Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym przedstawić sytuacje mojego komputera. Aktualnie posiadam:

procesor: AMD Phenom x3 720

płyta główna: Gigabyte ga ma770 ds3 rev 1.0 

ram: DDR2 8gb

grafika: nvidia gt 420

zasilacz feel 2 (500atx)

 

Sytuacja budżetowa nie pozwala mi na stworzenie całego komputera od podstaw więc jedynym wyjściem jest lekki upgrade. Myślałem nad tym aby znaleźć płytę z DDR2 i do tego jakiś procek z 4 rdzeniami i taktowaniem koło 3200mhz w górę przy czym obie rzeczy nie przekraczałyby kwoty 500zł. Pierwsze pytanie czy w ogóle istnieje takie rozwiązanie, a drugie to czy będzie miało sens.

 

Miałem na oku już płytę ASRock N68C-GS4 FX GF7025

razem z procesorem AMD FX-4300

Edytowane przez next16
Link to post
Share on other sites

Do czego używasz komputer?

 

Jeżeli o gry chodzi to z tą kartą i tak będzie krucho więc nie wiem czy pakowanie 500 zł w wysłużoną płytę i procesor ma jakiś sens.Moim zdaniem jak już chcesz pakować pieniądze w ten sprzęt to lepiej poszukać karty graficznej np gtx750 (może nawet ti) która poprawi sytuację, a w razie czego łatwiej ją sprzedaż w przyszłości.

Link to post
Share on other sites

Do czego używasz komputer?

 

Jeżeli o gry chodzi to z tą kartą i tak będzie krucho więc nie wiem czy pakowanie 500 zł w wysłużoną płytę i procesor ma jakiś sens.Moim zdaniem jak już chcesz pakować pieniądze w ten sprzęt to lepiej poszukać karty graficznej np gtx750 (może nawet ti) która poprawi sytuację, a w razie czego łatwiej ją sprzedaż w przyszłości.

 

Czyli jesteś zdania, że lepsza karta (np właśnie z serii gtx) przy tym zestawieniu coś pomoże? 

Link to post
Share on other sites

Nie odpowiedziałeś do czego używasz komputer.

 

Jeżeli naprawdę nie możesz dać więcej niż te 500 zł i nie przewidujesz żadnych dalszych inwestycji w sprzęt w najbliższym czasie to najlepiej kupić kartę za 200-300zł (GTX 660?) bo dzięki temu zyskasz najwięcej (w grach) nie wydając niepotrzebnie pieniędzy. Osobiście w życiu bym nie pchał się w FX'a który jak kolega wyzej zauważył i tak nie obsłuży twoich ramów. Jak już chcesz wymienić ten procesor to raczej próbował bym wyrwać coś takiego

http://allegro.pl/core-i5-2500-intel-dh67cl-16-gb-ram-ddr3-i6937588185.html#thumb/4

lub dołożył parę złotych na ram i pocelował w 

http://allegro.pl/msi-b75a-g43-i5-3470-socket-1155-i6939545941.html#thumb/1 (chociaż osobiście nie śledzę stale cen używek i szczerze mówiąc nie wiem czy to dobra cena) ale jak napisałem wcześniej z gt420 i tak sobie na tym nie pograsz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...