Skocz do zawartości

Jeden wentylator obudowy głosno pracuje


Recommended Posts

Witam, otóż nie dawno kupiłem nową obudowę, mianowicie: SilentiumPC Pax M70 Pure Black V2.

Z kolei moja płyta głowna to Asrock P67 Pro3 B3. Wpiąłem 3 wentylatory obudowy kolejno do wejść CHA_FAN1 (4pin, w tym celu zakupiłem przejściówkę z 3pin --> 4pin bo wszystkie wentylatory mają wejścia 3pin) drugi do CHA_FAN2 (3pinowe wejście i wentylator działa prawidłowo) i CHA_FAN3 (3pinowe i tez działa ok).

Którego wentylatora bym nie podpiął do tego wejścia 4pinowego czy to z przejściówką czy bez, to każdy wentylator, który jest podpięty do wejścia 4pinowego CHA_FAN1 działa głośniej niż pozostałe (ok 1400rpm a reszta poniżej 1000rpm)

Moje pytanie brzmi - gdzie mam w takim razie podpiąc ten jeden wentylator żeby działal tak jak pozostałe?

W instrukcji mobo znalazłem takie coś:http://vpx.pl/i/2017/08/29/fan.png

Wynika z tego. ze gdzie mam podpiąć ten jeden wentylator, który przy podpieciu do 4pin pracuje na full jako jedyny?

Link to post
Share on other sites

Witam, otóż nie dawno kupiłem nową obudowę, mianowicie: SilentiumPC Pax M70 Pure Black V2.

Z kolei moja płyta głowna to Asrock P67 Pro3 B3. Wpiąłem 3 wentylatory obudowy kolejno do wejść CHA_FAN1 (4pin, w tym celu zakupiłem przejściówkę z 3pin --> 4pin bo wszystkie wentylatory mają wejścia 3pin) drugi do CHA_FAN2 (3pinowe wejście i wentylator działa prawidłowo) i CHA_FAN3 (3pinowe i tez działa ok).

Którego wentylatora bym nie podpiął do tego wejścia 4pinowego czy to z przejściówką czy bez, to każdy wentylator, który jest podpięty do wejścia 4pinowego CHA_FAN1 działa głośniej niż pozostałe (ok 1400rpm a reszta poniżej 1000rpm)

Moje pytanie brzmi - gdzie mam w takim razie podpiąc ten jeden wentylator żeby działal tak jak pozostałe?

W instrukcji mobo znalazłem takie coś:http://vpx.pl/i/2017/08/29/fan.png

Wynika z tego. ze gdzie mam podpiąć ten jeden wentylator, który przy podpieciu do 4pin pracuje na full 

M70 ma dwa regulatory obrotów na przodzie obudowy, podepnij pod jeden i ustaw na low, w razie potrzeby HIGH lub OFF. CHA_FAN1 jest przeznaczony dla wiatraków z PWM, prawdopodobnie płyta nie dostaje sygnału o prędkości obrotowej wentylatora i ustawia wartości domyślne które dają w tym przypadku 1400 rpm.

Edytowane przez Threadripper
Link to post
Share on other sites

Tyle, że ten regulator ma wejście typu molex a ja w zasilaczu nie posiadam wejścia molex..

Rozumiem, że zostaje mi kupienie jakiegoś regulatora? Polecicie jakiś?

Jako że potrzebujesz podpiąć jeden a resztę pod płytę to wystarczy jedna przejściówka tego typu

http://allegro.pl/adapter-sata-meski-15pin-na-4-pin-molex-gdansk-i6472205707.html

 

Z ciekawości, jaki zasilacz posiadasz ?

Link to post
Share on other sites

Zgadza się miałem molexy w pudełku podpiąłem ten jeden wentylator do regulatora i jest chyba ok, dzięki za pomoc panowie, a ostatnie pytanie brzmi czy lepiej jest podpiąc te dwa pozostałe pod regulator, czy nie robi to w tym momencie różnicy wydawanego dźwięku?

i pytanie do osób, które takie kontrolety wentylatorów mają - jak gracie w gry to z ustawionymi kontrolerami na low?

Edytowane przez endoc1784
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zgadza się miałem molexy w pudełku podpiąłem ten jeden wentylator do regulatora i jest chyba ok, dzięki za pomoc panowie, a ostatnie pytanie brzmi czy lepiej jest podpiąc te dwa pozostałe pod regulator, czy nie robi to w tym momencie różnicy wydawanego dźwięku?

i pytanie do osób, które takie kontrolety wentylatorów mają - jak gracie w gry to z ustawionymi kontrolerami na low?

Osobiście posiadam tą obudowę w wersji V1 i u siebie wszystkie trzy podłączone mam pod obudowę, przy konfiguracji i7 4790 i podkręconym GTX 960 SSC do grania ustawiam wszystkie na HIGH wtedy w obudowie jest chłodno, gdy robię wszystko inne to przód na OFF a tył na LOW żeby leciutko wydmuchiwał gorące powietrze CPU które leci prosto na niego.

 

Wszystko generalnie zależy od temperatur twoich podzespołów i temperatury otoczenia czasem 2XLOW podczas grania może spokojnie wystarczyć.

Edytowane przez Threadripper
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...