Skocz do zawartości

Zestaw do montowania filmów Vegas&Premiere [5,5k-6k zł]


Recommended Posts

Cześć,

potrzebuję porady.

Znajomy poprosił mnie o pomoc w złożeniu komputera, który będzie przeznaczony do montowania filmów również w rozdzielczości 4k.

 

  • Zastosowanie komputer: adobe premiere  oraz Sony Vegas
  • Maksymalna kwota : 5500 zł do 6000 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer: Do końca przyszłego miesiąca
  • Których części potrzebuję : Sama skrzynka 
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Jeżeli w takiej
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : to jeszcze muszę ustalić
  • Specjalne wymagania : Nic poza powyższymi.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Myślę, że będą jedynie peryferia typu: monitor, klawiatura, mysz, itp.
  • Propozycja własnego zestawu: 
  • Ryzen 1700 - wybrałem Ryzen'a, bo według testów całkiem dobrze sobie radził z aplikacjami od obróbki filmów.
  • Cena za wszystko około ~5330 zł
  1. Prosiłbym jeszcze zanim pojawią propozycję zestawów opartych na Intelu to mógłbym dostać jakąś informację jak to jest obecnie z tymi prockami czy faktycznie zdarzają się im nagłe wzrosty temperatur jak rdzenie "odpoczywają"? 
  2. Kwestia dysków:
  • Czy opłacalne jest zwiększyć budżet na SSD i doinwestować w dysk pod PCI-E NVME skoro na SSD będzie siedział system oraz programy nie wystarczy im SATA III? 
  • Kwestia dysku HDD - czy ktoś miał styczność z dyskami Seagate FireCadu w zestawie jest 1x 2 TB ale zastanawiam czy nie lepiej będzie zastosować 2x 1 TB jeden na pliki wejściowe (surowe materiały) a drugi wyjściowy (zmontowany).
  • Mam trochę wątpliwości czy jest sens stosowania hybrydowych dysków, bo sam taki posiadam tylko, że nie zajmuję się montowaniem filmów.

Jestem otwarty na sugestię użytkowników siedzących w tym temacie dłużej i znający się na potrzebach ludzi zajmujących się montażem filmów.

Edytowane przez Kaloski
Link to post
Share on other sites
Czy opłacalne jest zwiększyć budżet na SSD i doinwestować w dysk pod PCI-E NVME skoro na SSD będzie siedział system oraz programy nie wystarczy im SATA III? 

 

Tak

 

Kwestia dysku HDD - czy ktoś miał styczność z dyskami Seagate FireCadu w zestawie jest 1x 2 TB ale zastanawiam czy nie lepiej będzie zastosować 2x 1 TB jeden na pliki wejściowe (surowe materiały) a drugi wyjściowy (zmontowany).

 

Styczności z tymi HDD nie miałem ale zdecydowanie rozbijaj na 2 x 1TB

 

Mam trochę wątpliwości czy jest sens stosowania hybrydowych dysków, bo sam taki posiadam tylko, że nie zajmuję się montowaniem filmów.

 

Nie ma sensu.

 

Obudowa ma tylko 4 x 3,5 cala. Z czasem jak będą dochodzić dyski, może zbraknąć miejsca. Zawsze w przyszłości można zrobić RAID 10 z 4 dysków 1TB.  Dopłata do B350 Gaming nie ma sensu. Na start dałbym 16 GB DDR4 i skupił się bardziej na dyskach. Najlepiej gdyby odczyt i zapis mieć też na SSD. Do tego pod 4K szukałbym GPU z większą ilością vram. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...