Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Sennheiser HD 201 - Problem z końcówką kabla

Sennheiser Sennheiser 201 jack problem znikające audio przygłuszony dźwięk

Najlepsza odpowiedź kombajn, 26 sierpień 2017 - 21:21

No przewód masz uszkodzony nic nadzwyczajnego. Trzeba go uciąć powyżej uszkodzenia i przylutować nowy wtyk 3,5mm.

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Xiauhou

Xiauhou
  • Nowicjusz

• 12 postów

Napisano 26 sierpień 2017 - 20:32

Witam.

Posiadam słuchawki Sennheiser HD 201 i już jakiś czas temu zauważyłem pewien problem, że słuchawki gorzej grają. Później przestały grać w ogóle, pokręciłem kablem i okazało się, że jest jeden jedyny kont pod którym słuchawki wyłapują dźwięk. Wygląda to mniej-więcej tak, że kabel mam podłączony do komputera i pod odpowiednim kontem jest ściągnięty w dół i przygnieciony taką ciężką sakiewką ze starymi monetami.

Niby problem jest, ale póki co działa wszystko ładnie, o ile jest tak ustawione jak już pisałem. Jeśli tylko odejmę sakiewkę dźwięk momentalnie zanika lub jest bardzo przygłuszony.

Jest to powszedni problem, czy to moja wina? Dodam, że nie targałem jakoś tym kablem, może kilka razy zahaczyłem nogą i się wypiął, ale to dosłownie zdarzyło się dwa czy trzy razy.

Na dodatek to już nie pierwsze słuchawki, które tak mają.

Proszę nie linczować za ewentualną niewiedzę w temacie :)

• 0

#2 kombajn

kombajn
  • Nałogowiec

• 1881 postów
  • Miejscowość:Hamburg

Napisano 26 sierpień 2017 - 21:21   Najlepsza odpowiedź

No przewód masz uszkodzony nic nadzwyczajnego. Trzeba go uciąć powyżej uszkodzenia i przylutować nowy wtyk 3,5mm.

• 1

#3 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7373 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 26 sierpień 2017 - 22:10

I napisz coś więcej o sakiewce :D
  • 1

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7; TH7-II. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#4 Xiauhou

Xiauhou
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 12 postów

Napisano 27 sierpień 2017 - 02:18

I napisz coś więcej o sakiewce :D

Sugerujesz opatentowanie rozwiązania problemu z zepsutą końcówką? haha :)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Sennheiser, Sennheiser 201, jack, problem, znikające audio, przygłuszony dźwięk

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych