Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, czy wyłączenie w bios stanów energetycznych procesora (c6,c7 np) jest bezpieczne? Miałem problem z restartami komputera podczas spoczynku, gdy komputer nie był użytkowany, podczas przeglądania internetu w przeglądarce, nigdy podczas  żadnej gry. Cały sprzęt był sprawdzany i jest sprawny zaczynając od psu a kończąc na ssd. Mam aktualnie wyłączone te stany i moje i7 7700 działa non stop na taktowaniu 3.96 GHz. Czytałem, że niektóre starsze zasilacze mogą nie obsługiwać tych stanów procesora i powodować takie właśnie restarty w spoczynku. Dlatego, te stany wyłączyłem i komputer działa, nie ma żadnych restartów, ale czy te stany energetyczne odpowiadają tylko za niski pobór energii i czy tak można to bez obaw o sprzęt zostawić ? ? 

Konfig:

Płyta główna Gigabyte GA-B250M-D3H microATX
Procesor i7 7700 3,6GHz (4,2GHz Turbo)
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2
Zasilacz SilentiumPC Vero L1 600W 80+
SSD GOODRAM Iridium Pro 240 GB 2,5'' 560/535MB/s MLC
HDD TOSHIBA 1TB P300 HDWD110UZSVA 3,5''
RAM C2 Corsair Vengeance LPX DDR4 2x8GB 16GB 2400MHz
Bios AMI wersja F7. 
Link to post
Share on other sites

 

 

Cały sprzęt był sprawdzany i jest sprawny zaczynając od psu a kończąc na ssd. Mam aktualnie wyłączone te stany i moje i7 7700 działa non stop na taktowaniu 3.96 GHz.

 

U intela z turbo + 6 masz zawsze +4 dla wszystkich rdzeni łacznie z instrukcjami avx .

Stany owszem odpowiadaja za nizszy pobór energii ale mozesz tez podbic napiecie ofsetem np + 0.05 v

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Tylko dziwi mnie dlaczego tak pc się twardo wyłączał/restartował na ustawieniach domyślnych w bios. Przy wyłączeniu tych c state i twardym zegarze cpu problem nie występuje. PSU jest wporządku, ale jeśli tak jest dobrze, nie będę się bawił w szukanie przyczyn tego bo ustawienia w bios też już miałem różne i nic nie dawało rezultatów, tylko wyłączenie tych stanów. Pierwszy raz się z takim czymś spotkałem, a komponenty jak widać w konfigu nie są jakieś no name czy tam pochodzące z czarnej listy podzespołów.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...