekracza budżet ale warto jak za te pieniądze. , znajomi sobie cenią , spokojnie może konkurować z droższymi deathadderami czy zowie ."

Tyle kłamstw w dwóch zdaniach, albo w sumie w jednym, gdyż interpunkcja u Ciebie jest na takim poziomie jak wiedza o peryferiach komputerowych.

O DM'ie dopiero napisałeś, jak autor sam o niego zapytał. Screen'a chcesz?

"laser nie oznacza że musi być gorszy"

Nie oznacza ale jest. 

"kto ci to powiedział?"

Używałem 9500 i wiem jaki jest "feeling" tego sensora.

W dodatku testy same potwierdzały niestabilną akcelerację, co od razu go wyklucza w starciu przeciwko chociażby A3095 na low sens'ie.

Dawniej lasery były brane pod uwagę, gdyż działały o wiele lepiej na wyższych DPI. Nawet same w sobie oferowały o wiele wyższe wartości.

Dzisiaj są nieopłacalne, gdyż optyki takie jak nowe PixArt'y łatwo zoptymalizować do wartości 12000, przy tym działają tam o wiele lepiej niż lasery.

"I tak btw ,jeżeli brać pod uwagę senseia raw  w porównaniu do tych że tak powiem plewów z pchliego targu ,to ja się pytam?Z czym do czego?  :P ."

Ten "plew" w takiej sytuacji to właśnie Sensei.

Zafascynowany jesteś marketingiem Steelseries?

  Przemieniłeś się  z opinioznawcy  w  korepetytora  j. polskiego? A o DM napisałem post niżej tylko dlatego ze nie zauważyłem że autor postu że brał tą myszkę pod uwagę. Teraz będziesz szpiegował każde moje posty? W co ty pogrywasz . " Ten "plew" w takiej sytuacji to właśnie Sensei.

Zafascynowany jesteś marketingiem Steelseries? " mózg ci zaraz eksploduje jak będziesz takie teorie spiskowe wymyślał .

Nie jestem fanem tej marki wręcz podchodzę do niej z dystansem , Ale porównywanie myszki która miała 100x większe wyniki sprzedaży i zainteresowaniem na całym świecie do tego logitecha czy budżetowego CM to jakaś kpina . 

Skończ człowieku i zajmij się czymś pożytecznym,a nie nękasz ludzi po forach, i chwalisz się jaka to myszka nie ma sensor :P

 

Świetną niesiesz pomoc swoimi " danymi" zaczynając kłótnie w każdym temacie .

Edytowane przez gazer
Link to post
Share on other sites

Według twojego toku rozumowania, to:

Naga jest dobrą myszką bo się sprzedaje.

Krakeny są dobrymi słuchawkami bo się sprzedają, czyli kładziemy lachę na takie K240 bo mało osób się nimi interesuje.

Wszyscy kupujemy Qck bo przecież nie ma lepszych podkładek, liczba sprzedanych egzemplarzy to potwierdza.

No i do tego wszystkiego kupujemy Blackwidow'a, bo wszelakie Korsarze i MasterKey'sy są niewarte uwagi, a jakość takiej iKBC to przecież dno, bo u nas nikt tego nie kupuje.

 

Powiedz mi, w którym momencie twojego życia postanowiłeś zrezygnować z racjonalnego, logicznego myślenia?

 

"do tego logitecha czy budżetowego CM to jakaś kpina"

Jeżeli budżetowy CM czy Logitech jest po prostu lepszy, w dodatku z o wiele lepszym sensorem (który to razem z kształtem jest najważniejszą częścią myszki) to czemu mam go nie polecać? Bo Sensei dobrze się sprzedawał 5 LAT TEMU? Gratuluje, powinni Ci do sygnaturki podpiąć ten temat.

"Świetną niesiesz pomoc swoimi " danymi" zaczynając kłótnie w każdym temacie ."

Jeżeli mam odroczyć kogoś od zakupu "plewu" to właśnie to zrobię, a kłótnie są głównie z twojego powodu bo po prostu pleciesz wiązanki bzdur i kłamstw.

