Skocz do zawartości

Jakie kości dokupić do Ballistix Tactical DDR3-1600 CL8 - 8GB (2x4GB)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez topiq,

Recommended Posts

Witam.

Jak w temacie. Mam takie dwie kości o oznaczeniu BLT2CP4G3D1608DT1TX0CEU 8-8-8-24 i chciałbym dokupić następne dwie, z tym że za swoje dałem 282 zł a obecnie takie same kosztują najbiedniej 350-360 zł + wysyłka. Trochę drogo, zważywszy że takie ramy raczej wyprodukowano jakiś czas temu i nie powinny ich dotyczyć obecne podwyżki. No ale polskie sklepy muszą na wszystkim zarobić...

Jakaś alternatywa od innego producenta o podobnych parametrach CL8 1600 MHz, czy przykładowo BLT4G3D1869DT1TX0CEU 9-9-9-27 1866 MHz i ustawić je na CL8 1600 MHz jak te starsze. CL9 są po 210 zł. Różnica jest spora w cenie. Przecież nie dam za DDR3 więcej niż kilka lat temu...

Ewentualnie mogę spróbować sprzedać ten kit i zakupić 2x8GB ale CL8 też nigdzie nie widuję, albo w cenach z czapy.

Co sądzicie? Niby 8GB wystarcza, a dziś odpaliłem grę i wyskoczył monit, że za mało pamięci RAM i może być problem ze stabilnością fps :/ 

Link to post
Share on other sites

Ale ktoś może ma podobne i coś już zestawił sobie, to się może podzielić konfigiem. Prosiłbym o merytoryczne posty, bo powyższy raczej nim nie jest, a odpowiadasz za siebie a nie innych użytkowników.

Co do BLT4G3D1869DT1TX0CEU to sprzedawca na alledrogo tak zamotał w aukcji, jakby sprzedawał 2 kości 4GB za 210 zł a tak naprawdę to sprzedaje dwie osobne po 210 zł za sztukę... Więc odpada. 

Jednak faktycznie sprzedaje 2 x 4 GB za 210 zł ale nie są to dual.

Edytowane przez topiq
Link to post
Share on other sites

Znów mało merytorycznie,ale myślę,że się domyślasz. Chodziło mi o to,że aby ci rozsądnie poradzić,ktoś musi mieć taką samą płytę główną i pamięci (dokładnie takie same),zestawione z innymi. Wydaje mi się,że lepiej nie radzić ,niż radzić źle....

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Za czasów DDR1 mieszałem różne rodzaje pamięci szybsze z wolniejszymi. Oczywiście szybsze działały w trybie wolniejszym. Nie było żadnych problemów ze stabilnoscią. Nie wiem jak w DDR3 ale jest możliwość, że jak zakupię szybsze 1866, to w trybie powiedzmy 1600 ustawią się na CL8. Niestety nie mogę nigdzie nawet u producenta znaleźć trybów w jakim pracują. Nie wiem też czy jeden zestaw może pracować w XMP a drugi w standardowym. Obecne kości 1600 MHz mają właśnie w XMP na CL 8. Stąd moje pytanie do zaawansowanych użytkowników.

Płyta główna MSI Z77A-G43, z okrojonymi funkcjami OC. Przeszukałem sklepy i po za 3-ma z moimi kośćmi o 80 zł droższymi niż kilka lat temu, nie spotkałem CL 8 1600 MHz u innych producentów. Albo są szybsze z CL10, CL11 albo 1600-1866 z CL9.

Jeżeli się nie da zestawić żadnych innych to chyba ekonomiczniej wyjdzie swoje odsprzedać i kupić kit 2x8GB.

Trzecia opcja olać to, dać spory swap i przemęczyć się do nowej platformy na DDR4 lub może już DDR5.


Z racji, że identyczne pamięci jakie mam w komputerze staniały i do tego promocja darmowa wysyłka, zakupiłem za 331 zł drugi kit 2 x 4 GB. Problemu z kompatybilnością raczej nie będzie. Pozdrawiam.

Edytowane przez topiq
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...