Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Stany energetyczne procesora

stany energetyczne procesora

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 adwell

adwell
  • Nowicjusz

• 18 postów
  • Miejscowość:Gostyń

Napisano 26 sierpień 2017 - 15:17

Witam, czy wyłączenie w bios stanów energetycznych procesora (c6,c7 np) jest bezpieczne? Miałem problem z restartami komputera podczas spoczynku, gdy komputer nie był użytkowany, podczas przeglądania internetu w przeglądarce, nigdy podczas  żadnej gry. Cały sprzęt był sprawdzany i jest sprawny zaczynając od psu a kończąc na ssd. Mam aktualnie wyłączone te stany i moje i7 7700 działa non stop na taktowaniu 3.96 GHz. Czytałem, że niektóre starsze zasilacze mogą nie obsługiwać tych stanów procesora i powodować takie właśnie restarty w spoczynku. Dlatego, te stany wyłączyłem i komputer działa, nie ma żadnych restartów, ale czy te stany energetyczne odpowiadają tylko za niski pobór energii i czy tak można to bez obaw o sprzęt zostawić ? ? 

Konfig:

Płyta główna Gigabyte GA-B250M-D3H microATX
Procesor i7 7700 3,6GHz (4,2GHz Turbo)
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2
Zasilacz SilentiumPC Vero L1 600W 80+
SSD GOODRAM Iridium Pro 240 GB 2,5'' 560/535MB/s MLC
HDD TOSHIBA 1TB P300 HDWD110UZSVA 3,5''
RAM C2 Corsair Vengeance LPX DDR4 2x8GB 16GB 2400MHz
Bios AMI wersja F7. 

• 0

#2 rez

rez
  • Zapaleniec

• 1053 postów

Napisano 26 sierpień 2017 - 16:19

ale czy te stany energetyczne odpowiadają tylko za niski pobór energii i czy tak można to bez obaw o sprzęt zostawić ? ?

Absolutnie możesz bez obaw wyłączyć i tak zostawić.

• 0

#3 HAKELBERY

HAKELBERY
  • Maniak

• 2268 postów

Napisano 26 sierpień 2017 - 16:53

Cały sprzęt był sprawdzany i jest sprawny zaczynając od psu a kończąc na ssd. Mam aktualnie wyłączone te stany i moje i7 7700 działa non stop na taktowaniu 3.96 GHz.

U intela z turbo + 6 masz zawsze +4 dla wszystkich rdzeni łacznie z instrukcjami avx .

Stany owszem odpowiadaja za nizszy pobór energii ale mozesz tez podbic napiecie ofsetem np + 0.05 v

• 0

#4 adwell

adwell
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 18 postów
  • Miejscowość:Gostyń

Napisano 13 listopad 2017 - 10:15

Tylko dziwi mnie dlaczego tak pc się twardo wyłączał/restartował na ustawieniach domyślnych w bios. Przy wyłączeniu tych c state i twardym zegarze cpu problem nie występuje. PSU jest wporządku, ale jeśli tak jest dobrze, nie będę się bawił w szukanie przyczyn tego bo ustawienia w bios też już miałem różne i nic nie dawało rezultatów, tylko wyłączenie tych stanów. Pierwszy raz się z takim czymś spotkałem, a komponenty jak widać w konfigu nie są jakieś no name czy tam pochodzące z czarnej listy podzespołów.  

• 0

#5 AudiAWX

AudiAWX
  • Entuzjasta

• 731 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 08:56

No ja nie pierwszy raz ale temat dotyczy tylko płyt Gigabyte od czasów P55. Inne firmy chyba jakoś dają radę.
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: stany energetyczne, procesora

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych