Skocz do zawartości

Wymiana podzespołów - Upgrade PC - Wycena zestawu


Recommended Posts

Cześć Wszystkim

Mój PC stał się wolny i wymaga podrasowania. Na ten cel chcę wydać ok. 1000zł (jak będzie warto mogę dołożyć więcej).

Chciałbym byście mi podpowiedzieli, czy lepiej wymienić podzespoły w obecnym sprzęcie, czy sprzedać obecny zestaw, dołożyć i kupić nowy.

 

Mój obecny zestaw:

Płyta Główna - Asus M4A77TD PRO
Ram - 2 x 2 GB Kingston HYPER X DDR3 1600
Procesor - AMD Phenom II X4 955 Black Edition
Karta Graficzna - NVIDIA GeForce GTX 750 Ti
Chłodzenie procesora - Scythe Mugen 2
Dysk - SAMSUNG HD502HJ 500GB
 
Cena za kompa myślę że realnie z ok. 1200 - 1300 zł. (mam nadzieję że zbytnio nie zawyżyłem  :D)
 
I teraz do Was pytanie:
  • czy lepiej wymienić RAM na jakiś zestaw 2x8 GB DDR3 + do tego dysk SSD
  • czy lepiej sprzedać obecny zestaw za ok. 1200-1300zł, dołożyć kolejne 1000zł i zrobić nowy zestaw. Jeśli ta opcja to jaki zestaw w tej kwocie możecie polecić.
 
Na koniec dodam tylko iż kompa potrzebuję głównie do pracy - Gimp, edycja filmów, Corel, Blender, bardzo rzadko gry.
 
Z góry dzięki za odpowiedź.
Link to post
Share on other sites

No ten komp to tak nawet 1000 nie jest wart niestety , może 800-900 . Jak rzadko grasz to zostaw sobie tego gtxa 750 jeśli wydajność Cię zadowala . A resztę przydało by się wymienić , pewnie na jakiegoś ryzena 6 rdzeniowego jeśli budżetu wystarczy .

Link to post
Share on other sites

Ok, czyli uznajmy że zostawię kartę graficzną i dysk, a resztę sprzedam. Czy za płytę główną, ram, procesor i chłodzenie dostanę z 500zł??

 

Jaką płytę główną + procesor + ram mogę kupić do 1500zł??

 

Ps. Mój zasilacz to be quiet 500W więc na razie myślę że wystarczy, go nie ruszam.

Link to post
Share on other sites

Zerkając na ogłoszenia płyta około 100-120zł , ram około 70-80 , procesor około 150 chyba że masz rewizję c3 z tdp 95w to może troszkę więcej . Chłodzenie sam nie wiem 50-70? 

 

Za 1500 masz ryzena 5 1600 6 rdzeni 12 wątków , płyta na a320 jeśli nie będziesz podkręcał lub za troszkę więcej na b350 jeśli masz zamiar podkręcać procesor i do tego 8gb ramu . Dysk też pewnie przydało by się wymienić lub w przyszłości dołożyć ssd .

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Miał być mały i dość tani upgrade PC, ale wyszło trochę inaczej...  :P

Zakupiłem:

Procesor: AMD Ryzen 5 1600

Płyta główna: MSI B350 PC MATE

Pamięć RAM: Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16GB(2x8GB), 3000MHz

Budzet trochę nadszarpnięty... ale mam nadzieję że zestaw na trochę wystarczy. W przyszłości dodam jeszcze jakiś dysk SSD i powinno być ok.

 

PS. jak by co na sprzedaż posiadam płytę główną ASUS M4A77TD PRO oraz 4gb ramu ;)

PS1. Jednak do pełni szczęścia brakowało mi jeszcze dysku SSD, dlatego zakupiłem Dysk SSD ADATA SU800.

Edytowane przez lipolop
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...