I jeszcze jedno, mianowicie:

"Skończ człowieku i zajmij się czymś pożytecznym"

Mówi to ktoś, kto istnieje w każdej sekcji tego forum, zostawiając po sobie posty z przesłaniem - "BYŁEM TUTAJ, TO MÓJ POST, WIDZICIE?!".

Czymże to jeszcze nas dzisiaj ugodzisz?

Edytowane przez Leminairre
Link to post
Share on other sites

Weź sobie na wstrzymanie bo ci żyłka pęknie . już pokazałeś że jesteś wyszczekany opiniami internautów. i to jeszcze gdyby były godne uwagi , a większość osób którą wrzuca opinię nie odróżnia myszki od widelca. Nikomu nie narzucisz co ma kupić jedynie możesz mu coś polecić , a ty w każdym poście siejesz zamęt

Edytowane przez gazer
Link to post
Share on other sites

Dodam tylko, że myszki z podanymi sensorami w tym temacie były w moich rękach, więc twój argument o opiniach z internetu właśnie odpływa z powrotem do edenu.

Za to sam jesteś dobrym przykładem typowego hipokryty, o zgrozo.

"Ja bym brał SS Sensei Raw odrobinę przekracza budżet ale warto jak za te pieniądze. , znajomi sobie cenią"

I za chwilę:

"patrząc po opiniach dość ryzykowne inwestować w tą edycje Heroes of the storm "

"akurat z tą edycją sensei raw nie miałem doczynienia"

"znam osoby którym passowała ta mysz bardziej od dużo droższych gryzoni."

Coś jeszcze chcesz dodać?

Edytowane przez Leminairre
Link to post
Share on other sites

Dodam tylko, że myszki z podanymi sensorami w tym temacie były w moich rękach, więc twój argument o opiniach z internetu właśnie odpływa z powrotem do edenu.

Za to sam jesteś dobrym przykładem typowego hipokryty, o zgrozo.

"Ja bym brał SS Sensei Raw odrobinę przekracza budżet ale warto jak za te pieniądze. , znajomi sobie cenią"

I za chwilę:

"patrząc po opiniach dość ryzykowne inwestować w tą edycje Heroes of the storm "

"akurat z tą edycją sensei raw nie miałem doczynienia"

"znam osoby którym passowała ta mysz bardziej od dużo droższych gryzoni."

Coś jeszcze chcesz dodać?

Widzę że rozumem nie grzeszysz :)"akurat z tą edycją sensei raw nie miałem doczynienia" chodziło o edycje sensei raw Heroes of the storm editrion,

 

"patrząc po opiniach dość ryzykowne inwestować w tą edycje Heroes of the storm " napisałem wyrażnie co tu dodać?

 

"znam osoby którym pasowała ta mysz bardziej od dużo droższych gryzoni." chodziło o sensei raw frosty blue o czym autor tematu dobrze wie bystrzacho 

 

proponuje zakończyć to całą bóg wie co to jest burdę ,  nie wiem co chcesz osiągnąć ale totalnie ci to nie wychodzi, co z początku mnie bawiło teraz zaczyna mnie irytować, Prowadzenie z Tobą rozmowy ubliża rasie ludzkiej ( bez obrazy ).  osobą która jedynie co umie zrobić, to wyrywać kilka zdań z kontekstu i chwalić się jakim filozofem to się nie jest. Proszę dopiołeś swego, wygrałeś i jesteś lepszy, wiesz wszystko o wszystkim polecam forumowicza  . :P

Edytowane przez gazer
Link to post
Share on other sites

Już ci pasuje? nie zwracam wyjątkowej szczególności gdy chce coś szybko napisać bo po prostu mi to wisi , nie jestem poliglotą, co nie zmienia faktu że nie ma to wpływu na   znaczenie słowa.  Skończyłem . 

 

P.S "Pozostań w tym swoim bezkresie i tkwij po koniec żywota, byle nie w tym dziale." -  dobrze  "Srokratesie"  :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...